Balandžio mėn. metinė VKI infliacija ir toliau augo iki 4,4 proc. ir buvo didesnė nei mūsų prognozės (4,0 proc.) bei ekonomistų vidurkis (3,9 proc.).
Kaip ir buvo tikėtasi, didžiausią poveikį infliacijai darė brangstantys maisto produktai. "Tai iš esmės lemia globalios tendencijos. Panašų maisto produktų brangimą stabėjome ir Estijoje. Tačiau Lietuvoje, skirtingai nei Estijoje, kilo transporto paslaugų kainos. Kita vertus, teigiamą poveikį kuro kainoms mūsų šiaurinės kaimynės rinkoje turėjo ir kilęs „kainų karas“, - pranešime spaudai cituojama "Danske" banko vyresnioji analitinė Violeta Klyvienė.
Visgi tikimasi, kad didesnį naftos pigimo poveikį Lietuvos vartotojai pajus gegužės mėnesį. " Drabužių ir avalynės brangimas siejamas su sezoniniu veiksniu – naujų kolekcijų atsiradimu, tačiau ateinančiais mėnesiais šio veiksnio įtaka turėtų mažėti. Kainos didėja sparčiau nei mes prognozavome ir tikėtina, kad mes padidinsime savo VKI prognozes šiems metams. Yra akivaizdi rizika, kad vidutinė metinė infliacija galėtų šoktelėti gerokai virš 4,0 proc. ir tai gali neigiamai paveikti vartojimo atsigavimo tendencijas", - teigia V.Klyvienė.
Naujausi komentarai