Kaip tvarkingai paruošti šalikus kitam sezonui?

 • Teksto dydis:

Šalikai būna įvairių dydžių, spalvų, formų, raštų, o svarbiausia – audinių. Skirtingiems audiniams reikalingi skirtingi priežiūros metodai, kad jie būtų švarūs ir kvepėtų. Be to, šalikai dažniausiai pamirštami skalbimo metu, tačiau juos taip pat reikėtų reguliariai valyti.

Jūsų šalikai ar kaklaskarės beveik visada yra prigludusios prie jūsų odos ir žiemą dengia burną ir (arba) nosį, net kai sergate. Kai investuojate į gerą šaliką arba randate mėgstamą šaliką, turite jį tinkamai prižiūrėti, kad galėtumėte jį naudoti daugelį metų. Jei jūsų šaliko etiketėje yra specialios skalbimo instrukcijos, būtinai jų laikykitės, kad nesugadintumėte audinio.

Galite išplauti šaliką rankomis atlikdami devynis paprastus veiksmus: pripildykite kriauklę arba didelį dubenį vėsiu vandeniu. Į vandenį įpilkite nedidelį kiekį švelnaus ploviklio. Visiškai panardinkite šaliką į vandenį ir jį lengvai praskalaukite. Palikite šaliką vandenyje maždaug penkiolika minučių. Nugręžkite šaliką ir išskalaukite jį po tekančiu vandeniu, tik negręžkite audinio per stipriai. Padėkite šaliką ant rankšluosčio ir jį nusausinkite. Taip pašalinsite nemažą kiekį drėgmės, todėl jis galės greičiau išdžiūti. Niekada nekabinkite šaliko, kad išdžiūtų – galite pažeisti jo pluoštus!

Šalikas – vis dar privalomas aksesuaras ne tik šaltuoju metų laiku, bet ir tiems, kurie yra mados entuziastai. Tačiau jis tarnaus tik tinkamai juo pasirūpinus, o tai reiškia, kad šį aksesuarą dažniausiai turėsite skalbti rankomis. Neskalbkite šilkinių šalikų skalbimo mašinoje, net ir švelniai, nes skalbimas gali pažeisti audinį.

Ant šaliko galite rasti priežiūros etiketę, kuri rekomenduoja jį valyti tik cheminiu būdu. Etiketė „sausas valymas“ yra pasiūlymas, tačiau į direktyvą „tik sausas valymas“ žiūrėkite rimtai. Nors kai kuriuos struktūrinio šilko drabužius reikėtų nunešti į profesionalią drabužių valyklą, kad jie atrodytų kuo puikiausiai, tačiau daugumą šalikų su etikete „valyti sausai“ galima skalbti tiesiog rankomis. Pagal tas pačias instrukcijas galite skalbti šilkinius pagalvių užvalkalus.

Laikykitės šių paprastų šaliko priežiūros ir valymo instrukcijų, kad jūsų šalikas visada atrodytų kaip naujas. Atminkite, kad šalikai sukurti taip, kad juos būtų taip pat lengva prižiūrėti, kaip ir dėvėti. Šalikuose naudojami audiniai yra gana tvirti, tačiau su jais reikia elgtis atsargiai, kad nesugadintumėte. Būkite atsargūs dėvėdami šaliką su papuošalais, užtrauktukais arba šalia metalinių ir aštrių daiktų, nes lengvas audinys gali būti linkęs įtrūkti ir susigadinti.

Dėl naudojamo aukščiausios kokybės natūralaus pluošto pynimo gali būti netolygumų. Tai yra neatsiejama audinio dalis ir nelaikoma defektu. Skalbdami nebalinkite, negręžkite ir nedžiovinkite šaliko džiovyklėje, kad audinys nesusitrauktų. Tačiau aukštos kokybės šalikus, tokius kaip merino vilnos, rekomenduojame valyti cheminiu būdu.

Taip pat, nereikėtų pamiršti, kad šaliko laikymo būdas yra toks pat svarbus kaip ir skalbimas. Visi šalikai turėtų būti laikomi specialiose dėžutėse. Nusivilkę šaliką tiesiog tvarkingai sulankstykite ir padėkite į dėžutę ar į drabužinėje esančią lentyną. Norint, jog jūsų šalikas kvepėtų gaiva, rekomenduojama į spintą įdėti specialius levandų, ar kitokio kvapo paketėlius, kurių pagalba jūsų šalikai ne tik kvepės, bet ir atbaidys įvairius kenkėjus.

Prieš įsigydami šaliką, neskubėkite pirkti pačio pigiausio varianto. Būtinai atsižvelkite ne tik į šaliko grožį, bet ir sudėtį bei jo apsiuvimą. Šie kriterijai padės įvertinti, ar šalikas bus kokybiškas bei tvirtas. Kokybiškus šalikus bus lengva prižiūrėti ir juos galėsite nešioti ne vieną sezoną.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių