Pereiti į pagrindinį turinį

Kodėl žiovulys - ne įžeidimas? Tai rūpesčio ženklas

2011-12-08 19:14
Kodėl žiovulys - ne įžeidimas? Tai rūpesčio ženklas
Kodėl žiovulys - ne įžeidimas? Tai rūpesčio ženklas

Kai draugas prie jūsų žiovauja – neįsižeiskite. Priimkite tai kaip komplimentą. Pasirodo, kad žinomas kaip nuobodulio simbolis - žiovulys iš tiesų gali atskleisti empatiją.

Mokslininkai tvirtina, kad užkrečiamas žiovulys yra ženklas, kad domimasi pašnekovo mintimis ir jausmais, rašo „Daily Mail“.

Tokias išvadas paskelbė italų mokslininkai, kurie išstudijavo 100 žmonių jų darbo metu.

Kai eksperimento dalyviai nusižiovaudavo, mokslininkai stebėjo, ar kas nors per tris minutes „užsikrečia“ šiuo veiksmu.

Tyrinėtojai nepastebėjo, kad žiovuliui perduoti neturi įtakos lyties ar rasės kriterijai. Tačiau pastebėta, kad žiovuliu greičiau užsikrečiama tarp pažįstamų žmonių.Dažniausiai žiovulys perduodamas šeimos nariams, paskui – draugams, pažįstamiems.

Pizos universiteto mokslininkai priėjo prie išvados, kad žiovulio užkrėtimas priklauso nuo to, kaip emociškai artimas yra kitas žmogus. Savo teiginius tyrinėtojai pagrindžia ir tuo, kad „užsikrėsti“ žiovuliu vaikai pradeda būdami 4-5 metų. Kaip tik tuo metu mažyliai išmoksta teisingai skirti emocijas.Moksliniai tyrimai yra atskleidę, kad tie, kurie lengvai „pagauna“ žiovulį, lengviau nustato žmogaus emocinę būklę pagal jo nuotrauką.

Dauguma gyvūnų taip pat žiovauja (pavyzdžiui, gyvatės ir žuvys), tačiau tik tarp žmonių ir šimpanzių žiovulys yra „užkrečiantis“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra