Kauno „Akropolyje“ – akį traukianti R. Kalinkino instaliacija

  • Teksto dydis:

Kauną papuošė išskirtinė meninė instaliacija, kurios idėjos autorius – dizaineris Robertas Kalinkinas. Modernus ir ryškus meninis sprendimas – žirgo ir jojikės skulptūra ant pjedestalo, apsupto daugybės klasikinių kolonų – įgyvendintas kartu su skulptoriumi Vytautu Viržbicku bei dailininke Lina Gečiene. Savo akimis iki vasaros pabaigos tai galima išvysti Kauno „Akropolio“ restoranų aikštėje.

„Ši instaliacija – tarsi modernus muziejus prekybos centre. Rinkomės klasikines formas – kolonas, žirgo ir jojikės skulptūrą – bet jas pateikėme per modernią prizmę. Daug dėmesio skyrėme spalvai ir galiausiai išsirinkome itin ryškią ir madingą geltoną. Tokia industrinė tematika puikiai atitinka prekybos centro nuotaiką“, – teigia dizaineris.

Instaliacijos centre esanti skulptūra – unikalus skulptoriaus V. Viržbicko rankų darbas. Anot R. Kalinkino, aukštai galvą iškėlęs žirgas bei stilingai papuošta, pirkinių maišais nešina jojikė – lyg mados užkariautoja. Ekspozicijos išdėstymu rūpinosi dailininkė L. Gečienė, o erdvėje įrengti autorinį kūrinį menininkams padėjo gausi komanda. „Išdėstymui pasirinkome beveik idealią simetriją su nedidelėmis paklaidomis optinei iliuzijai, siekiant išlaikyti įdomesnę perspektyvą. Tokioje erdvėje kaip prekybos centras būtina užtikrinti, kad instaliacija atrodytų gerai iš visų pusių. Kiekvienas kadras – iš kairės, dešinės ar viršaus – turi būti įsimintinas“, – kompozicinius sprendimus komentuoja R. Kalinkinas.

Atskiri instaliacijos elementai pasklidę ir tarp šiuo metu 1200 kv. m aikštėje, lyg centrinėje miesto erdvėje, gausiai išdėstytų restoranų staliukų.

„Patikėję didžiulę prekybos centro erdvę Robertui Kalinkinui, buvome tikri, kad ji atgims unikalia nuotaika bei taps traukos objektu. Menininkams įgyvendinus savo idėją, renginių aikštė tiesiog pražydo. Vasariškas ir modernus sprendimas puikiai papildo erdvę, traukia lankytojų akį ir, žinoma, kviečia nusifotografuoti. Su Robertu bendradarbiaujame jau ne pirmą kartą, visos jo idėjos ir pasiūlytos iniciatyvos sulaukia didelio lankytojų susidomėjimo“, – teigia Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Levenauskienė.

Kauno „Akropolio“ lankytojams šiuo metu jau atviri visi restoranai ir kavinės, visos parduotuvės, paslaugų teikimo vietos, laisvalaikio erdvės „Kakės Makės pasaulis“, „X Pramogos“, kino teatras „Forum Cinemas“. Lankytojų saugumo užtikrinimui, prekybos centre dėmesingai laikomasi visų specialistų nurodymų, dezinfekuojami visi dažniausiai liečiami paviršiai, reguliariai vėdinamos patalpos. Lankytojams sudarytos sąlygos dezinfekuotis rankas naudojantis prekybos centro teikiamomis priemonėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Artas

Artas portretas
Dziaukites, kad spalva ne s.. spalva. Galinga lietuva "intelektualais"

Erdvė

Erdvė portretas
Kaunas negali apsieiti be arklio, net prekybos centre, gal po gilaus karantino laikotarpio, tokia meninė instaliacija nuteikia lengvabūdiškam apsipirkimui, pakelia nuotaiką ir suteikia optimizmo, čia juk ne muziejus, todėl "sliekų" ieškoti nereikia.

Tata,

Tata, portretas
Siaubas.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių