Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama trečiadienį atliko sezoninį malonės suteikimo Padėkos dienos kalakutui vaidmenį ir pajuokavo, kad šią vieną pareigą jis gali atlikti be kliudyti linkusio Kongreso pritarimo.
B.Obama nuo mėsininko peilio išgelbėjo 20-kg kalakutą vardu Liberty („Laisvė“) ir jo „dublerį“ vardu Peace („Taika“). Dabar šie du paukščiai iki gyvenimo galo gyvens pirmojo JAV prezidento George'o Washingtono rezidencijoje Maunt Vernone Virdžinijoje, netoli JAV sostinės.
„Kai kurie jūsų galbūt žinote, kad šiomis dienomis ėmiausi virtinės prezidento veiksmų, kuriems nereikia Kongreso pritarimo“, - sakė B.Obama.
„Štai dar vienas. Negalime laukti dėl malonės suteikimo šiems kalakutams“, - sakė prezidentas, ištardamas savo garsiąją frazę „negalime laukti“, kurią dabar naudoja respublikonams apeiti ir įstatymams dėl darbo vietų steigimo pasirašyti.
„Priešingu atveju jie atsidurtų šalia bulvių košės ir įdaro“, - pridūrė jis.
B.Obama pajuokavo, kad šie paukščiai, kuriems malonė buvo suteikta po Baltųjų rūmų Šiauriniu portiku, prieš savo didžiąją dieną visuotinio dėmesio centre buvo pamokyti, kaip elgtis su žiniasklaida.
„Šio kalakuto vardas yra Liberty ir drauge su savo dubleriu Peace jis pasižymi tuo, kad yra laimingiausias paukštis Žemėje. Kaip tik dabar jis tikriausiai yra ir vienas labiausiai sumišusių“, - sakė prezidentas.
Vėliau, jau kalbėdamas rimtai, jis paragino JAV piliečius per garsiąją amerikiečių šventę, kuri švenčiama šį ketvirtadienį, padėkoti už gautas malones ir prisiminti tuos, kurie gyvena ne taip gerai.
„Įvertinkime tuos, kurie užima ypatingą vietą mūsų gyvenime, ir užtikrinkime, kad jie tai žinotų“, - sakė B.Obama, greta kurio stovėjo dukros - 13-metė Malia ir 10-metė Sasha.
Vėliau, vėjuotą ir lietingą popietę, B.Obama su šeima išvyko iš Baltųjų rūmų pripildyti neturtingų Vašingtono gyventojų maisto krepšių. Prezidento šeima padovanojo ir du išdarinėtus kalakutus iš Baltųjų rūmų virtuvės.
Prezidento malonės suteikimo kalakutams „ritualas“ Baltuosiuose rūmuose atliekamas nuo 1989 metų, kai jį pirmą kartą atliko prezidentas George'as Bushas. Jis vyksta Padėkos dienos, kai milijonai amerikiečių ant savo šventinio stalo padeda keptą kalakutą, išvakarėse.
Tačiau pati Padėkos diena švenčiama nuo pirmųjų piligrimų, pabėgusių nuo religinio persekiojimo Anglijoje, laikų.
Daugeliui amerikiečių Padėkos diena yra svarbiausia šventė po Kalėdų, o ilgas Padėkos dienos savaitgalis reiškia keliones susitikti su savo šeima ir Kalėdų sezono pradžią, kai pradedamos pirkti kalėdinės dovanos.
Padėkos diena Jungtinėse Valstijose pradėta švęsti 1621 metais, kai pirmieji imigrantai po itin sunkios pirmosios žiemos sulaukė gausaus derliaus, kuris leido jiems išgyventi kitą žiemą. Už tai jie padėkojo Dievui ir juos pamokiusiems indėnams.
Tuometis gubernatorius Williamas Bradfordas paskelbė, kad visi kolonistai ir indėnai kasmet minės Padėkos dieną.
Galutinai ši šventė buvo pripažinta 1863 metais, kai prezidentas Abrahamas Lincolnas ketvirtą lapkričio ketvirtadienį paskelbė Padėkos diena.
Padėkos dieną amerikiečiai tradiciškai stengiasi praleisti tėvų namuose. Ketvirtadienį šeimos visoje Amerikoje sės prie vakarienės stalo, ant kurio bus ir pagrindinis kalakuto patiekalas. Šia proga keptas kalakutas proga paprastai valgomas su spanguolių padažu, kukurūzais, ryžiais, batatais (saldžiosiomis bulvėmis) ir moliūgų pyragu.
Naujausi komentarai