Vilkijos istorinį-meninį žemėlapį galima skaityti kaip knygą

 • Teksto dydis:

Lapkričio pabaigoje įvykę istorinio-meninio Vilkijos žemėlapio pristatymas pažymėjo projekto "Šiuolaikinės seniūnijos" pirmojo etapo Vilkijoje pabaigą. "Projektas įnešė naujų vėjų, idėjų ir sujudino Kauno rajoną, Vilkiją", – sakė Kauno rajono Vilkijos kultūros centro direktorė Laima Borovaja.

Vilkijos krašto žemėlapį buvo nuspręsta sukurti kaip vizualinį miesto identitetą, kuris savyje užkoduotų ir atlieptų tiek esamas Vilkijos krašto vertybes (gamtines, kultūrines ir dvasines), tiek istorijas, mitus, legendas, veiktų tarsi kelionė po vietos istoriją, pasakojimus ir dabartį tiek vietos gyventojams, lankytojams, tiek užsienio svečiams. "Kūrinys dvilypis – tai ir informacinis žemėlapis, padedantis lengviau orientuotis, ir meno kūrinys. Miesto planas užima tik dalį viso paveikslo erdvės, visa kita yra miesto istorijos, faktai. Žemėlapį reikėtų skaityti kaip knygą, – taip savo kūrinį pristatė menininkas, grafikas Egidijus Rudinskas. – Kurdamas šį projektą dirbau su įvairia medžiaga. Pažintis su Vilkijos istorija man patiko labiausiai – miestelis turi seną istoriją, buvo svarbus taškas LDK laikais".

Žemėlapio sukūrimas – ne vienintelis projekto "Šiuolaikinės seniūnijos" rezultatas Vilkijoje. Projekto metu, 2019 m., Vilkijoje suorganizuota daugybė įvairių renginių: nuo istorijų kūrimo dirbtuvių iki performatyvios ekskursijos, kurių metu Vilkijos bendruomenė ir jos kultūros organizacijos užmezgė ilgalaikius ryšius su įvairiais Kauno menininkais.

Su menininko E.Rudinsko pagalba toliau bus kuriamas ir miesto įvaizdis: grafikas ruošia meninius ženklus, logotipus Vilkijos kultūros centrui, mėgėjų teatrui "Vizija", miesto bibliotekai bei Juškų etninės kultūros muziejui, o jo sukurtą žemėlapį planuojama pritaikyti žmonėms, turintiems regėjimo negalią, papildyti jį interaktyviais elementais. "Šis žemėlapio sukūrimas inspiruoja toliau vystyti kultūrinius projektus," – džiaugėsi L.Borovaja.

Projektas "Šiuolaikinės seniūnijos" yra "Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022" dalis. Tai proga įvairioms Kauno rajono bendruomenės susitelkti vienam tikslui. Giliu vietos istorijų, tradicijų pažinimu arba naujų mitų kūrimu paremtas projektas skatina bendruomenes kartu su "Kaunas 2022" kuratoriais atrasti kiekvienos vietovės unikalų identitetą atspindinčias temas ir jas įgyvendinti mezgant ryšius su įvairiais Lietuvos ir užsienio menininkais, kartu stiprinant bendruomenės tarpusavio ryšį.

Kviečiame Kauno rajono seniūnijų kultūros įstaigas, bendruomenes, organizacijas iki 2020 m sausio 17 d. teikti paraiškas ir tapti projekto "Šiuolaikinės seniūnijos" dalimi.NAUJAUSI KOMENTARAI

Stefanijus

Stefanijus portretas
Atvaziuok pas mane I namus,nesigailesi,zemelapi isigijus tail pat.

Lilija

Lilija portretas
Gera naujiena. Norėčiau pasikabinti ant savo namų sienos šį žemėlapį ir kartu meno kūrinį, puikus darbas. Kur galima būtų įsigyti ? Esu vilkijiškė, bet toli nuo Vilkijos dabar.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių