Kviečia švęsti 145-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį

 • Teksto dydis:

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus rugsėjo 26 d., šeštadienį, kviečia drauge švęsti 145-ąjį M. K. Čiurlionio gimtadienį.

Organizatoriai praneša, kad šventės dalyvių laukia visą dieną trunkanti nemokama programa: originalios teminės ekskursijos, edukacinės programos, parodos atidarymas bei koncertas.

Ekskursijos

10–10.45 val. – ekskursija „Stebėtojas – žmogus su savybėmis“.

Kas gi yra stebėtojas šioje M. K. Čiurlionio paveikslų ekspozicijoje? Kodėl svarbu suprasti, kokios savybės jam būdingos? Ekskursijos metu bandysime kartu pažvelgti į paveikslus per skirtingų tyrinėtojų prizmę, atrasti, kas atėjusiam lankytojui yra savita ir artima.

11–11.45 val. – ekskursija „MKČ Uroboros“.

Kur skrenda paukštis? Ar atskrenda? O gal nuskrenda? Uroboros – simbolis, pasiekiantis mus iš Senovės Egipto per graikų magiškąją, o vėliau hermetizmo ir gnostikų tradicijas. Ši ekskursija – apie šio simbolio prasmę, atsiskleidžiančią M. K. Čiurlionio paveiksluose.

12 val. – koncertas-improvizacija „Čiurlionio Zodiakas“.

Programoje dalyvauja: Dima Golovanovas (fortepijonas), Jan Maksimovič (saksofonas), Rokas Zubovas (fortepijonas). Styginių kvartetas: Rasa Vosyliūtė (smuikas), Agnė Švagždytė (smuikas), Arūnas Staškus (altas), Onutė Švabauskaitė (violončelė).

14 val. – Audronės Zupkienės siuvinėjimo technika atliktų paveikslų parodos „Siuvinėtas Čiurlionis“ atidarymas.

15–15.45 val. – ekskursija „Liamoriukas ir Kastukas“.

Ar atpažintumėte genijų, jeigu sutiktumėte jį dar vaiką? Kviečiame į ekskursiją apie M. K. Čiurlionio vaikystę – išdaigas, nuotykius ir draugus. Dalinsimės linksmomis istorijomis iš jo sesers Jadvygos pasakojimų.

16–16.45 val. – ekskursija „Stebėtojas – žmogus su savybėmis“.

17–17.45 val. – ekskursija „MKČ Uroboros“.

Edukaciniai užsiėmimai (vyks viso renginio metu)

Slaptas raštas

M. K. Čiurlionis buvo sukūręs slaptų simbolių raštą susirašinėti su broliu, šifruotų užrašų galima rasti ir dailininko paveiksluose. Pasinaudodami surinkta šio slapto rašto abėcėle su paaiškinimais, galite užšifruoti ir užrašyti žinutę ar net visą laišką savo artimam žmogui.

M. K. Čiurlionio karūnos

Pasakiškuose M. K. Čiurlionio paveikslų pasauliuose galima sutikti begales valdovų, pasipuošusių nuostabiomis karūnomis. Karalius yra vienas reikšmingiausių M. K. Čiurlionio kūryboje sutinkamų simbolių. Kviečiame mažuosius gimtadienio dalyvius pasigaminti ir pasipuošti čiurlioniškomis karūnomis ir pasijusti pasakiškojo M. K. Čiurlionio pasaulio dalimi.

Renginio metu galėsite pasižvalgyti ir po 2018 m. Orsė (Paryžius) muziejuje vykusią parodą „Laukinės sielos. Simbolizmas Baltijos šalių mene“, į kurią jus nukels parodos atidarymo metu filmuoti vaizdai.

Į ekskursijas ir koncertą dėl riboto dalyvių skaičiaus prašoma registruotis telefonu 370 671 513 43, darbo dienomis 9–16.30 val.

Renginio metu bus imtasi saugumo priemonių ir laikomasi visų reikalavimų, susijusių su COVID-19 virusu.

Lankytojai į muziejų įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis.

Visi renginiai nemokami.NAUJAUSI KOMENTARAI

NA NA

NA NA portretas
tegu landsbergis dėkoja Čiurlioniui ,šitas vagis, dėdulė landsbergis pasisavino Čiurlionio archyvus šildėsi ligoto žmogaus dėka ,save išaukštino ir ttt,,,,sėkmės , Čiurliono giminės landsbergį mini bloguoju vardu ,ko norėti iš vagies žydelio ,,,,

Anonimas

Anonimas portretas
Gimtadieniai gyviems
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių