Kulautuvos perlas – „Akacijų alėja“

Šiltą, kiek debesuotą šeštadienio vakarą žmonės iš visos Lietuvos rinkosi į Kulautuvą, kur vyko bardų festivalis „Akacijų alėja“. Jau devynioliktą kartą rengiamas festivalis kvietė lietuviškos muzikos mėgėjus, svajotojus ir romantikus praleisti vakarą melodingoje aplinkoje.

Grojant lietuviškai dainuojamajai poezijai ir folkroko stiliaus muzikai aplink sceną aidėjo vis didėjančios žmonių minios nuotaikingi balsai. Vieni užkandžiavo, bendravo, kiti lingavo, pasinėrę į lyrišką melodiją. Pora iš Kauno miesto pasakojo, jog atvykę į „Akacijų alėją“ jautėsi laisvi ir atsipalaidavę.

„Festivalio atmosfera iš tikrųjų puiki – visi paprastai, ant pledų susėdę. Be jokios įtampos bendrauja, klauso muzikos, dalinasi įspūdžiais su kitais. Labai jaukus renginys.“

Festivalyje buvo gausu ne tik žmonių, bet ir dviračių. Siekdami išvengti eismo spūsčių, daugelis renginio svečių rinkosi dviračius vietoj automobilių. Jau trečius metus dviratininkų bendruomenė „Minam kartu“ rengia pasivažinėjimą iki Kulautuvos.„Minam kartu“ dviračių žygių organizatorė Solveiga Dambrauskaitė pasakojo, jog „kelionės metu žmonės susipažįsta, pabendrauja, o per festivalyje būna tų draugysčių, pažinčių pratęsimas“.

Idėja surengti „Akacijų alėją“ kilo prieš devynioliką metų Algirdui Svidinskui, kuris tuo metu dirbo Kulautuvos kultūros centre. Vienas iš renginio organizatorių, muzikantas ir dainų autorius Kazimieras Likša pasakojo apie festivalio pradžią.

„Pirmiausiai manau, kad šio renginio pagrindas ir yra A. Svidinsko meilė tokiai muzikai. Antra – ši vieta. Būtent Kulautuva, būtent šis pušynas, būtent ta pasodinta akacija prie kultūros centro – viskas susivedė į vieną tašką, kad būtent šioje vietoje būtų rengiamas vasariškas festivalis.“ – teigė K. Likša.

Akacijų alėjos svečias Domantas Barkauskas, 2019 Lietuvos dainuojamosios poezijos konkurso dalyvis ir atlikėjas, pirmą kartą koncertavęs šio festivalio scenoje neslėpė, kad šiek tiek jaudinosi stodamas prieš tokią minią žmonių, tačiau atlikdamas savo dainą – jautėsi nerealiai.

„Visada būna lengvas jaudulys, bet lipdamas ant scenos pamatai tiek daug žmonių, kurie nori išgirsti, ką jiems esi paruošęs – tai yra nepakartojama!”

Taip pat pirmąkart Kulautuvos bardų festivalyje dalyvavo ekspresyvaus folkroko muzikos grupė Žalvarinis, kurios narys Robertas Semeniukas dalinasi savo patirtais įspūdžiais festivalyje.

„Niekada nesitikėjau čia sudalyvauti, bet kai gavau kvietimą, tai nuoširdžiai labai apsidžiaugiau! Festivaliui vieta išties gera, publika labai šilta, nuotaikinga ir nebijanti pajudėti. Iš to, ką šiandien matėme, tai tiesiog viršijo visus lūkesčius ir gerąja prasme nurovė stogą.” – pasakojo R. Semeniukas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Skaitytojas.

Skaitytojas. portretas
Vieta tikrai nieko ĮSPŪDINGO.... TIK reklama.

Rimgaudas

Rimgaudas portretas
Nemėgstu šios muzikos, man nuobodu. Galiu paklausyti kelias dainas. Kartais atvyksta tokie savamoksliai muzikantai, kad graudu klausytis. Na, gyvenvietei šiokia tokia pramoga.

Solveiga

Solveiga portretas
Ne svidinskui kilo mintis rengti bardų festivalį, o virgiui stakenui. Stakėnas koncertavo Kulautuvoje ir susižavėjo gyvenvietės aplinka, ir pasiūlė surengti tokį festivalį, o svidinskas tuo metu dirbo Kulautuvos kultūrinio vedėju ir kitais metais buvo suorganizuotas festivalis. Aišku, prisidėjo ir Virgis Stakėnas. Pradžioje jis kiekvienam festivaly dalyvaudavo. Nereikia rašinėti netiesos ir klaidinti.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių