Kauno klausytojų publikai – užburiančios tango meistro N. Pino dainos

  • Teksto dydis:

Tango yra tada, kada užmerki akis, apkabini savo žmogų ir nurimsti. Kai jau nebežinai, ar tie švelnūs muzikos garsai, pereinantys į širdies ritmo muziką, yra tikri, ar kyla iš tave užliejančio  nepažintų, pamirštų, geidžiamų minčių-svajonių srauto, ir kai nebetelpi savyje… 

Tada paleidi. Į šypsnį lūpose. Kibirkštį aistros. Į ašarą. Ir būtinai – slapukę. Tokiu tango su Kauno klausytojais ir žiūrovais dalinsis antrą kartą į Lietuvą atvykstantis tango dainininkas Nelson Pino, savo balsu ir talentu ne kartą žavėjęs JAV, Kanados, Argentinos, Prancūzijos, Lenkijos, Austrijos ir kitų šalių žiūrovus, lydimas Montevidėjaus (Urugvajus) filharmonijos pianisto Leandro Fernandez ir bandonijos virtuozo Nestor Vaz.

Be svečių iš Montevidėjaus koncerte dainuos operos solistė Jomantė Šležaitė-Paukštė, aksominio balso savininkė, Vilniaus tango teatro solistė Egidija Mačiulytė. Šoks Europos tango čempionai Alexis Gonzalez ir Rūta Keller, Vilniaus tango teatro šokėjai Emmanuel Riquelme, Ineta Brasaitė, Ieva Konopliovaitė ir kt.

Tango yra visos žmonijos kultūros dalis, kurią pasauliui padovanojo Argentina ir Urugvajus, o kompozitorius Astor Piazzolla šiai kultūrai suteikė naują formą, bet išlaikė pirmapradę emocinę įkrovą, subtilumą ir gylį. Tango nesvarbūs socialiniai sluoksniai, rasės, lytys, religijos. Jis turi savo elementarią tiesą – žmogiškumą. Ir tik nedaugelis žino, kad argentinietiškas tango – pasaulio kultūros paveldo dalis, į Lietuvą galėjo ateiti tik kartu su mūsų šalies laisve.

Nuo šiol tango jau turi savo praeitį ir čia: nuo pirmųjų nedrąsių žingsnių dar bespalvėje, sovietų nutrintoje Lietuvoje iki įvairiuose Lietuvos miestuose susikūrusių tango bendruomenių, tango teatro Vilniuje, artistų, atstovaujančių ir garsinančių Lietuvą pasaulyje ir sausakimšų koncertų salių, kuriose skamba nuostabi muzika, o aistrą būti, mylėti, gyventi kursto temperamentingieji šokėjai.


Koncertą veda: operos solistė Jomantė Šležaitė

Koncerto trukmė: 1.15 val.

Bilietus platina www.kakava.lt.


Šiame straipsnyje: koncertastangokaunasNelson Pino

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių