Kinijoje tapo skandalo dėl meno liudininku

Po taip cenzūruotos parodos ir bienalės katalogo dar vertingesnis tapo armėnų parodos katalogas, parengtas ir platintas pačių armėnų. Jį bienalės dalyviai graibstyte graibstė – ten informacija apie K.Mirzoyano kūrybą nebuvo ištrinta ar kitaip pakeista.

Naujosios architektūros statiniai

Pekine A.Obcarskas apžiūrėjo buvusią imperatorių rezidenciją – Uždraustąjį miestą, įspūdingos architektūros statinius, statytus naudojant naujausias technologijas. Iš naujosios architektūros  didžiausią įspūdį kauniečiui paliko Nacionalinis atlikimo meno centras Pekine, kitaip vadinamas Didžiuoju kiaušiniu. Šį kupolo formos pastatą iš titano ir stiklo, apsuptą dirbtinio ežero, sukūrė prancūzų architektas Paulis Andreu. "Pastatas atsispindi ežero paviršiuje, tuomet jo forma primena kiaušinį arba kosminį laivą. Vakare, sutemus jis atrodo dar įspūdingiau: apšviestas kintančių spalvų dirbtine šviesa", – pasakojo A.Obcarskas, fotografuojančiųjų būryje ilgai stoviniavęs prie šio pastato tam, kad įamžintų jį prie geriausio apšvietimo.

Kaunietis atkreipė dėmesį, kad gyvenamuosiuose Pekino rajonuose trūksta Vakarams būdingo atributo – palydovinių antenų. "Matyt, šios antenos yra draudžiamos. Kitas dalykas, ko labai pasigedome, – nebuvo galima prisijungti prie paieškos sistemos "Google", "gmail" elektroninio pašto dėžutės, feisbuko, nors Kinijos socialiniai tinklai veikė be trikdžių", – pasakojo menininkas.

Išskirtinis mero priėmimas

A.Obcarskas ir G.Pintukaitė pateko tarp trylikos laimingųjų, pakviestų dalyvauti kūrybinėje-tiriamojoje kelionėje į seną, 2500 metų jubiliejų švenčiantį miestą Jangžou. Priėmimas pas šio miesto merą buvo svetingiausias iš visų Kinijoje. Jame dalyvavo tik trys bienalės menininkai – A.Obcarskas, baltarusė ir indas. "Kiekvienam buvo patiekta po penkias sriubas ir keturiolika antrų patiekalų. Kai gauni tiek patiekalų, jų tik paragauji, o ne suvalgai", – šyptelėjo kaunietis.

Priėmime dalyvavo ir Kinijos dailininkų sąjungos pirmininkas, Kinijos rašytojų ir menininkų federacijos viceprimininkas Liu Dawei. "Kinijoje gyvena 1,3 mlrd. žmonių, tad nesunku įsivaizduoti, kad ir dailininkų ten nemažai. L.Dawei – svarbus žmogus, važinėja šarvuotu automobiliu, jam iš paskos kitame automobilyje važiuoja jo pavaduotojai, padėjėjai", – prisiminė A.Obcarskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Parases komentara netyciai paspauziau migtuka su nyksciu zemyn. Atsiprasau. Tad dar karta: Sveikinu Antana pasiekes toki dideli pripazinima ir atlikes toki dideli zygi Kinijoje!

Vytas Sakalas

Vytas Sakalas portretas
Sveikinu Antana pasiekes toki dideli pripazinima ir atlikes toki dideli zygi Kinijoje!

Vytas Sakalas

Vytas Sakalas portretas
Sveikinu Antana pasiekes toki dideli pripazinima ir atlikes toki dideli zygi Kinijoje!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių