Laisvės alėja – it architektūrinė meditacija Pereiti į pagrindinį turinį

Laisvės alėja – it architektūrinė meditacija

Nagrinėti praėjusio amžiaus 6 dešimtmetyje įamžintą Laisvės alėją – lygu nagrinėti tuometinių žmonių kasdienybę. Prieš pusšimtį metų darytų fotografijų parodoje kviečiama ieškoti Kauno šiandienos ženklų.

Laisvės alėja – it architektūrinė meditacija
Laisvės alėja – it architektūrinė meditacija / AUTC archyvo nuotr.

Laisvės alėjos, kaip vienos iš svarbiausių miesto arterijų kultūrinė sandara, bus nagrinėjama spalio 15 d. 17 val.  VDU Menų galerijoje „101” atidaromoje parodoje „Laisvės alėjos architektūra: tapatybės ženklai”.

Parodą organizuojantis Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras kviečia kiekvieną stebėtoją pasinerti į architektūrinę meditaciją ir paklausti savęs: kokie gi reikšminiai ženklai mus sieja su Laisvės alėja? Ar mūsų asmeninėse patirtyse susiformavusios miesto erdvių reikšmės panašios į mūsų tėvų ir senelių? Ar galime Laisvės alėjoje atpažinti ilgalaikes reikšmių tradicijas, ar tik trumpalaikius šiandienos įvaizdžius?

Iki lapkričio 1 d. veiksiančioje parodoje bus eksponuojami 6 dešimtmečio Laisvės alėjos vaizdai. „Rodos, neįpareigojantys dokumentiniai tyrimų kadrai neturėtų kelti jokių klausimų. Šie vaizdai kurti tam, kad architektūrine kalba į juos būtų atsakyta. Paradoksalu, jog tiek daug žinojimo apie tuometinę erdvę papasakojęs fotografas – nežinomas. Drauge su jaunuoju asistentu, jis įamžino ne tik tuometinės Laisvės alėjos pastatus, bet ir esminius miesto, kaip gyvo organizmo, ženklus – žmones ir jų kasdieninio gyvenimo atributus, palydovus“, – skelbia organizatoriai.

Parodos atidarymo metu taip pat bus pristatytas Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro kuriamas projektas – virtualių miesto istorinių reikšmių žemėlapis. Interaktyviame žemėlapyje, kuris suformuojamas kaip daugiasluoksnis, istorines realijas atspindintis raktažodžių tinklas, bus galima atrasti istorinių nuotraukų, žinučių bei objektų aprašymų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra