„PROmetėjas“ Kauno regione – šiuolaikinio šokio programa sugrįžta

 • Teksto dydis:

Šiuolaikinį šokį skleidžiantis „PROmetėjas“ sugrįžta ir šiemet Kauno regionui parengė intensyvią programą. Visą birželio mėnesį dvylikoje vietovių viešės dar nerodyti spektakliai, pasinerti į kūrybinius procesus bendruomenes kvies menininkų rezidencijos, o po nedidelio vasaros atokvėpio, rugsėjį, programa vėl tęsis.

„PROmetėjas“ – tai antrus metus iš eilės vykstanti šiuolaikinio šokio sklaidos programa Kauno regione. Inicijuota šiuolaikinio šokio atstovų ir įgyvendinama susivienijusių kultūros centrų, per kokybiškus ir įvairius šiuolaikinio šokio pasirodymus bei patirtis, miestelių gyventojams ir svečiams ji atneša kultūrinę ugnį. O laisvalaikio ir kultūros centrams – glaudesnį bendradarbiavimą ir tobulėjimą.

„Siekiame parodyti, kad kultūros centrai – šiuolaikiški, modernūs bei kupini naujoviškų idėjų, priimantys netradicines meno šakas. Pernai metais pastebėjome, kad „PROmetėjas“ sulaukia ne tik vietinių žiūrovų, bet ir svečių iš kitų miestų. Tai puiki galimybė ugdyti auditoriją ir garsinti savo miestą“ – teigia Kaišiadorių kultūros centro pavaduotoja kultūrinei veiklai Aistė Gudeliauskaitė. Pernai metais rodę Vilniaus šokio teatro „Low Air“ pasirodymą „Žaidimas baigtas“, šiais metais kaišiadoriečiai kvies į šokio trupės „Nuepiko“ pasirodymą „Perdegimas“.

„PROmetėjo“ organizatorių gretos išsiplėtė – šiemet prisijungė Akademijos, Kėdainių, Krakių ir Veiverių kultūros centrai. Akademijos kultūros centro direktorė Žydronė Smulskienė pasakoja, jog įsitraukti į projektą paragino kultūros sektoriaus kolegos bei sužavėjo pernai metais pastebėtas projektas. Šią patirtį regiono gyventojams ir darbuotojams ji mato meno rezidencijose, kurių metu vyksta betarpiškas kūrybinis procesas su scenos meno profesionalais: „šiuolaikinio šokio menininkas gali atvežti ir parodyti tai, kas yra daugiau ir galingiau. Tai yra neįkainojama patirtis ir jaunimui, ir patiems neformaliojo ugdymo vadovams. Atsiveria naujos galimybės!” – mintimis dalinasi Ž. Smulskienė.

Organizatorių nuotr.

Spektaklių programa prasidės jau gegužės 18 d. Prienuose Šeiko šokio teatro spektakliu vaikams „Baltoji lopšinė“ bei tęsis regione visą birželį, rugsėjį. Pasirodymus demonstruos Šeiko šokio teatras, Kauno šokio teatras „Aura”, studija „Monoklis”, J. Miltinio dramos teatras. Į netikėtą šokio vyksmą pakvies menininkė Agnietė Lisičkinaitė. O meno rezidencijose su vietinių bendruomenių įsitraukimu kurs šokėjai, menininkai Petras Lisauskas, Indrė Puišytė-Šidlauskienė, Ema Senkuvienė ir Marius Pinigis.

Šiais metais net keli spektakliai yra skirti mažiesiems žiūrovams. O projekto įžanginė-edukacinė programa regiono moksleivius jau aplankė Ašmintoje, Balbieriškyje, Prienuose, Šilavote ir Žiežmariuose. Šiuolaikinės šokio asociacijos atstovai Ieva Jackevičiūtė ir Paulius Prievelis džiaugėsi vaikų žingeidumu ir susidomėjimu bei atkreipė dėmesį, kad šokis į regioną atneša ne tik kultūrinę įvairovę bei taip reikalingą neformalųjį ugdymą, tačiau ir papildo nuo miestų nutolusių vietovių mokyklų programą. Per šokį ugdomas ne vien kūrybiškumas, tačiau ir socialiniai įgūdžiai – būtini žmogaus santykių pagrindams ir buvimui bendruomenėje.

Organizatorių nuotr.

„Džiaugiamės šio projekto tęstinumu. Nesvarbu kur žmogus gyvena, didžiuosiuose miestuose ar regionuose, jis turi turėti tas pačias teises ir galimybes matyti ir patirti aukšto lygio kultūrą per skirtingas meno formas, tame tarpe ir šiuolaikinį šokį. Kuo didesnis ir tolygesnis aukšto lygio kultūros prieinamumas visoje Lietuvoje, tuo mažesnė atskirtis, stabilesnė ir tvirtesnė visuomenė. Šiuolaikinis šokis, kaip ir visos kitos šiuolaikinės meno formos prisideda prie demokratijos vertybėmis grįstos visuomenės stiprinimo, inovacijų vystymosi ir atsparumo didinimo  propagandoms bei melagienoms. Kuo laisvesnis ir kūrybiškesnis protas, tuo stipresnė asmenybė. O šiuolaikinis šokis suteikia laisvę improvizuoti, bandyti naujas formas, pasakoti istorijas, griauti nusistovėjusias normas, kalbėti skirtingais kūnais, žavėti, stebinti ir kelti klausimus“ – teigia Lietuvos šokio informacijos centro vadovė Gintarė Masteikaitė.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių