LRT kviečia vaikus į „Įdomiąsias atostogas“: šįkart laida persikėlė į Kauną

Liepos 10-ąją LRT televizijos pramoginė-edukacinė laida „Įdomiosios atostogos“ aplankė Kauną. Šimtai šeimų su vaikais apsupo Rotušės aikštę ir įsitraukė į įvairiausius žaidimus bei užsiėmimus, kuriuos vedė Vidas Bareikis ir Ignas Krupavičius.

Iš ekrano į realybę

Kovo mėnesį prasidėjusi laida „Įdomiosios pamokos“ džiugino vaikus visą karantino laikotarpį. Edukacinės viktorinos, žaidimai bei kiti užsiėmimai, skatinantys vaikus domėtis pasaulio įdomybėmis, liepos 3 dieną pirmą kartą iš ekrano persikėlė į realybę pavadinimu „Įdomiosios atostogos“. Pasak organizatorių, karantinas vertė visus laikytis atstumo, sėdėti užsidarius namuose, taigi pasibaigus karantinui kilo didelis noras susitikti su visais vaikais, kurie aktyviai domėjosi šia laida socialiniuose tinkluose, darė įvairius namų darbus ir dalyvavo viktorinose. Įtraukti ir sudominti vaikus – tai pagrindinis šios laidos tikslas.

Praėjusią savaitę laida buvo transliuojama Molėtuose, kur susirinko šimtai vaikų. Šiandien ši laida transliuota iš Kauno Rotušės aikštės.

Edukaciniai žaidimai

Likus kelioms sekundėms iki tiesioginės laidos transliacijos, V. Bareikis sušuko: „Ar buvot kada televizoriuje? Nes dabar pabūsit!“. Pasitiktas plojimais ir šūksniais, V. Bareikis pagyrė Molėtų aktyvumą praėjusios savaitės laidoje ir paskatino kauniečius neatsilikti. Sceną apsupę žiūrovai džiūgavo, o lietingą ir vėjuotą orą tik prasidėjus laidai pakeitė spiginanti saulė. Žiūrovai nusivilko šiltas striukes ir pasinėrė į užsiėmimus.

Laidos metu vaikai visą valandą be jokių pertraukų buvo įtraukti į žaidimus. Pirmasis žaidimas buvo „Ar tiesa, kad“, kurio metu žiūrovai savo šūksniais turėjo pasirinkti vieną teisingą atsakymą. Klausimai buvo iš įvairių sričių: apie gyvūnus, plaukų augimą, Karmėlavos cepelinus, augalus, prezidentus. 8 taškus iš 11 surinkusi auditorija gavo galimybę dideliame ekrane išvysti minutės trukmės filmą apie Kauno Rotušės istoriją ir sužinoti svarbiausius faktus. Po filmo žiūrovai buvo skatinami daryti bangą, o paskui visi skandavo kiekvienam kauniečiui svarbų šūkį: „Žalia balta, žalia balta, ei, ei!“.

Kitame žaidime dalyvavo du jaunuoliai – Nojus, baltųjų komandos atstovas, ir Vaiva Marija Bružaitė, juodųjų komandos atstovė, kurie turėjo atsakyti į žymiai sudėtingesnius klausimus ir varžytis dėl pirmosios vietos. Žaidime nuskambėjo klausimai apie Velnių muziejų, katakombą, kariljoną bei Mikę Pūkuotuką, kurio vardas V. Bareikiui pasirodė per daug sudėtingas ištarti. Kai žaidėjai nežinojo atsakymo, jiems padėjo žmonės iš auditorijos, o žaidimą laimėjo juodųjų atstovė, pirmoji perėjusi 4 laukelius ir pasiekusi finišą. Visi, aktyviai dalyvavę žaidimuose, buvo apdovanoti prizais.

Vaikai apie meilę

Paklausti apie meilę, vaikai atsakė labai skirtingai. „Meilė yra, kai du žmonės labai stipriai myli vienas kitą“, – atsakė vienas berniukas. V. Bareikiui paklausus, ką vaikai myli, atsakymai pralinksmino visus: „Nieko“, – atsakė viena mergaitė, „O aš myliu vieną savo klasioką“, – atsakė kita. Iškart po to ekrane buvo rodomas edukacinis filmas apie meilę ir kas tai yra.

Vėliau scenoje pasirodė šokių studijos „RED“ įkūrėja Rugilė Dailidaitė su savo mažųjų šokėjų komanda ir apdovanojo dalyvius gatvės šokių numeriu. Jau 20 metų šokanti ir prieš 12 metų šokių studiją „RED“ įkūrusi R. Dailidaitė teigė, jog yra išugdžiusi ne vieną čempioną. „Esame atstovavę Lietuvai keturiose šalyse, Pasaulio gatvės šokių čempionatuose: Danijoje, Vokietijoje, Kroatijoje ir Italijoje“, – pasakojo ji.

Laidos metu R. Dailidaitė V. Bareikį bei iš auditorijos atėjusią mergaitę mokė pagrindinio breiko judesio, vadinamo „baby freeze“. Su juoku stebėdami Vido bandymus, žiūrovai netrukus buvo nustebinti kitais jo sugebėjimais – stovėjimu ant rankų bei apsisukimu. Po šio pasirodymo Vidas buvo apdovanotas raudonu šokių studijos „RED“ džemperiu. Vienuolikmetė Meida drąsiai patvirtino, kad V. Bareikis buvo pagrindinė priežastis, kodėl čia atvyko: „Mes čia dėl jo ir atvažiavom“.

R. Dailidaitės šokių pamoka sulaukė nemažai aktyvių žiūrovų: dešimtys vaikų rinkosi aikštelės viduryje ir drąsiai šoko, beveik idealiai atkartodami trenerės judesius. Markas, neseniai baigęs pirmąją klasę, teigė, kad, nors pats į šokių aikštelę eiti nedrįso, šokių pamoka jam patiko labiausiai.

Garsusis Prototo

Laidos pabaigą vainikavo populiariausias „Įdomiųjų pamokų“ žaidimas, į kurį įsitraukė daugiau nei 2000 žaidėjų ir kurie ryžtingai siekė pergalės, atsakinėdami į vis sunkesnius klausimus. Klausimuose dominavo liaudies pasakų bei dainų temos. Žaidimo pabaigoje finišą pasiekė penki vaikai, kuriems buvo suteikti prizai. Pasak organizatorių, šio žaidimo rekordas – daugiau nei 30 tūkstančių žaidėjų.

Po žaidimo scenoje pasirodė jaunų merginų grupė „Baltosios varnos“, išgarsėjusi LRT laidoje „Du balsai – viena širdis“, su daina „Dalija“.

Kelionė per Lietuvą

„Įdomiosios atostogos“ iki rugsėjo mėnesio žada apkeliauti daug įvairių Lietuvos miestų ir susitikti gyvai su savo jaunaisiais žiūrovais. Kelionės pabaigoje bus paskelbti miestai, surinkę daugiausia taškų žaidime „Ar tiesa, kad“. Artimiausia tiesioginė laida su žiūrovais vyks liepos 20 dieną Alytuje.NAUJAUSI KOMENTARAI

cia turbut

cia turbut portretas
nauja debilu karta ugdo bareikis
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių