Jubiliejinio „Injekcijos“ konkurso finale – 16 drąsių jaunųjų dizainerių

 • Teksto dydis:

Nacionalinėje dailės galerijoje išrinkti ir paskelbti jubiliejinio – dešimtojo mados konkurso „Injekcija“ finalininkai. Inovatyvumas ir drąsi kūryba – šie bruožai vienija atrinktus dizainerius, kurie pasirodys konkurso finale.

Jaunuosius dizainerius rinko konkursui susibūrusi komisija: dizainerė Dovilė Gudačiauskaitė, stilistė Karina Leontjeva, Rapolas Vosylius iš kūrybinio dizainerių tandemo „labàdienà“ ir festivalio „Mados infekcija“ meno vadovė Sandra Straukaitė. Prie komisijos „Injekcijos“ finale prisijungs ir dizainerė Eglė Žiemytė.

Konkurso tema – MONOpolis 

„Injekcijos“ konkursui šiais metais pateiktos 67 paraiškos, iš kurių 11 – jaunųjų dizainerių iš užsienio: Izraelio, Rusijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos, Vokietijos.

Šių metų „Injekcijos“ konkurso tema – MONOpolis. „Jei kostiumo dizainą suvoktume kaip žaidimą, į kiekvieną kūrėjo idėją žvelkime kaip į ėjimą. Individas prieš mases ar koja kojon su dauguma? Saviraiškos monologas ar gerai apgalvotų veiksmų partija? Visi ėjimai teisingi – interpretacijos individualios“, – sako konkurso rengėjai. 

„Tema MONOpolis leido mums paklausti: koks kitas jūsų ėjimas madoje? Šį kartą dizaineriai temą interpretavo labai skirtingai, bet darbuose pirmiausia ieškojome inovatyvios mados, kuri žengia į priekį ir su kuria mes galime eiti į priekį kartu“, – teigė festivalio „Mados infekcija“ meno vadovė Sandra Straukaitė. 

Dizainerės manymu, esminis dizainerio bruožas – drąsa: „Nors vieno recepto atkreipti komisijos dėmesį nėra, tikiu, kad kūrėjas turi būti drąsus ir nenuspėjamas, tačiau tuo pačiu sugebėti savo idėją išvystyti iki galo. Pirmoje vietoje bet kokiu atveju yra kūryba“. 

Nauji vardai

Iš visų dalyvių į finalą pateko 16 dizainerių: „2ru2ra“, Justina Gvaizdikaitė / „Mastyc“, Justina Semčenkaitė, Kamilė Peleckytė, Kristina Vyzaitė, Lukas Juodis ir Aušra Krapavičiūtė, Modesta Kremerytė ir Deividas Katkus / „Kremer“, Nikė Kotryna Kvedarauskaitė, Patricija Regesaitė („Preges“), Paulius Leonas ir Viktorija Rosenberg, Rugilė Gumuliauskaitė, Vaida Januškevičiūtė, Živilė Aleknavičiūtė, Barbara Vasileva (Rusija), Qnarik Javadian (Rusija), Isabell Neumayer ir Alicia Richter (Vokietija).

„Finalininkai po 5 savo sukurtus modelius pristatys „Injekcijos” finale lapkričio 24 d. „Nacionalinėje dailės galerijoje“. Pagrindinis nugalėtojų prizas – kvietimas savo kūrybą pristatyti ant „Mados infekcijos” podiumo kitų metų kovo 18–19 d. kartu su kitais žinomais Lietuvos bei užsienio dizaineriais“, – teigė renginio prodiuserė Renata Mikailionytė.

Ką tai reiškia „Injekcija“? 

S. Straukaitė neslepia, kad konkurso tęstinumas ir sukurta platforma jauniesiems talentams pasirodyti būtų neįmanomas be generalinio renginio rėmėjo „Bosca“, kuris su „Injekcija“ jau nuo 2013-ųjų.  

Kad „Injekcija“ tampa tramplinu jauniesiems dizaineriams, įrodo Ieva Daugirdaitė, Diana Paukštytė, Eglė Žiemytė, Milda Čergelytė, „Tribe“, kūrybinis susivienijimas „labàdienà“ ir kiti. Po šio konkurso pasirodę ant „Mados infekcijos“ podiumo, jie toliau sėkmingai tęsia karjeras mados pasaulyje. 

Vienas iš jų, šių metų „Injekcijos“  komisijos narys ir „labàdienà“ dizaineris Rapolas Vosylius, teigė: „Dalyvavimas „Injekcijoje“ yra savęs ieškojimas. Svarbu sau kelti iššūkį ir jį priimti atsakingai. Negali galvoti, kad tai – tik vienas iš daugelio tavo pasirodymų, kad bus kiti kartai. Naudingiausia – atiduoti visą save, išgirsti, kaip tave vertina ir po to tuo pasinaudoti. Atmestinumas negalimas“.

„Injekcijos“ finalas „Nacionalinėje dailės galerijoje“ – lapkričio 24 d. Bilietais prekiauja „Tiketa“.


Šiame straipsnyje: madamados konkursasInjekcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių