Bijai meškos, neik į mišką

Grybauti į Švėkšną išsirengę klaipėdiečiai iki šiol negali atsitokėti – pamiškėje kelią jiems pastojo tikra meška. Incidentas įvyko ankstyvą šeštadienio rytą netoli Inkaklių kaimo Švėkšnos seniūnijoje.

"Važiavome keliu mašina ir išvydome atlapatuojančią mešką. Žinoma, labai išsigandome. Žvėris nuo mūsų buvo gal už 30 metrų", – dienraščiui pasakojo klaipėdietė Rita.

p>Tik užgulus visureigio garso signalą žvėris pagaliau sureagavo. Tuomet šastelėjo per griovį ir nukurnėjo į mišką.

Išsigandę žmonės nuo vietos, kurioje susidūrė su meška, nuvažiavo apie 5 km ir tik tuomet ryžosi išlipti iš automobilio, tačiau grybauti vis tiek buvę baisu – aplink nesimatė nė vieno žmogaus.

Gyvūno nufotografuoti nepavyko – grybautojai su savimi neturėjo fotoaparato. "Meška buvo didelė, rudos spalvos", – apibūdino žvėrį ponia Rita.

Grybautojai spėliojo, kad gyvūnas galėjo pasprukti iš kurio nors zoologijos sodo, tačiau tokią versiją galima atmesti. Žvėrinčiaus Telšių rajone šeimininkas Petras Dabrišius tvirtino, kad jo valdose prižiūrimas lokys Timofejus nebuvo dingęs. Tą patį tvirtino ir Klaipėdos rajone įsikūrusio "Mini Zoo", kuriame gyvena meška Maša, darbuotojas Petras Kimėnas. Karklėje esančios žemės ūkio bendrovės "Aglaura" valdose ramu – rudoji meška Laima tūno savo guolyje.

Lietuvos zoologijos sodas rudųjų meškų neturi. Įstaigos direktorius Vaclovas Dumčius abejojo, kad grybautojai iš tiesų matė mešką, tačiau kategoriškai neatmetė tokios galimybės.

Švėkšnos girininkijos girininkas Algirdas Tamašauskas stebėjosi, kad daugiau niekas nematė meškos apylinkėse, nors grybauja labai daug žmonių.

Tačiau Aplinkos ministerijos Biologinės įvairovės skyriaus vedėjo Selemono Paltanavičiaus grybautojų nuotykiai Švėkšnos giriose nenustebino. "Labai realus dalykas", – teigė pašnekovas.

Specialistus retkarčiais pasiekia signalai apie rytinėje Lietuvos dalyje pastebėtus didžiuosius žvėris, atklydusius iš Baltarusijos. S.Paltanavičius tiki, kad gyvūnai gali atkeliauti ir į kitas vietas: meškos valstybinių sienų nepripažįsta. Specialistas spėjo, kad meška į Švėkšnos miškus galbūt atklydo iš Latvijos.

S.Paltanavičius pažymėjo, kad šią vasarą rytinėje Lietuvos teritorijos dalyje buvo pastebėta meška su meškiukais. Prieš keliolika metų žmonės įspūdingą gyvūną matė Tauragės miškuose, daugiau nei prieš dešimtmetį Panevėžio rajone buvo rasta brakonierių nušauta meška.

"Tikiu, kad kada nors meškos mūsų šalyje vėl apsigyvens, paplis ir bus sugrąžinta gamtinė teisybė", – vylėsi pašnekovas.


Kaip elgtis sutikus mešką

Nors meška ir didelė, tačiau yra labai jautri, pastabi. Miške gali būti daug žmonių, bet jie net neįtars, kad šis žvėris galėtų būti netoliese, jei neatkreips dėmesio į pėdsakus. Net ir budrios milžinės kartais gali "užsisvajoti". Išvydus mešką svarbiausia – nepanikuoti: verta prisiminti, kad laukiniai gyvūnai – netgi patys didžiausi – žmonėmis nesidomi ir vengia susidūrimo su jais. Ką daryti, jei taip vis dėlto nutiko? Ogi nieko. Reikėtų sustoti, pamosuoti rankomis, tyliai šūktelėti ir meška pati pasišalins. Didžiausia klaida, kurią galima padaryti – prisiartinti prie meškos jauniklių, mėginti juos gaudyti ar "gelbėti".NAUJAUSI KOMENTARAI

Saulius1

Saulius1 portretas
O gal vis tik - te gyvena tos meškos zoologijos soduose?..
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių