Eterio laikas vaikams


2008-09-06
Eterio laikas vaikams

Lietuvos televizijos vadams šiemet itin rūpi visuomeninė kanalo misija. Nebus pamiršti ir šalies vaikai bei jaunimas. Tikimasi, kad prodiuserio Rolando Skaisgirio kuriamas serialas "Neskubėk gyventi" paskatins žiūrovus susimąstyti apie šiuolaikinį jaunimą kankinančius rūpesčius, o atsvara vienadienes žvaigždutes kepantiems televizijų šou turėtų tapti projektas "Lietuvos tūkstantmečio vaikai".

Į pastarojo pristatymą net švietimo ir mokslo ministro Algirdo Monkevičiaus palydėtas LTV generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius įsitikinęs, kad išgirsti apie talentingus lietuvaičius tiesiog būtina. Projektas skirtas ne tik populiarinti gabius jaunuolius bei vaikus, bet ir skatinti juos, atverti jiems daugiau galimybių, rodyti kaip pavyzdį mažiau mokslu besidomintiems vaikams.

Žaidimui viktorinai klausimynus istorijos temomis sudarys pedagogai. Laidą ves muzikos pedagogė, "Dainų dainelės" laureatė Vaida Genytė-Marazienė ir televizijos laidų vedėjas, kultūrinės veiklos administratoriaus specialybę baigęs Žygimantas Stakėnas.

Projekto atrankoje galės dalyvauti 5-12 klasių mokiniai, jie bus atrenkami pagal testų rezultatus. Kiekvienoje laidoje bus paskelbtas laimėtojas, o kas ketvirtą vyks tam tikros amžiaus grupės finalas ir bus išrinktas jos nugalėtojas.
"Lietuvos tūkstantmečio vaikai" bus rodomi šeštadieniais prieš "Panoramą", pirma laida - spalio 11 dieną.