Kiti atlikėjai – Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Gintaras Rinkevičius), Kauno valstybinis choras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas), taip pat solistai: sopranas Kamilė Bontė ir baritonas Vytautas Juozapaitis.
Festivalio programos sudarytojai primena, kad pirmoji italų kompozitoriaus G. Puccini (1858–1924) opera „Vilisės“ (it. Le Villi) buvo parašyta 1883-iaisiais vienaveiksmių operų konkursui, bet deramo dėmesio nesulaukė. Tačiau rėmėjų dėka „Vilisių“ premjera scenos šviesą išvydo jau po metų. Opera išsiskyrė savo dramatine galia, operine melodija ir svarbiu simfoninio orkestro vaidmeniu. Kūrinio pavadinimas „Vilisės“ – tai nuoroda į slavų tautų legendą apie vilises – mistinio pasaulio būtybes, panašias į graikų sirenas (šia legenda paremta ir žymiojo baleto „Žizel“ istorija). Opera yra apie stiprią, svaiginamą bei viltingą meilę ir išdavystę. Vilisių legenda pasakoja: kai moteris miršta dėl sudaužytos širdies, vilisės priverčia šokti ją sudaužiusį mylimąjį iki mirties...
XXV Pažaislio muzikos festivalis – baigiamasis koncertas
ELTA, anksčiau jau pristačiusi šiemečio Pažaislio muzikos festivalio programą, pabrėžė, kad jo moto „Nauja. Klasika“. Festivalio publikai numatyta pateikti 34 meno projektus. Koncertai vyks iki pat vasaros pabaigos įvairiose erdvėse – Pažaislio vienuolyne, VDU botanikos sode, Kauno valstybinėje filharmonijoje, taip pat Raudondvaryje, Zapyškyje, Šiauliuose, Jonavoje, Rietave, Jiezne bei kitose Lietuvos vietovėse.
Laikydamiesi visų tebegaliojančio karantino apribojimų, Pažaislio festivalio organizatoriai tikisi, kad jų laikysis ir žiūrovai. Jų šį kartą vienuolyno kieme dėl saugių atstumų galės būti tik 1 tūkst. vietoj nepandeminiais metais čia suplaukdavusios iki 5 tūkst. festivalio gerbėjų minios.
Naujausi komentarai