Šiemet unguriukai į Lietuvą, į Palangos oro uostą, buvo atskraidinti tiesiai iš Jungtinės Karalystės žuvininkystės įmonės, tad jų kelionė ilgai neužtruko. Unguriai nenuvargo, jų būklė gera, todėl nuostolių dėl kelionės nepatirta. Žuvininkystės tarnyba pavasarį įsigijo 120 kg europinių ungurių.
Iš viso šiemet įveista 380 500 vnt. Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyryje paaugintų (Laukystos poskyris) unguriukų ir jie įleisti į 45 vandens telkinius Anykščių, Ignalinos, Kaišiadorių, Kelmės, Kupiškio, Molėtų, Rokiškio, Širvintų, Šilutės, Švenčionių, Tauragės, Utenos, Vilkaviškio, Vilniaus, Zarasų rajonuose ir Elektrėnų savivaldybėje.
Norint stebėti, kaip unguriai išgyvena, ir nustatyti, kiek jų yra natūraliai migruojančių ir įveistų, Tarnyba 10 proc. paleistų unguriukų paženklino nekenksmingu organiniu dažikliu alizarinu.
Ungurių auginimas
Pirmasis etapas yra skiriamas unguriukams adaptuotis prie aukštesnės temperatūros – šį kartą atskraidintiems unguriukams pereiti nuo 6° C iki 18° C temperatūros užtruko dvi paras.
Kitas žingsnis – pratinti unguriukus prie naujo, jiems neįprasto dirbtinio ir natūralaus maisto – specialių startinių kombinuotųjų pašarų ir šaldytų menkių ikrų, kuriais unguriukai šeriami 2-3 savaites, kol pripranta prie kombinuotųjų dirbtinių pašarų. Šiuo laikotarpiu palaikoma 24° C-26° C auginimo temperatūra, užtikrinamas 90-110 proc. vandenyje ištirpusio deguonies kiekis ir pan. Vandens biofiltracija turi veikti nepriekaištingai ir nuolat.
Trečiasis etapas – unguriukų auginimas, kuris apima daug rutininių darbų: šerti žuvis, valyti baseinus, vandeniu papildyti uždarosios recirkuliacinės sistemą, prižiūrėti įrangą, atlikti nuolatinius vandens ir ligų tyrimus, prireikus – ir gydymą. Reikia daug kruopštaus darbo, kad per porą mėnesių unguriai sustiprėtų ir svertų 1-2 g.
Šiemet įsigyti unguriukai nesirgo jokiomis ligomis, ir mūsų specialistų prižiūrimi tokie ir išliko – išeiga siekė 98 proc., o tai labai geras rezultatas. Taigi, unguriukų paauginimas vyko sklandžiai ir buvo produktyvus.
Laukystos poskyrio darbuotojai, prižiūrintys uždaroje recirkuliacinėje sistemoje auginamus unguriukus, dirba visą parą pagal slankųjį grafiką. Per pastaruosius dvejus metus sukaupta didžiulė ungurių adaptavimo prie naujų sąlygų, karantinavimo, technologinė ungurių paauginimo patirtis. Nuo projekto "Europinių ungurių išteklių valdymo plano įgyvendinimas Lietuvoje" 2011 m. pradžios vandens telkiniuose įveista daugiau nei 2 mln. vnt. unguriukų – taip Tarnyba prisideda prie tarptautinės Europinių ungurių išteklių atstatymo programos.
Naujausi komentarai