Lietuvos finansų ministras sako, jog nepaisant kai kurias euro zonos šalis krečiančių sunkumų, Lietuvai įsivesti eurą būtų didelis ekonominis postūmis. Ministro žodžiais, euro zona yra „stiprus projektas“.
„Euro zona, nežiūrint tų visų sunkumų, su kuriais susiduria, vis tik yra aukšto ekonominio išsivystimo lygio bendruomenė, pirmaujanti pasaulyje. Mums prisijungimas prie euro zonos ekonominiu požiūriu būtų labai svarbus postūmis į priekį“, - ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė Rimantas Šadžius.
„Aš asmeniškai matau rimtą euro zonos perspektyvą, šitas projektas labai stiprus“, - pridūrė R.Šadžius.
Ministras sakė nesutinkantis su žymaus ekonomisto Paulo Krugmanu teiginiu, jog „euras yra spąstai“.
„Aš su ponu Krugmanu drįsčiau nesutikti. Euro zona per tą savo egzistavimo laikotarpį įrodė savo tvirtumą, kaip paradoksaliai skambėtų, kovodama su šiais sunkumais. Tų sunkių, kritinių situacijų, kokia dabar yra su Kipru, buvo ne viena. Euro zona, aš drįsčiau tvirtinti, iš kiekvienos šių situacijų išeidavo sustiprėjusi, naujai susivokusi, matydama naują perspektyvą, tuos darbus, kuriuos turi atlikti“, - kalbėjo finansų ministras.
Anot R. Šadžiaus, euras pasaulio rinkose konkuruoja su JAV doleriu, todėl galbūt šis faktas lemia kai kurių JAV ekonomistų samprotavimus.
Ministras sakė neįžvelgiantis didelių narystės euro zonoje trūkumų: „Aš vienareikšmiškų minusų negalėčiau išskirti, išskyrus tai, kad mes turime atlikti tą pradinį darbą. Tai, žinoma, kainuos tam tikrą pinigą ir turėsime tuos įnašus padaryti“.
R. Šadžius pakartojo, jog Lietuvos įnašas į Europos Sąjungos (ES) euro stabilumo fondą per trejus metus sieks 800 mln. litų.
„Tai būtų tam tikras draudimo įnašas, kad šiuo mechanizmu mes patys galėtume pasinaudoti, jeigu staiga savo jėgomis negalėtume susidoroti su krizine situacija. Iki šiol mes visuomet tai sugebėdavome padaryti savo jėgomis. Tie 800 mln. litų nėra nepakeliama suma“, - teigė ministras, pridūręs, jog ateityje ši suma gali šiek tiek padidėti.
Vyriausybė eurą siekia įsivesti 2015 metais. Tokiam siekiui pritaria ir daugelis ekonomistų, nors kai kurie įžvelgia pavojų, kad Lietuvai tai gali nepavykti dėl per didelės infliacijos.
Naujausi komentarai