UNESCO dizaino miestų diskusija – iš Kauno į pasaulį

 • Teksto dydis:

Keturias dešimtis miestų iš viso pasaulio jungiantis UNESCO kūrybinių dizaino miestų tinklas inicijuoja atvirą virtualią diskusiją "Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį".

Liepos 14-ąją iš "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" biuro transliuojamoje diskusijoje miestai dalysis aktualiais klausimais ir įkvepiančiomis COVID-19 išprovokuotos nepaprastos padėties dizaino praktikomis ir patirtimis, kurios įkvepia žmones visame pasaulyje.

Su dizainu susiduriame kiekviename žingsnyje apie tai net nesusimąstydami: namuose, darbe, viešosiose erdvėse. Susilieję į visumą jie kuria ir formuoja mūsų suvokimą apie tai, kaip turi atrodyti miestas ir gyvenimas mieste. Forma ir turinys veikia viską: ekonomiką, politiką ir kultūrą.

Karantino patirtis, susijusi su begale ribojimų, išprovokavo skubių ir kūrybiškų sprendimų poreikį, kurie ne tik padėtų patogiau naviguoti miestuose, palengvintų naujos realybės kasdienę buitį, bet ir suteiktų progą mums jaustis geriau. Virtualybėje ryšys su bendruomene, nesvarbu, kad ir koks būtų jos dydis, tapo esminiu kriterijumi kuriant dizainą: pandemijos apimtame pasaulyje iš naujo permąstome prioritetus.

Ką šiandienos realybėje reiškia ir veikia dizainas? Kaip dažniausiai su prabangos, stiliaus ar grožio kategorijomis siejamas dizainas šiuo metu padeda bendruomenėms visame pasaulyje spręsti iškilusius iššūkius, prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, užtikrinti saugumą ir ryšius tarp žmonių? Koks dizaino ir dizainerių vaidmuo perkraunant pasaulį iš naujo?

Virtualios sesijos metu kūrėjai ir dizaineriai pristatys įsimintiniausius kritinių situacijų dizaino sprendinius iš skirtingų pasaulio miestų, o UNESCO kūrybiniai dizaino miestų koordinatoriai ir iniciatoriai svarstys dizaino vaidmenį atkuriant pasaulį. "Kaip dizaino miestai siekiame atrasti atsparų, greito pritaikymo ir prisitaikymo mąstymą ir sužinoti, kaip mes kovojame su COVID-19 visame pasaulyje. Tai bus tikrai įkvepianti sesija, iš kurios visi galėsime pasimokyti", – teigia UNESCO kūrybinių dizaino miestų tinklo koordinatoriaus Stijnas Debaillie.

Tarptautinėje sesijoje bus pristatomi įvairūs dizaino sprendimai skirtinguose pasaulio miestuose: nuo apsauginių kaukių ir gaubtų, grafinio dizaino sprendinių iki inovatyvių statinių kokonų ir būdų, kaip sutelkti architektų bendruomenę spręsti naujus miestų iššūkius.

Diskusija "Dizaino galia reaguojant į visuotinę krizę ir atkuriant pasaulį" "Zoom" platformoje bus transliuojama tiesiogiai iš Kauno liepos 14 d. 14 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių