Įtampa slūgsta Pereiti į pagrindinį turinį

Įtampa slūgsta

2010-03-17 17:04
Kad verslo padėtis šįmet, palyginti su praėjusių metų pradžia, po truputį gerėja, rodo Centrinės hipotekos įstaigos statistika, – įregistruotų įmonių turto areštų skaičius ėmė mažėti.

Kad verslo padėtis šįmet, palyginti su praėjusių metų pradžia, po truputį gerėja, rodo Centrinės hipotekos įstaigos statistika, – įregistruotų įmonių turto areštų skaičius ėmė mažėti.

Per šių metų vasarį Lietuvoje buvo įregistruoti 1479 turto areštai, sausį – 1481. Tačiau palyginti su 2009 m. kovu, kai buvo pasiektas įregistruotų turto areštų pikas, šie skaičiai sumažėję daugiau negu du kartus. Per minėtą laikotarpį daugiau kaip du kartus sumažėjo įmonių, kurioms yra įregistruota turto areštų, skaičius.

Kreditų biuro "Creditinfo" kredito rizikos vadovė Alina Buemann šias tendencijas aiškina tuo, kad skolininkai ir kreditoriai vis dažniau randa bendrą kalbą. "Palyginus verslo turto areštų ir pradelstų skolų statistiką, ryškėja paradoksali tendencija, kad vis didėjant įmonių skoloms, mažėja joms įregistruojamų turto areštų skaičius. Taip atsitinka dėl to, kad dažniausiai verslas su prioritetiniais kreditoriais, pavyzdžiui, bankais, telekomunikacijų ir komunalinio ūkio bendrovėmis, randa būdų susitarti gražiuoju, nors ir auginasi skolas", – komentavo ji.

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, vidutinė įmonės skola praėjusiais metais buvo 1,3 mln. litų, o tokių verslo subjektų šalyje buvo apie 30 tūkst.

Gerėjančias tendencijas verslo srityje pastebi ir šalies antstoliai – jiems pateikiamų išieškoti skolų skaičius nuo metų pradžios mažėja. Per pirmus du šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2009 m., antstoliams pateikta 13 proc. mažiau reikalavimų priverstinai išieškoti skolas.

"Statistika leidžia prognozuoti, kad sunkmečio sukelta turtinių prievolių krizė atsitraukia ir civiliniai teisiniai santykiai grįžta į normalias vėžes", – tikino Antstolių rūmų prezidiumo pirmininkė Inga Karalienė.

Valstybės institucijos šiemet, palyginti su 2009 m. sausiu ir vasariu, kreipėsi 8 proc. mažiau, gyventojai ir bendrovės – 15 proc. mažiau. Antstolių rūmų duomenimis, pernai antstoliai kreditoriams sugrąžino 225,2 mln. litų skolų – 24 proc. daugiau nei 2008-aisiais. Kiekvienas antstolis per 2009 m. vidutiniškai išieškojo 2 mln. litų skolų.

Nepaisant to, kad išieškotos sumos didėjo, bendras skolų išieškojimo kokybės rodiklis – vidutinė kreditoriams sugrąžintų lėšų dalis – 2009 m., palyginti su 2008 m. duomenimis, sumažėjo beveik 4 proc. ir nukrito iki 21,1 proc. Vadinasi, baigdami procesus antstoliai išieškotojams sugrąžindavo maždaug penktadalį reikalaujamų skolų, nors prieš keletą metų pavykdavo išieškoti trečdalį ar daugiau reikalaujamų sumų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų