Kauno menininkų namuose pristatyta penkiolika tapybos darbų – tai aštuoniolikamečio Viliaus Muižininko kelerių metų triūsas ir kūryba, džiaugsmas ir didžiulės pastangos, įkvėpimas ir terapija.
Vilius – ne paprastas dailininkas. Savo paveikslus „Vėjas“, „Klevo liepsna“, „Močiutės sodas“ ar „Šlapdriba“ jis tapė ne stovėdamas prie molberto.
Vilius piešia gulėdamas. V.Muižininkui nuo kūdikystės pripažinta sunki cerebrinio paralyžiaus forma. Tai, kad Vilius sugeba paimti į rankas teptuką ir panardinti jį į dažus, – stebuklas ir didžiulių, sveikiesiems sunkiai suvokiamų pastangų rezultatas. Stebuklu reikia vadinti ir jo darbus, parengtus jau antrajai personalinei parodai. Pirmoji V.Muižininko paroda „Skaudančio pasaulio šviesa“ Kauno menininkų namuose surengta 2000-aisiais.
„Vilius piešia taip, kaip mato, jaučia ir įsivaizduoja jį supančią aplinką“, – sako Aldona Muižininkienė, Viliaus mama. „Nors berniuko rankos silpnos, nepaklusnios, jis įstengia priversti teptuką slysti popieriaus paviršiumi“, – kalba V.Muižininko dailės mokytoja Rima Sabalienė. Pedagogė prilaiko Viliaus ranką už riešo, kad tapybos procesas būtų saugus.
Savo parodos atidaryme Vilius sėdėjo vežimėlyje išdidus ir labai susijaudinęs, o žmonės ėjo paspausti jam rankos ir ištarti: „Šaunuolis, ačiū.“ Paroda „Pro Viliaus langą“ atskleidžia jaunojo menininko pasaulį – su jo spalvomis ir šešėliais, su aiškiai išreikštomis nuotaikomis ir asociacijomis. Šis pasaulis pilnas nuostabos ir atradimo džiaugsmo, kuriais parodos autorius pasirengęs dosniai dalytis su kitais.
Naujausi komentarai