Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvoje debiutavo „Google Map Maker“

2014-02-19 09:28
DMN inf.

Nuo šiandien „Google“ Lietuvos vartotojams  leidžia naudotis „Map Maker“ žemėlapių redagavimo įrankiu, suteikiančiu jiems galimybę tapti tikrais kartografais ir savo žiniomis prisidėti tikslinant „Google“ žemėlapius Lietuvoje. Šios paslaugos tikslas – padedant vietos gyventojams padaryti žemėlapius dar tikslesnius ir atitinkančius besikeičiančias vietines sąlygas. Vartotojams suteikiama galimybė pakeisti ir visiškai modifikuoti kai kurias žemėlapio vietas, kurias jie žino geriausiai, tuo pat metu garantuojant, kad visas žemėlapis tiksliai atspindės realią situaciją. Paslauga šį rytą pradėjo veikti Lietuvoje ir dar šešiose Europos šalyse: Estijoje, Latvijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Kroatijoje ir Graikijoje.

„Map Maker“ kartu su kitomis ypač populiariomis funkcijomis tokiomis kaip „Street View“ ir „Google Navigation“ yra papildoma „Google Maps“ paslaugos dalis, siekianti dar labiau patobulinti ypač dažnai naudojamų žemėlapių kokybę. „Map Maker“ dėka, kiekvienas lietuvis galės tapti kartografu ir savo žiniomis tiesiogiai prisidėti dar tiksliau atvaizduojant Lietuvą žemėlapiuose.

„Lietuviai iškart pamėgo mūsų žemėlapių paslaugas ir noriai naudojasi jomis nuo pat jų debiuto. Itin plati (ir vis dar auganti) interneto skverbtis ir sparčiai didėjantis išmaniųjų telefonų naudojimas sudaro puikias sąlygas kasdien naudotis „Google“ geoinformacinėmis paslaugomis, ieškant praktiškos informacijos tiesiog kelyje,“- sakė „Google“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims Regimantas Urbanas. –„Pristatydamas „Map Maker“ paslaugą norėčiau pakviesti visus tapti mūsų žemėlapių paslaugos komandos nariais ir dar labiau pagerinti Lietuvos žemėlapių kokybę, leidžiančią mobiliajai navigacijos paslaugai veikti dar tiksliau, o pateikiamai informacijai – tapti dar aktualesnei ir praktiškesnei“.

Naudodamiesi „Map Maker“ paslauga vartotojai gali:
1. Pažymėti naujas lankytinas vietas tokias kavinės ar bibliotekos,
2. Pažymėti linijines struktūras, pavyzdžiui – kelius, upes ir takus,
3. Pažymėti teritorijų ar pastatų ribas,
4. Pridėti arba patikslinti jau žemėlapiuose esančią informaciją, pavyzdžiui – įrašyti parduotuvės darbo valandas, pažymėti kelio dangos rūšį ar kelio ženklus,
5. Pažymėti dviračių ar pasivaikščiojimo trasas,
6. Pašalinti netikslią informaciją ar jau nebeegzistuojančius objektus bei sujungti besidubliuojančius įrašus.
7. Peržiūrėti ir patikslinti kitų žemėlapį redagavusių vartotojų atliktus pataisymus.
Vartotojų pataisymai „Google Maps“ sistemoje nepasirodys iš karto. Prieš tapdami matomi visiems vartotojams, siekiant išvengti dubliavimosi ir galimų netikslumų, pataisymai bus peržiūrimi redaktorių. Tiktai gavę patvirtinimą jie pasirodys „Google Maps“, „Google Earth“ ir „Google Maps mobiliesiems įrenginiams“ sistemose, o jais naudotis galės viso pasaulio vartotojai.

Kaip tapti „Google“ „map maker‘iu“?

„Map maker‘iu“ gali tapti kiekvienas besidomintis „Google Maps“ paslauga. Pakanka apsilankyti „Google Maps“ sistemoje, esančioje maps.google.lt ir spustelėti nuorodą „Report a problem“, esančią apatiniame, dešiniajame ekrano kampe. Ekrane pasirodžiusioje lentelėje pakaks pasirinkti tinkamą funkciją ir „Map Maker“ įrankio pagalba atlikti reikiamus pakeitimus. Redaguoti žemėlapius taip pat galima ir tiesiogiai iš puslapio google.lt/mapmaker. Intuityvi vartotojo sąsaja nukreips vartotoją specifinių veiksmų link (pavyzdžiui pasiūlys sukurti naują objektą, kelią ar pažymėti pakeitimus).

Daugiau informacijos rasite puslapyje google.lt/mapmaker. Vartotojus taip pat kviečiame apsilankyti globaliame „Map Maker“ bendruomenės forume (anglų kalba), taip pat – Pagalbos centre, kuriame rasite daug naudingų patarimų bei idėjų, be to – pamatyti kaip žemėlapių kūrimas realiame laike atrodo su Map Maker Pulse paslauga.

***

Šiek tiek „Google Maps“ statistikos:

• „Google Maps“ veikia daugiau nei 172 pasaulio vietovėse
• Kas mėnesį „Google Maps“ paslauga naudojasi daugiau nei milijardas vartotojų.
• Daugiau nei 50% atvejų „Google Maps“ pasiekiama mobiliaisiais įrenginiais
• „Google Maps“ teikia navigacijos paslaugas 198 šalyse, o bendras pažymėto kelio ilgis siekia 51 millijoną kilometrų
• „Google“ teikia eismo informaciją daugiau nei 60-yje šalių (taip pat ir Lietuvoje), daugiau nei 650-yje miestų
• Beveik 800-uose miestų pažymėta milijonas viešojo transporto (autobusų, traukinių, metro bei tramvajų) stotelių.
• „Street View“ veikia daugiau nei 3000 miestų 56-iose šalyse (taip pat ir Lietuvoje), o taip pat ir Antarktidoje bei Arktyje
• „Street View“ automobiliai viso pasaulio keliais jau nuvažiavo 9.6 millijonus kilometrų
• Daugiau nei milijonas aktyvių interneto puslapių ir aplikacijų naudoja „Google Maps“ įskiepius
• Daugiau nei 40,000 žmonių, visame pasaulyje, „Google Map Maker“ pagalba,  kiekvieną mėnesį prisideda tobulindami ir tikslindami „Google Maps“ žemėlapius. 

„Google Maps“ Lietuvoje:

2013

Vietinė paieška:

• Leidžia vartotojams ieškoti netoliese esančių restoranų, įmonių biurų, pramogų ir daugelio kitų objektų, perskaityti kitų vartotojų paliktas rekomendacijas bei atsiliepimus apie juos, o taip pat įrašyti savo atsiliepimus ar santraukas.
„Google Maps Navigation“:
• „Google Maps Navigation“ išmaniesiems telefonams su Android 2.2+ ir iOS 5.1+ operacinėmis sistemomis, yra interneto technologijos pagrindu veikianti palydovinės navigacijos sistema pateikianti vartotojams „posūkis po posūkio“ nuorodas balsu. Tai „Google Maps mobiliesiems įrenginiams“ paslaugos papildoma funkcija.
„Traffic“ (veikia tik Vilniuje):
• Naudodamiesi šia funkcija vairuotojai gali matyti realią situaciją Vilniaus gatvėse. Tai „gyvos informacijos“ sluoksnis „Google Maps“ žemėlapiuose, kurį galima aktyvuoti tiek paslaugą naudojant kompiuteryje, tiek ir išmaniajame telefone.
„Street View“:
• „Street View“ dėka interneto varototjai gali virtualiai aplankyti Lietuvą, peržiūrėdami 3600 kameromis darytas ir specialiai sujungtas gatvės lygio nuotraukas. „Street View“ paslauga veikia beveik visuose Lietuvos miestuose - Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, o tai pat – mažesniuose miesteliuose bei gyvenvietėse, juos jungiančiuose keliuose bei lankytinose vietose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra