Nuo šiol Taryba bus aukščiausias bendradarbiavimo tarp Rusijos ir Tarptautinės futbolo asociacijos (FIFA) organas, rengianti 2018 metų futbolo pasaulio čempionatui. Planuojama, kad posėdžiai bus rengiami kartą per pusmetį.
Posėdyje dalyvavo FIFA generalinis sekretorius Jerome'as Valcke'as ir 2018 metų čempionato organizacinio komiteto atstovas, Rusijos federacijos sporto, turizmo ir jaunimo reikalų ministras Vitlaijus Mutko. Kartu su jais spaudos konferencijoje dalyvavo organizacinio komiteto generalinis direktorius Aleksejus Sorokinas.
Pagrindinis šio susitikimo tikslas buvo pačios Tarybos sukūrimas. Todėl J.Valcke'as kol kas negalėjo pateikti daug informacijos Rusijos žurnalistams apie artėjantį čempionatą.
„Planuojama pastatyti 60 tūkstančių vietų stadioną pusfinaliui. Jeigu pasakyta - reiškia jis bus pastatytas. Be stadiono nebus ir pusfinalio. Taip pat yra ir kalbant dėl kitų reikalavimų infrastruktūrai“, - sakė J.Valcke'as.
V.Mutko pateikė keletą skaičių apie artėjantį čempionatą:
- 1 būsimųjų stadionų kvadratinis metras kainuoja 4-5 tūkstančius eurų (apie 13,8-17,3 tūkst. litų), o pačių arenų kaina - 8-9 milijardai rublių (apie 640-720 mlrd. litų);
- iš viso rungtynės vyks 11 miestų ir 12 stadionų (2 iš stadionų yra Maskvoje). Iš 13 miestų, kurie pretenduoja rengti čempionato rungtynes bus atsisakyta dviejų;
- apie pasirinktus miestus bus paskelbta po metų - 2012-ųjų spalį;
- pusfinalius ir finalą gali rengti „Lužnikų“ stadionas Maskvoje, statomame stadione Sankt Peterburge arba Jekaterinburge, kuriame po rekonstrukcijos turėtų tilpti 69 tūkst. žiūrovų;
- 2012 metais planuojama suprojektuoti septynis stadionus: Krasnodare, Rostove, Žemutiniame Novgorode, Jekaterinburge (rekonstrukcijai), Samaroje, Kaliningrade ir Jaroslavlyje;
- iki šių metų pabaigos turėtų būti patvirtintos subsidijos stadionų projektavimui;
- 2014 metų pasaulio čempionato Brazilijoje metu stadionuose bus vykdomi bandomieji renginiai.
Naujausi komentarai