Festivalis „ConTempo“ padės iš naujo atrasti Kauną ir naujus menus

 • Teksto dydis:

Tarptautinis scenos menų festivalis "ConTempo" grįžta į Kauną ir Kauno rajoną bei turi gerų žinių išsiilgusiems kultūros – šiemet kviečia net į dvi programas.

Naudinga pažintis

Rugpjūčio 5–9 d. festivalis apkeliaus dešimt skirtingų vietų Kauno mieste ir rajone, o rugpjūčio 20–23 d. kvies į pagrindinę programą Kaune. Projekto "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" inicijuotas "ConTempo" Kaune vyks antrą kartą. Jo vadovė, programos sudarytoja Gintarė Masteikaitė tvirtina: šiemet jis bus visiškai kitoks nei pernai.

"Festivalio programa šiais metais kito ne vieną kartą, didžiąją dalį tarptautinės programos dėl suprantamų priežasčių teko perkelti į kitus metus. Festivalio žiūrovai turės unikalią progą išsamiau susipažinti su Lietuvos kūrėjais ir jų praktikuojamomis scenos meno formomis, kurios dar yra labai mažai pažįstamos Kaune ir Kauno rajone, – sako G.Masteikaitė. – Labai džiaugiamės, kad nors bus daug visokių logistinių ir organizacinių iššūkių, turėsime ne tik keletą premjerų, bet ir svečių iš užsienio."

Mūsų tikslas – ne tik parodyti įdomiausius scenos meno kūrinius, bet ir atskleisti netikėtas įvairių Kauno miesto erdvių galimybes.

"Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" vadovė Virginija Vitkienė tikino: "Nors "ConTempo" Kaune ir Kauno rajone vyks dar tik antrą kartą, bet pernai prie jo prisilietę (o tiksliau būtų pasakyti – paliesti) nekantriai jo laukiame, draugus kviečiame."

Daugiausia viešosiose erdvėse, parkuose, miesto urbanistiniame peizaže – kaip scenografijoje – vykstantys spektakliai, kuriuose dalyviai nejučia tampa scenarijaus dalimi, visus dalyvavusius paveikia emociškai ir ilgam įkvepia. Anot V.Vitkienės, dėl tokių spektaklių ir kasdienė aplinka, kurioje dirbame ar kurią mechaniškai kertame kasdien, tampa ypatinga, bemaž stebuklinė.

"Festivalis yra auginamas iki 2022-ųjų, kai taps vienu iš pagrindinių Europos kultūros sostinės vasaros programos akcentų. Bet dar svarbiau – jis liks Kaune ir Kauno rajone, vienydamas visas scenos menų organizacijas ir jas tinklindamas Europos masteliu, dar ilgiems metams", – sako "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" vadovė.

Gatvės teatro kelionė

"ConTempo 2020" prasidės rugpjūčio 5-ąją su gatvės teatro spektakliu "Atvykėliai". Argentiniečių kilmės ispanų aktoriaus, komiko, gatvės teatro spektaklių kūrėjo Adriano Schvarzsteino ir šokėjos, choreografės Jūratės Širvytės-Rukštelės duetas per penkias dienas apkeliaus net dešimt vietų, iš kurių aštuonios – skirtinguose Kauno rajono miestuose ir miesteliuose.

Tokia kelionė – tikras dueto spektaklio atspindys realybėje, mat pasirodymo "Atvykėliai" personažai – taip pat keliautojai, atvykėliai iš praeities, dabartį matantys visai kitomis akimis. Kiekvienas jų spektaklis – unikalus, veiksmas priklauso nuo aplinkos ir jį stebinčių žiūrovų.

"Atvykėliai" apsilankys Girionyse, Vilkijoje, Kulautuvoje, Zapyškyje, Linksmakalnyje, Neveronyse, Kačerginėje, Sitkūnuose bei Kauno miesto mikrorajonuose – Šančiuose ir Žaliakalnyje. Tikslias spektaklių pradžios vietas ir laikus galima rasti www.contempofestival.lt, visi šie pasirodymai nemokami.

Antrosios dalies staigmenos

Rugpjūčio 20–23 d. vyksianti didžiausia festivalio "ConTempo" programa, kaip ir praėjusiais metais, kvies mėgautis paskutinėmis vasaros dienomis, dalį spektaklių stebint lauke.

Programoje dalyvaus Lietuvos ir užsienio menininkai, kurie pristatys šiuolaikinės operos, šiuolaikinio šokio ir cirko spektaklius, teatro premjeras, pasirodymą iš tarptautinio projekto "Circus Next".

"Mūsų tikslas – ne tik parodyti įdomiausius scenos meno kūrinius, bet ir atskleisti netikėtas įvairių Kauno miesto erdvių galimybes, tad šiemet su žiūrovais susitiksime tiek tradicinėse scenose, tiek tokiose neįprastose, kaip 800 kv. m angaras, biuras ar požeminė stovėjimo aikštelė" – apie antrąją "ConTempo" programą pasakojo G.Masteikaitė.

Tarp rugpjūčio pabaigoje vyksiančios "ConTempo" programos dalyvių – Marta Kosieradzka, "Kosmos Theatre", "Operomanija", Nacionalinis Kauno dramos teatras, Džiugo Kunsmano ir Adriano Carlo Bibiano duetas bei kiti. Į dalį antrosios programos renginių reikės įsigyti bilietus, dalis jų bus nemokami. Festivalį pristato "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022", organizuoja VšĮ "Kultūros platforma" ir Lietuvos šokio informacijos centas, festivalį remia Lietuvos kultūros taryba.NAUJAUSI KOMENTARAI

orentacijos

orentacijos portretas
keitimo festivalis ........... bet pampersus turėt būtina

eina sau

eina sau portretas
Lietuviai uzmirso Lietuviska rasysena ,kur Tautine Dvasia :Mes Lietuviai ! Kaip zema klupeti pries anglakonus ,o gal Lietuvoje neliko Lietuviu ,kad visur angliskai rasoma ir afisuojama ?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių