Lietuvos futbolo A lygoje – lyderių nesėkmės

Lietuvos futbolo A lygos čempionate nesėkmes patyrė lyderiai - Panevėžio „Ekranas“ ir Marijampolės „Sūduva“.

„Ekranas“ namuose nusileido Gargždų „Bangai“ 2:3. Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po grubios svečių klaidos „Ekraną“ į priekį išvedė latvis Vitas Rimkus, tačiau netrukus „Bangos“ kapitonas Aurelijus Staponka išlygino rezultatą, o prieš pertrauką Valerijus Mižigurskis antrą kartą pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus. 70 minutę „Bangos“ kontrataką tiksliai užbaigė Marijanas Choružis, bet „Ekranas“ nepasidavė ir dar vienas V.Rimkaus smūgis - 15-asis tikslus šį sezoną čempionate - išsaugojo intrigą. Vis tik rungtynių pabaigoje „Banga“ atsilaikė ir nugalėjo.

„Saugų ir puolėjų grandis žaidė neblogai. Tačiau eilinį kartą klydome gynyboje. Tai sukėlė įtampą, žaidėjai nevykdė to, apie ką kalbėjome, pralaimėjo individualias dvikovas“, - po mačo kalbėjo „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas.

„Sūduvai“ reikėjo trijų taškų rungtynėse su „Šiauliais“ savo aikštėje. Marijampoliečiai turėjo teritorinį pranašumą, tačiau nesukūrė daug progų pasižymėti, o rungtynių pabaigoje per pirmą pridėtinio laiko minutę gavo skaudų smūgį – įvartį iš 20 metrų įmušė „Šiaulių“ saugas iš Latvijos Igoris Kozlovas - 1:0 svečių naudai.

„Vaikinai atidavė visas jėgas, bet toks futbolas. Neįmuši tu - įmuša tau. Pritrūkome improvizacijos atakuodami, reikėjo žaisti įvairiapusiškiau. Kova dėl antrosios vietos tęsiasi“, - sakė „Sūduvos“ strategas Donatas Vencevičius.

„Sūduvą“ besivejantis Vilniaus „Žalgiris“ namuose 3:0 nugalėjo Kauno „Atletą“. Visi trys įvarčiai buvo įmušti jau pirmajame kėlinyje - pasižymėjo Nerijus Astrauskas, Artūras Jeršovas (nuo 11 m. žymos) ir Andrejus Nagumanovas.  Sostinės ekipa po rungtynių su tortu pasveikino savo sirgalius iš „Pietų IV“, kurie šventė 25 metų gimtadienį.

„Dėl to neturėjome teisės sužaisti kitaip. Buvome tiesiog priversti laimėti. Rezultatas 3:0 - iškalbingas, tačiau ruošėmės sunkiai kovai. Klubo vadovybė komandai iškėlė uždavinį per penkerias rungtynes surinkti maksimalų taškų kraitį“, - teigė „Žalgirio“ trenerio asistentas Mindaugas Čepas.

Kitų rungtynių statistika: „Klaipėda“ - Pakruojo „Kruoja“ 1:1 (0:1), įvarčiai: 63 min. P.Šarūnas/32 min. T.Švelna.

Komandų rikiuotė: 1. Panevėžio „Ekranas“ (24 rungtynės, 18 pergalių, 3 lygiosios, 3 pralaimėjimai, įvarčiai 60:16 – 57 taškai), 2. Marijampolės „Sūduva“ (25, 15, 7, 3, 54:16 – 52 tšk.), 3. Vilniaus „Žalgiris“ (23, 15, 6, 2, 45:13 – 51 tšk.), 4. Tauragės „Tauras“ (23, 12, 5, 6, 33:24 – 41 tšk.), 5. „Šiauliai“ (24, 9, 8, 7, 27:26 – 35 tšk.), 6. Gargždų „Banga“ (23, 9, 6, 8, 25:26 – 33 tšk.), 7. Pakruojo „Kruoja“ (24, 6, 10, 8, 37:44 – 28 tšk.), 8. „Mažeikiai“ (23, 2, 5, 16, 15:47 – 11 tšk.), 9. „Klaipėda“ (23, 2, 5, 16, 15:59 – 11 tšk.), 10. Kauno „Atletas“ (24, 0, 5, 19, 11:51 - -1 tšk.). P.S.: Kauno „Atleto“ komanda už įstatų pažeidimus sezono starte neteko 6 taškų.

Šiame straipsnyje: futbolasA lyga,