Kaune skambės muzika sielai

Medituoti klausant muzikos, ją grojant ar jaučiant jos vibracijas. Tai, anot gydomosios muzikos kūrėjo Raimondo Rašpoliausko-Raymist, padeda ne tik atsipalaiduoti, bet ir praturtina dvasiškai.

Dirbantis kitapus kadro

Pristatyti R.Rašpoliauską-Raymist nėra lengva. Jis – savamokslis, mėgstantis improvizacijas, minimalizmą, etninių kultūrų ir klasikinės muzikos interpretacijas. Buvęs roko grupių "Bix", "Lygiai lyja", "Žuwys" narys, yra grojęs elektroninės muzikos grupėje "Sweet Energy", ritualiniame kolektyve "7B Orchestra".

Dar jo kūrybinėje biografijoje yra įrašyti ir kino filmai "Liudvikas", "Kai aš buvau partizanas", "Šokis Dykumoje", "Partizano žmona", spektakliai "Briedis Eugenijus", "Išėjau aš stotin" ir kt. – R.Rašpoliauskas-Raymist yra jų muzikos autorius.

Pastaraisiais metais R.Rašpoliauskas-Raymist kuria muziką Vytautui V.Landsbergiui, Arvydui Barysui, Agnei Marcenkevičiūtei, taip pat – ir solinius meditacinės, holistinės, džiazo ir etninės muzikos projektus.

Daugiau nei instrumentas

"Muzika man pirmiausia yra terapija. Man ji padeda išreikšti savo emocines būsenas, save. Tai – malda. Jei siela yra subrendusi, ji keliauja į dvasinius dalykus, o tada jau muzika skamba tavyje. Norisi šia muzika pasidalyti ir su kitais, nes muzika yra ir bendravimas", – taip kuriamos muzikos esmę apibūdina atlikėjas.

R.Rašpoliausko-Raymist kuriama muzika yra meditatyvinė, ambientinė, joje skamba įvairių kultūrų instrumentai, kurių pagrindinis – pianinas.

"Šiuo instrumentu man labai patinka groti jau nuo vaikystės. Anksčiau mėgdavau juo groti tamsoje, kai nieko nesimato. Man patikdavo ne kiek melodija, kiek paties garso virpesiai, einantys į tylą. Paspausdavau klavišą ir klausydavausi to garso virpesių. Man buvo įdomu, kaip tas garsas veikia, kaip jis padeda keliauti į nuotaikų pasaulį. Šiuo instrumentu aš galiu išreikšti savo emocijas, sielos išgyvenimus. Tai – pokalbis. Garsų kelionė. Su kitais instrumentais neturiu tokios patirties", – apie ypatingus ryšius su pianinu sako kūrėjas.

Slenkstis į tuštumą

Kaip teigia atlikėjas, koncerte skambės ne kūriniai, o improvizacijos skirtingais instrumentais – jo sukurtos sintezuotų garsų fonogramos ir įvairių instrumentų gyvi garsai.
"Daug metų domėjausi meditacijomis, ezoterinėmis technikomis – tiek teorija, tiek praktika. Man šie dalykai ir muzika yra labai susipynę tarpusavyje, todėl kuriu gydomąją muziką. Šiuo metu kaip tik rengiu muzikinę plokštelę, kurioje skamba gydomoji, terapinė muzika – garsai ir tekstai", – anot autoriaus, ši muzika padeda atsipalaiduoti, pamiršti stresą, save gydyti mintimis ir garsais. Arba pasinerti į tuštumą, kuri, anot R.Rašpoliausko-Raymist, yra visa ko pradžių pradžia.

"Iš tuštumos gimsta viskas. Ir paprasto varpo garselio galima klausytis įdėmiai, ir gali jis mus nunešti į tą tuštumą. Jei jos nebūtų, mūsų galvoje būtų tūkstančiai žodžių, minčių, toks bičių avilys", – sako kūrėjas.


KAS: Koncertas "Sielai".
KUR: Teatro klube (Vilniaus g. 22).
KADA: gruodžio 7 d. 19 val.


Šiame straipsnyje: muzikarenginiai Kaunemeditacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

`

` portretas
selo muzika.....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių