"Nafta-Uni-Laivitė" nenori atostogų

2009-04-02
Česlovas Kavarza

Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" krepšininkai išsaugojo viltį patekti į pusfinalį, antrą kartą įveikę "Mažeikių" komandą 81:56 ir išlyginę bendrą ketvirtfinalio rezultatą 2:2.

Po trijų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio rungtynių trečiąją vietą po reguliariojo čempionato užėmę mažeikiškiai pirmavo 2:1 ir jiems iki galutinės pergalės prieš klaipėdiečius trūko tik vieno laimėjimo.

Dainiaus Miliūno auklėtiniai antrą kartą savo gerbėjams surengė šventę, pajėgią "Mažeikių" komandą dar kartą sutriuškinę dideliu taškų skirtumu.

Iki didžiosios pertraukos svečiai buvo kupini ryžto iš uostamiesčio išsivežti lemiamą pergalę ir ruoštis pusfinalio kovoms.

Dažnai klydę ir netaikliai mėtę šeimininkai išėjo ilsėtis atsilikdami 35:38. Tačiau trečiąjį kėlinį klaipėdiečių, tarp kurių nebuvo vieno iš lyderių Mindaugo Mockaus, nėjo atpažinti. Greitos atakos, taiklūs tritaškiai ir pasiaukojanti kova dėl atšokusių kamuolių pribloškė svečius. Laimėję ketvirtį 24:8, uostamiesčio krepšininkai įgijo nemažą skirtumą.

Per paskutiniąsias dešimt minučių svečiai bandė išsigelbėti, tačiau pakiliai rungtyniavę "Naftos-Uni-Laivitės" žaidėjai neleido varžovams priartėti. Negana to, skirtumas augo šeimininkų naudai.

"Džiaugiuosi, kad visi vyrai, kurie pabuvojo aikštelėje, kovai negailėjo jėgų, – geros nuotaikos neslėpė D.Miliūnas. – Vieni taikliai atakavo, kiti – pasiaukojamai gynė krepšį. Sieksime ketvirtadienį laimėti Mažeikiuose lemiamą kovą, nes dar nenorime atostogauti. Stengsiuosi žaidėjus paruošti psichologiškai, nes varžovų aikštelės įtaka mano auklėtiniams turi nemažai reikšmės."

"Nafta-Uni-Laivitė" – "Mažeikiai" 81:56 (19:24, 16:14, 24:8, 22:10). S.Galdikas 17 (8 atkovoti kamuoliai), T.Šaulis 13 (7 atkovoti kamuoliai), A.Žymantas (7 atkovoti kamuoliai, 12 rezultatyvių perdavimų, 6 perimti kamuoliai) ir R.Kasparavičius po 12/K.Marcinkevičius 20, M.Norkus 10 (8 atkovoti kamuoliai), P.Budreckis 7.