Trečioji „SpaceX“ pilotuojama misija pasiekė Tarptautinę kosminę stotį

Pakartotinai panaudota raketa ir įgulos kapsulė su keturiais astronautais šeštadienį pasiekė Tarptautinę kosminę stotį (TKS).

Tai trečias kartas per mažiau nei metus, kai Elono Musko (Ilono Masko) JAV kosminių technologijų bendrovės „SpaceX“ įgula atvyksta į TKS.

Kapsulė „Dragon“, kuri buvo naudota per bandomąją misiją pernai gegužę, autonomiškai prisijungė prie orbitinės stoties, esančios už 420 kilometrų virš Indijos vandenyno. Įgula iš NASA Kennedy (Kenedžio) kosminių skrydžių centro išskrido penktadienį.

Du astronautai iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir po vieną iš Prancūzijos bei Japonijos kosminėje stotyje praleis pusę metų. Jie pakeis keturis kitus astronautus, kurie į Žemę sugrįš savąja „Dragon“ kapsule trečiadienį.

Tai pirmas kartas, kai dvi „SpaceX“ įgulų kapsulės prie TKS prisijungusios vienu metu – beveik viena šalia kitos.

„Mes labai džiaugiamės, kad atvykote“, – radijo ryšiu sakė TKS vadė, NASA astronautė Shannon Walker (Šenon Volker).

Nors tai yra trečias NASA skrydis „SpaceX“ orlaiviu, jis yra pirmasis, kurio metu naudojama jau kosmose buvusi kapsulė „Dragon“. Ji anksčiau naudota per bandomąją misiją. Šią kapsulę į kosmosą pakėlė pirmosios misijos „Crew 1“ raketa „Falcon 9“.

NASA astronautai Shane'as Kimbrough (Šeinas Kimbro) ir Megan McArthur (Megan Makartur) – į TKS sugrįžtančios kapsulės vadas ir pilotė – stebėjo orlaivio kompiuterio ekrane rodomus duomenis, kol atstumas tarp jų ir kosminės stoties darėsi vis mažesnis. Jie galėjo įsikišti ir perimti kontrolę, tačiau to padaryti nereikėjo, nes autonominė sistema atliko savo darbą.

Į TKS taip pat atvyko prancūzų astronautas Thomas Pesquet (Tomas Peskė) ir japonų astronautas Akihiko Hoshide (Akihikas Hošidė). Jie, kaip ir S. Kimbrough, į TKS vyksta nebe pirmą kartą, tuo metu M. McArthur kosminėje stotyje dirbs pirmąkart.

NASA astronautė M. McArthur užėmė tą pačią vietą, kurioje per bandomąjį pilotuojamą „SpaceX“ skrydį sėdėjo jos vyras Robertas Behnkenas (Robertas Benkenas).

Ateinančias keturias dienas kosminėje stotyje gyvens 11 astronautų. Daugiausia vienu metu čia gyveno 13 astronautų, tai – rekordas, pasiektas per NASA erdvėlaivių erą.

Šiuo metu TKS gyvena šeši amerikiečiai, du rusai, du japonai ir vienas prancūzas. Trečiadienį šis skaičius sumažės keturiais, kai trys amerikiečiai ir vienas japonas išvyks namo ir nusileis Meksikos įlankoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

D.

D. portretas
Taigi šita stotis ir yra rusų... Kiti tik "vieši" čionai... Rusai dar vieną nori sukurti - naujesnę...

Anonimas

Anonimas portretas
o rusai ruosesi savo nauja stoti susikurt ir su usa nebeprasidet
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių