Bažnyčias paverčia namais: rūpintis jais ir kapinėmis kai kuriems – vienas malonumas

  • Teksto dydis:

Australijos Tasmanijos saloje daugėja apleistų bažnyčių. Jos parduodamos eiliniams gyventojams. Naujieji savininkai jas dažnai paverčia tiesiog namais, pasakojama LNK reportaže.

Ši pora ne šiaip užsuko į bažnyčią. Jie čia gyvena jau penkiolika metų. Jiems rūpintis reikia ne vien pastatu, bet ir bažnyčiai priklausančiomis kapinėmis.

„Tarsi – kiemas prie namo. Juk savo kieme vis tiek pjaunate veją, ravite piktžoles. Iš esmės yra tai, ką ir mes čia darome“, – sakė kapinių savininkė Kay Whitehouse.

Jei tavo kiemas – kapinės, negali tikėtis, kad jis liks privatus. Tad lankytojų čia bus nuolat.

„Žmonių kiekis milžiniškas. Kai pirmą kartą čia atvykome, nustebome, kiek daug žmonių lankosi kapinėse“, – kalbėjo kapinių savininkas Denis Whitehouse.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Kartais reikia pasirūpinti, kad į kapines patektų ne tik gyvieji, bet ir mirusieji.

„Turėjome atidaryti visas kapines, kad šalia senelio būtų palaidota močiutė. Jie turėjo teisę ją ten palaidoti“, – pasakojo K. Whitehouse.

Dabar pora nusprendė parduoti savo netipinius namus, tačiau tai padaryti nėra taip paprasta. Turi būti atliktas kapų auditas ir atnaujinti įrašai. Savininkai taip pat turi viešai pranešti apie pardavimą, kad būtų informuotos šeimos, kurios kapinėse palaidojo artimuosius.

„Prižiūrint kapus reikia laikytis įvairiausių aktų ir taisyklių. Turi būti ne tik kapinių prižiūrėtojas, bet ir vadybininkas“, – teigė bažnyčios savininkas Paulas Bunnas.

Manau, kad vaiduokliai yra visi tokie seni, kad seniai išnyko.

Vis dėlto ši pora teigia, kad rūpintis bažnyčia ir kapinėmis – vienas malonumas.

„Tai tikrai nėra taip sunku, kaip manote. Tai – džiugi vieta. Ji turi tokią nuostabią atmosferą“, – kalbėjo Lynne Wilton.

Daugeliui vien mintis apie gyvenimą šalia kapinių kelia siaubą.

„Manau, kad vaiduokliai yra visi tokie seni, kad seniai išnyko“, – šmaikštavo bažnyčios savininkas.   NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Kataliku baznycios niekada neparduoda savo uzgrobto NT turto. Tiesa sakant jie net negali parduoti. Pardavinejamos paznycios nera kataliku.

Nesokinekit ....

Nesokinekit .... portretas
....kai čia liko tik 2,8 milijono pritruks laiko ......... .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių