"Lemminkainen" patampė lyderių nervus

2009-01-22
Česlovas Kavarza

Klaipėdos "Lemminkainen" krepšininkės, uoliai kovojusios visas rungtynes, garbingai pralaimėjo Vilniaus TEO komandai.

Šiame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionate klaipėdietės kol kas yra vienintelės, tokiu mažu skirtumu pralaimėjusios tituluotoms varžovėms. TEO ekipa išplėšė pergalę 68:60.

Vyriausiojo trenerio Daliaus Ubarto ugdomoms žaidėjoms tai buvo šeštoji nesėkmė po 15 varžybų. TEO šventė visas 15 pergalių.

Pirmosiomis minutėmis klaipėdietės buvo iššokusios į priekį, tačiau viešnios gretai sutramdė šeimininkes. Įpusėjus kėliniui vilnietės laimėjo atkarpą 9:0 ir atsiplėšė 8 taškais. Visas "Lemminkainen" pastangas pasivyti varžoves TEO krepšininkės vertė perniek.

Trečiojo kėlinio pabaigoje Rima Valentienė tritaškiu buvo padidinusi persvarą iki 17 taškų.

Vis dėlto klaipėdietės rankų nenuleido. Paskutinį ketvirtį Eglės Šikšniūtės ir Ritos Milieškienės tritaškiai leido klaipėdietėms priartėti iki 52:61. Tačiau po Europos jaunimo čempionės Aurimės Rinkevičiūtės tolimo metimo vilnietės vėl atsitiesė.

Per paskutiniąsias minutes taškus pelniusios klaipėdietės sušvelnino skirtumą, bet pralaimėjimo neišvengė.

Vilnietės nesitikėjo smarkios šeimininkių kovos dėl kamuolio. Sostinės žaidėjos sugriebė tik vienu kamuoliu daugiau – 38:37. Nustebino mažoji (166 cm) klaipėdiečių įžaidėja Eglė Žygelytė. Ji prie kamuolio pirma suskubo 9 kartus ir nušluostė nosį abiejų komandų aukštaūgėms.

Uostamiesčio ekipos strategas D.Ubartas pasidžiaugė, kad žaidėjos užmiršo tragišką antrojo rato pralaimėjimą TEO ekipai 34:101. Tačiau suabejojo, ar vertėjo eikvoti tiek jėgų, nes savaitgalį laukia net trejos LMKL ir Baltijos lygos rungtynės.

"Žinodamas, kad savaitgalį žaisime trejas rungtynes, rengiausi pagrindines žaidėjas pataupyti. Tačiau sekėsi žaisti, todėl sumanėme pakutenti tituluotoms varžovėms padus, – pasitenkinimo auklėtinių žaidimu neslėpė prieš mėnesį komandai vadovauti pradėjęs treneris. – Krepšininkės pasiaukojamai gynėsi, gana taikliai atakavo iš dvitaškių zonos. Malonu, kad TEO komanda turėjo tenkintis kuklia pergale."

Rezultatas

"Lemminkainen" – TEO 60:68 (14:22, 14:18, 12:17, 20:11). R.Milieškienė 18 (6 klaidos), M.Solopova 14, E.Šikšniūtė ir A.Naidėnienė po 9, E.Žygelytė 8 (9 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 3 klaidos, 3 rezultatyvūs perdavimai), K.Ūsaitė 2 (8 atkovoti kamuoliai)/J.Štreimikytė-Virbickienė 18 (6 atkovoti kamuoliai), G.Petronytė 14 (6 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 4 blokai), C.Langhorne 13 (8 atkovoti kamuoliai), A.Bimbaitė 9 (5 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos).