Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva pirmoji pasaulyje pradeda kurti unikalų vėžio gydymą

2015-12-07 09:38
BNS, DMN inf.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniuje atidarė „Thermo Fisher Scientific“ laboratoriją, kurioje gaminamos magnetinės dalelės turėtų tapti rimtu priešnuodžiu kovoje su onkologinėmis ligomis ir ŽIV. Lietuva – pirmoji ir kol kas vienintelė pasaulyje valstybė, pradedanti gaminanti tokio lygio technologinius produktus.

Įrengta moderniausia technika pasaulyje

„Lietuvos mokslininkų kuriami produktai atveria naujas galimybes kovoti su pasaulį žudančiomis ligomis. Tai geriausias įrodymas, kad  mūsų šalies žmonės savo kompetencijas ir žinias panaudoja ne tik pasaulinėms problemoms spręsti, bet ir gelbsti žmoniją bei prisideda prie milžiniškos technologinės revoliucijos“, – sakė šalies vadovė.

Unikalioje laboratorijoje įrengta moderniausia technika pasaulyje leis Lietuvos mokslininkams atverti kelią inovatyviai gydymo krypčiai – individualiai medicinai. Mūsų šalyje gaminami produktai bus naudojami gydymo būduose, pritaikytuose kiekvienam pacientui asmeniškai. Pasitelkiant šiuos gydymo būdus, kova su vėžiu, ŽIV ir autoimuninėmis ligomis bus gerokai efektyvesnė ir paprastesnė.

Antikūnais padengtos magnetinės dalelės sužadina paciento limfocitus ir jie pradeda intensyviai dalytis. Šios ląstelės bus papildomai perprogramuojamos ir sugrąžinamos į to paties paciento organizmą, kuris jas atpažinęs sunaikins vėžines ląsteles. Tikimasi, kad ateityje šis metodas pakeis tradicinius vėžio gydymo būdus, pavyzdžiui, chemoterapiją.

Prezidentės teigimu, tai, kad į Lietuvą ateina pačių inovatyviausių produktų gamyba, yra visos Lietuvos įvertinimas. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva vis labiau įsitvirtina kaip pažangi, žiniomis grįsta ekonomika, kurianti pasaulinio lygio mokslą ir inovacijas.

Prieš 5 metus mūsų šalyje veiklą pradėjusi „Thermo Fisher Scientific“ – biotechnologijų rinkos lyderė ir viena iš didžiausių pasaulio kompanijų, kurianti produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai. Lietuvoje gaminami produktai yra naudojami visame pasaulyje tiriant genų sandarą ir kuriant naujus įgimtų, paveldimų ir užkrečiamųjų ligų diagnostikos metodus.

„Thermo Fisher Scientific“ padalinyje Vilniuje dirba 570 darbuotojų. Čia veikia vienas didžiausių privačių mokslinių tyrimų centrų Baltijos šalyse.

Produktus ir paslaugas mokslui siūlanti JAV bendrovė „Thermo Fisher Scientific“ pirmadienį Vilniuje atidarė naują sterilios gamybos laboratoriją, į kurią investuota 7 mln. JAV dolerių (6,42 mln. eurų).

100 naujų darbo vietų

1,7 tūkst. kv. metrų ploto gamybos patalpose bus kuriamos imunoterapijos tyrimams naudojamos magnetinės dalelės „Dynabeads“, skirtos kovai su vėžiu.

„Šita diena žymi naują etapą mūsų Vilniaus padalinio, nes mes būdami mokslinių tyrimų centras žengiame sekantį žingsnį ir su naujų patalpų atidarymų tampame medicinos pramonės dalimi. Dar laukia ilgas kelias kol produktai galutinai bus patvirtinti tarptautinėje rinkoje, tačiau žiūrint į mūsų veiklą, tai yra dar vienas plėtros etapas“, - pirmadienį spaudos konferencijoje sakė „Thermo Fisher Scientific Baltics“ generalinis direktorius ir Baltijos regiono viceprezidentas Algimantas Markauskas.

Pasak jo, „Dynabeads“ yra visiškai nauja technologija, kurios tyrimų rezultatai yra daug žadantys.

„Manyčiau, kad mums kaip Lietuvai tai yra tūkstantmečio projektas, mes pirmą kartą dalyvaujame visiškai naujos kartos preparatų kūrime“, - kalbėjo A.Markauskas.

Laboratorijos atidaryme dalyvavusi prezidentė D. Grybauskaitė sakė, kad joje gaminamos magnetinės dalelės turėtų tapti rimtu priešnuodžiu kovojant su onkologinėmis ligomis ir ŽIV. Lietuva – pirmoji ir kol kas vienintelė pasaulyje valstybė, pradedanti gaminanti tokio lygio technologinius produktus.

Remiantis 2014 metų susitarimu projektą iš dalies finansavo Lietuvos Vyriausybė. Pagal susitarimą, JAV kompanija yra įsipareigojusi sukurti ne mažiau 100 naujų darbo vietų iki 2017 metų. Šiuo metu įmonėje „Thermo Fisher Scientific Baltics“ Vilniuje dirba 570 darbuotojų.

„Thermo Fisher Scientific Baltics“ pernai uždirbo 16,222 mln. eurų audituoto grynojo pelno - beveik tiek pat, kaip ir 2013 metais. Bendrovės audituotos pajamos per metus ūgtelėjo 1,7 proc. iki 81,727 mln. eurų.

Lietuvos bendrovė „Thermo Fisher Scientific“ dalimi tapo 2010 metais JAV kompanijai įsigijus bendrovę „Fermentas“.

100 proc. „Thermo Fisher Scientific Baltics“ akcijų valdo Vokietijoje registruota „Oxoid investments“, o galutinė įmonės akcininkė yra JAV „Thermo Fisher Scientific“.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų