Pavelas Suškovas gerino Lietuvos ir savo rekordus


2005-08-08
Paulius MATULEVIČIUS
Pavelas Suškovas gerino Lietuvos ir savo rekordus

Pavelas Suškovas gerino Lietuvos ir savo rekordus

Iš Kanados Monrealio mieste vykusio XI pasaulio plaukimo čempionato į Klaipėdą grįžo geriausias miesto plaukikas Pavelas Suškovas. 23 metų klaipėdiečiui nepavyko iškovoti laurų, tačiau pasiekė 200 m peteliške Lietuvos rekordą - 2 min. 2,77 sek.!

Priminsime, jog P.Suškovas 200 m plaukimo peteliške varžybose užėmė 26-ąją vietą tarp 43 dalyvių. Iki pusfinalio jam pritrūko 3,57 sek.

Vos aukštesnę – 25-ąją poziciją tarp 72 atletų Pavelas užėmė plaukdamas 100 m nugara. Vandenis distanciją įveikė per 56,50 sek. ir pagerino asmeninį rezultatą.

Vos per plauką nuo pusfinalio (tarp 47 dalyvių) Natalijos Gurkovos ugdytinis liko 200 m nugara rungtyje – 2 min. 2,36 sek. Čia jis taip pat pagerino savo rekordą.

Plaukdamas tuo pačiu stiliumi 50 m, P.Suškovas užėmė 18 vietą tarp 63 dalyvių. distanciją įveikė per 26,51 sek. ir šį kartą jam iki pusfinalio pritrūko vos 0,04 sek.

Taip pat klaipėdietis rungtyniavo ir estafečių rungtyse. Nors kartu su Vytautu Janušaičiu, Pauliumi Andrijausku ir Sauliumi Binevičiumi plaukdamas po 200 m laisvu stiliumi tarp 22 komandų liko 15-as, bet net keturiomis sekundėmis pagerino Lietuvos rekordą.

Šis ketvertas, plaukdamas po 100 m kompleksiniu būdu, užėmė 12 vietą tarp 21 komandos.

„2003 metais Barselonoje vykusiame pasaulio čempionate geriausias pasiektas rezultatas buvo 29-oji pozicija, o šiais metais pakilau į 17 vietą. Tai džiugina, jaučiasi, jog po truputį judu į priekį, progresuoju“, – džiaugėsi P.Suškovas.

„Klaipėda“ pakalbino mūsų plaukiką, kai jis grįžo iš čempionato.

- Ar esi patenkintas rezultatais?

- Kai grįžau į Lietuvą, nuotaika tikrai gerai - rezultatai patenkina. Būdamas Kanadoje buvau pasiruošęs pasiekti dar geresnių rezultatų. Bet apskritai rezultatai tikrai geri.

- Kokių vietų tikėjaisi?

- Tikėjausi savo greičiausiu plaukimo stiliumi - nugara - patekti į šešioliktuką. Pritrūko vos kelių šimtųjų sekundės. Man teko plaukti rytą, o šiuo paros metu mano rezultatai visada yra prastesni, nei plaukiant vakare. O pusfinalyje, kurie vyko vakare, būčiau pakovojęs ir dėl dar aukštesnių pozicijų.

- Ar viskas varžybose vyko sklandžiai? O gal turi sau priekaištų?

- Sau priekaištų tikrai neturiu. Šiais metais, manau, viską padariau gerai. Įsitikinęs, kad nepadariau nė vienos klaidos. Varžybose pasirodžiau gerai, rezultatais džiaugėsi ir trenerė Natalija Gurkova.

- Tavo trenerės N.Gurkovos nebuvo čempionate. Kaip jauteisi be jos?

- Be abejo, būtų buvę daug geriau, jei trenerė būtų buvusi. Galbūt ir rezultatai būtų geresni. Tačiau nuolat su trenere palaikydavome ryšius, ji pateikdavo treniruočių planus, patardavo, kaip geriau treniruotis.

- Tokio lygio varžybose dalyvavai ne pirmą kartą. Ar jautei įtampą ar jaudulį?

- Jaudulio beveik nebuvo. Jaučiausi drąsiai, pasitikėjau savimi. Kai žmonės pradeda prieš dieną galvoti kaip plauks, neužmiega naktį ir panašiai, tada jie „perdega“. Aš šįsyk nesijaudinau.

- Kokį įspūdį paliko šis vandens sporto čempionatas?

- Čempionatas suorganizuotas tiesiog idealiai. Ir maitinimas, ir gyvenimo sąlygos tikrai tenkino. Jokių priekaištų ar nusiskundimų neturiu. Beje, labai nustebino kanadiečių draugiškumas bei šiltas priėmimas.

- Kuo šios pirmenybės skyrėsi nuo ankstesnių, kuriose dalyvavai?

- Net nežinau... Pasiekti devyni pasaulio rekordai, manau, tai tikrai stiprios varžybos. Be to, baseinas buvo be stogo. Jau metai, kai tenka varžytis atviruose baseinuose – Europos čempionate, olimpiadoje, šiame pasaulio čempionate... Po truputį priprantu. Kai Madride pirmą kartą plaukiau atvirame baseine – tai buvo gana sudėtinga, plaukiant nugara nebuvo pagal ką orientuotis. Iš karto keičiasi plaukimo specifika. Net lipdavau ant tako... Tai atsiliepia greičiui.

- Prieš varžybas kelias dienas treniravaisi Kanadoje. Ar pajutai skirtumą treniruotis Klaipėdoje ir Kanadoje?

- Lietuvos sąlygas treniruotis bei ruoštis varžyboms su užsienio sąlygomis net neįmanoma lyginti. Nėra panašumų... Tiesiog skiriasi kaip žemė ir dangus. Labai smagu, kai yra naujas baseinas, kai yra šviesu, naujos plytelės, ant posūkių neslysti ir panašiai. Vienu žodžiu, aukštas lygis yra aukštas lygis.

- Kaip manai, ko pritrūko, kad patektum tarp 16 geriausių?

- Gal pritrūko šiek tiek patirties. Prieš varžybas viskas buvo idealiai... Turėjau praplaukt greičiau, tiesiog pralaimėjau kertant finišą. Finišas – mano silpnoji pusė. Kai nugara plaukiu, matau tik vėliavėles, nežinau, kiek mostų liko iki finišo... Iki pusfinalio pritrūko tik kelių šimtųjų. Bet ką padarysi, sportas yra sportas.

- Kokie Tavo artimiausi tikslai?

- Dabar artimiausias tikslas – gerai pasirodyti pasaulio studentų olimpiadoje, kuri vyks rugpjūčio 11-21 dienomis Turkijoje, Izmiro mieste.

Be to, šiais metais Klaipėdos universitete baigiau bakalauro studijas ir įstojau į magistrantūrą, studijuosiu laivyno techninės eksploatacijos valdymą.

O šiaip ir toliau intensyviai treniruosiuos bei sieksiu aukštumų moksle ir sporte.