Kokių skanėstų duoti šunims?

 • Teksto dydis:

Kartais liūdnas šuns žvilgsnis, veriantis iš po pietų stalo, tikrai suvirpina ne vieno šeimininko širdį. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad žmonių maistas yra netinkamas mūsų mažiesiems draugams, taigi visuomet pravartu turėti šunims skirtų skanėstų.

Augintiniui palepinti

Šių specialiai augintiniams sukurtų produktų paskirtis ir asortimentas  labai platus. Skanėstai gali pasitarnauti ne tik kaip gardus kąsnelis gyvūnui, tačiau ir kaip naudinga priemonė augintinio priežiūrai ar dresūrai. Veterinarijos gydytoja ir farmacijos vadovė Kamilė Ausmanė dalijasi patarimais, kaip tinkamai išrinkti skanėstus šunims.

Gavęs skanėstą augintinis šokinės iš laimės, o jūs ne tik jį palepinsite, bet ir stiprinsite tarpusavio ryšį – skanėstas pasitarnaus kaip bendravimo priemonė. Skanėstai taip pat gali padėti užmegzti draugystę su šunimi.

Veterinarijos gydytojos teigimu, renkantis gardėsius augintiniui labai svarbu atkreipti dėmesį į gaminio sudėtį. Joje neturėtų būti dirbtinių priedų, dažiklių, antioksidantų ir skonio stipriklių. Itin naudingi skanėstai, papildyti vertingais vitaminais, mineralinėmis medžiagomis ir supermaistu, pavyzdžiui, jūrų dumbliais, sezamų ar ispaninių šalavijų sėklomis, ožerškių uogomis (goji). Šie produktai ne tik skanūs, bet ir padeda stiprinti augintinio organizmą.

Sėkmingesnei dresūrai

Skanėstai – pagrindinė priemonė mokant keturkojį komandų ar geros elgsenos. Dresuojant šunis ypač svarbu juos apdovanoti už paklusnumą ir pastangas.

"Paskatinamasis gabalėlis augintiniui suteikia teigiamų emocijų, jis greičiau išmoksta komandas. Rinkitės specialiai dresūrai sukurtus skanėstus, kuriuos lengva normuoti. Minkštas įvairios mėsos juosteles ar gabalėlius augintinis suės keliais kąsniais ir galės tęsti mokymosi procesą", – pasakojo K.Ausmanė.

Aštrieji dantukai

Mažasis augintinis ir vėl apgraužė jūsų mėgstamus batus? Aptikote apdriskusį krėslo kampą? Panašu, kad aštrieji dantukai, palikti namie, nuobodžiauja.

Šiuo atveju skanėstai gali pasitarnauti kaip nukreipiamoji priemonė šuniukams. Veterinarijos gydytoja pataria rinktis natūralius kramtalus, pavyzdžiui, džiovintas triušių ausis, galvijų odos pagaliukus ar svarmens formos skanėstus, kuriuos grauždamas šuo užtruks ilgiau ir pamirš apie namų naikinimą.

Sveiki, mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais papildyti skanėstai kur kas skanesni ir naudingesni nei virtuvinės spintelės kampas.

Skirtingiems poreikiams

Linkusiems greitai apvalėti šunims patartina rinktis skanėstus, tinkančius svorio kontrolei, kurių sudėtyje naudojama paukštiena, jautiena ar ėriena. Pasak veterinarijos gydytojos, ši mėsa – liesas baltymų šaltinis.

Aktyviems šunims skirtų skanėstų sudėtis pasižymi dideliu mėsos kiekiu. Tačiau jei jūsų augintinio jautri virškinimo sistema, veterinarijos gydytoja rekomenduoja rinktis produktus, kurie neapsunkina virškinimo trakto, pavyzdžiui, skanėstus iš triušienos ar paukštienos. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į skanėsto sudėtį, jei jūsų augintinis yra alergiškas glitimui.

"Nepamirškime ir skanėstų baltakailiams šunims. Jiems puikiai tinka džiovintos triušių ausys ir skanėstai, kurie nesukelia ašarojimo. Būtent tai gali padėti išvengti rudų ašarų dėmių, atsirandančių ant kailio dėl netinkamos mitybos", – apie ypatingą balto kailio šunų mitybą pasakojo K.Ausmanė.


Namų fotosesija

Nuotraukas su jūsų augintinio pristatymu siųskite e.paštu namai@kaunodiena.lt

Tobulo charakterio šuo

Živilės Gaidienės nuotr.

Šis nykštukinis pudeliukas, vardu Boltas, atsidūrė mūsų namuose neatsitiktinai – jau seniai planavome įsigyti šunį. Šios veislės pasirinkimą lėmė, kad šie šunys nesišeria ir nėra alergiški. Tai tobulo charakterio šuo ir puikus mūsų Emilijos draugas.

Buto karalius

Daivos Kunskienės nuotr.

Sveiki, mano vardas Maumelis. Jau septintus metus esu buto karalius (mat, kol neišsirinkau sau šeimininkų, teko pagyventi "Katino svajonėje"). Mėgstu dalyvauti visose namų veiklose, prižiūrėti, patrukdyti, pamauroti, teikti jaukumą savo prisiglaudimais ir žavingomis miego pozomis. Tiesa, dabar šeimininkė dirba namuose nuotoliniu būdu, tai atsirado naujas žaidimas: kas pirmas užims kėdę prie kompiuterio.

Ir džiaugsme, ir liūdesyje

Daivos Kunskienės nuotr.

Mūsų šeimos narys ir numylėtinis Mogis atvyko pas mus prieš trejus metus iš šuniukų prieglaudos. Jo mama – Maltos bišonė, o tėvas – vokiečių jagdterjeras, todėl Mogis tokios originalios išvaizdos. Nedidelis šuniukas, bet turi daug energijos ir labai aukštą balsą... Barame, kad dažnai ir be priežasties triukšmauja. Yra labai emocionalus – loja, kai pasitinka ir išlydi visus šeimos narius, loja dieną, loja naktį. Mėgsta visur dalyvauti, tikras draugas ir džiaugsme, ir liūdesyje. Jei kuris šeimos narys suserga, guli šalia ir guodžia. Ką mes be jo darytume?NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių