Pereiti į pagrindinį turinį

Kino klasikos klubo seanse – gyvenimas lietuviškame valsčiuje

2016-04-16 08:00
DMN inf.

Artimiausiame Kino klasikos klubo seanse dėmesį pritrauks Algimanto Puipos filmas "Velnio sėkla".

Kino klasikos klubo seanse – gyvenimas lietuviškame valsčiuje
Kino klasikos klubo seanse – gyvenimas lietuviškame valsčiuje / Kadras iš filmo

Lietuvių kino klasika tapęs 1979 m. sukurtas filmas yra pelnęs XIII sąjunginio kino festivalio žiuri Dušanbė (1980 m.) prizą už kruopštų ikirevoliucinio kaimo gyvenimo atspindėjimą.

Filme atpasakojami caro laikų Lietuvos kaime vykstantys pamestinuko Jonio išgyvenimai. Pradėjęs bernauti pas turtingą šeimininką Banį, jis įkando šeimininkui į ranką ir pelnė Velnio sėklos pravardę. Nors Jonis puikus darbininkas, tai neapsaugo jo nuo rekrūtų. Bastydamasis po karų frontus, herojus specialiai susižeidžia koją, kad galėtų grįžti namo – į Banio sodybą, kur jo laukia bevaisė šeimininkė Morta, kur specialiai neteka kita dūsautoja, jauna samdinė Teresė.

Dramos ir sukeisti šeimininkių vaikai, priglausto pamestinuko gyvenimo kelias tampant turtingiausiu žmogumi valsčiuje. Tačiau senatvėje turtai tampa beprasmiai, o Joniui belieka paauglystės arklio prisiminimai ir vienatvė.

Nemokamai vyksiantis lietuvių kino klasikos seansas pristato režisierių A.Puipą, puikiai žinomą ir šiuolaikinių, ir kino klasika tapusių filmų kūrėją. Pirmasis režisūrinis A.Puipos darbas buvo filmas "Kelio ženklai". 1975 m. kartu su Stasiu Motiejūnu jis sukūrė savo pirmąjį vaidybinį filmą Lietuvos kino studijai, kuris vadinosi "Atpildo diena". O dar 2015-ųjų rudenį Kauno kino centro "Romuva" ekrane galėjote regėti naujausią režisieriaus darbą "Edeno sodai". A.Puipa – vienas žymiausių kino režisierių, dažniausiai kuriantis pagal šiuolaikinę lietuvių literatūrą, o daugelis jo sukurtų filmų yra pelnę prizus tarptautiniuose kino festivaliuose.


Kas: KINO KLASIKOS KLUBO seansas, "Velnio sėkla".

Kur: Kauno kino centre "Romuva".

Kada: balandžio 20 d. 18 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra