Tvarios mados kryptys pasaulinėse tendencijose

  • Teksto dydis:

Pastaruoju metu mados kūrėjams vis svarbiau tvarumas, todėl kokios tvarios mados kryptys pasaulinėse tendencijose?

Mados signalai vartotojui

Šį pavasarį tvarios mados kryptimi seka ir paltai. Jeigu nori būti madingas, privalai tapti stilingas ir prisitaikyti madą sau. Greta individualaus drabužių dizaino koja kojon žengia ir amžinoji klasika, kuri iš principo atitinka lėtos mados tendencijas – t.y. niekada neišeina iš mados. (Klasikoje nežymiai kinta nebent detalės.) Galite drąsiai puoštis tiek klasikiniais, tiek ir individualaus siuvimo paltais, persiūtais iš senų, bet vis dar kokybiškų jūsų spintos resursų. Madingos pastelinės žemės spalvos, simbolizuojančios mus supančią aplinką, atsinaujinančią pavasarį. Geltona – viena iš pavasarinių tendencijų. Saulės, džiaugsmo spalva moko džiaugtis šia diena ir tuo, ką turime dabar. Kaip atskirą mados tendenciją, kuri vis dar ant bangos, galima išskirti perdėtai suryškintas, neonines spalvas. Jos tarsi savotiškas signalas vartotojams – būkite atsargūs: globalinio atšilimo kontekste madą interpretuokite ir naudokitės jos teikiamais malonumais protingai! Pavyzdžiui, žaiskite savo aprangoje su vis dar madingais gyvūnų, gamtos motyvais, bet darykite tai tausodami gamtą. Venkite natūralių kailių, kurie klimatui šylant tampa nebe apsauga nuo šalčio, o išskirtinės prabangos preke. Keiskite juos šiuolaikinėmis technologijomis sukurtais ir gyvūnų raštus atkartojančiais naujos kartos audiniais.

Stilių mišrainė 

Tvari mada moko drabužių dėvėjimą priimti kaip meną. Turime mąstyti kūrybiškai ir paprastą drabužį išvysti netikėtuose deriniuose. Šiais laikais galime būti drąsūs ir nebijoti derinti iš pirmo žvilgsnio visiškai nesuderinamų dalykų: tarkim, iš rytų skolinamės turbaną, iš vakarų – "casual" švarkelį, iš pietų – platų sijoną ir… gauname madingą pavasarinį derinį. Kaip netapti juokingu ir neperžengti sveiko proto ribų? "Reikia ugdyti savyje estetinį suvokimą, – sako dizaineris Kęstutis Lekeckas, – nes šiais laikais galime sau leisti viską, tik turime žinoti, dėl ko tai darome. Kitaip sakant, jei jau nešate žinią, tai žinokite ir tai, ką ta žinia norite pasakyti žmonėms."

Rūšiavimas madoje 

Dar viena tvarios mados idėja – iš gabalėlių sudurstyti drabužiai, atliekų panaudojimas (vadinamasis "recycling'as"). Tarkim, kažką gaminome ir liko medžiagos. Kodėl gi jos likučių nepanaudojus suknelės ar lietpalčio dekorui? Rankdarbių populiarinimas – kita nauja ir be galo madinga šių dienų tendencija. Senus drabužius galime persiūti ir atnaujinti visiškai neatpažįstamai, tiesiog panaudodami tai, ką turime po ranka. Taip moterys sukdavosi tarybiniais laikais – t.y. siūdavo iš to, ką rasdavo namuose (iš užuolaidų, vilnonių pledų, šalių, kitų drabužių). Tvarios mados kontekste negali likti nepanaudotų atliekų: jas reikia perdirbti. Madoje, kaip ir gyvenime, įsigali rūšiavimas – t.y. iš dviejų drabužių vieno arba to paties vieno atnaujinimas taip, kad akį trauktų netikėtu, naujovišku sprendimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kokių "organizatorių nuotraukos"? Autorių pavardžių prie nuotraukų trūksta. Kai kurie akivaizdžiai tyčiojasi iš moterų. Manekenių veidai iškalbingi.

Man tai

Man tai portretas
norėtūsi žinot kada akropolių drabužių skyriuose atsiras geros kokybės ir įperkamos kainos rūbų? Dabar sumoki už menkniekį 50-100 ir iki 1-mo skalbimo.Normalaus apatinio trikotažo nenupirksi. O jau apie madą net nereikia kalbėt. Humanoje daugiau rasi nei rūbų parduotuvėje

Vika

Vika portretas
Idomiausia tai ką gali apsirengti,kas madinga, daugiau nėra i ką žiūrėti ir ką skaityti.Ačiū jums už stiliaus naujienas.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių