Aktyvūs kauniečiai radikalų akciją pavertė cirku

Sekmadienio vidurdienį Įgulos bažnyčios prieigos aidėjo nuo įvairių šūkių, liaudies dainų ir skanduočių. Čia vyko iš karto dvi nesankcionuotos politinės akcijos.

Sekmadienio vidurdienį Kauno soboro (Įgulos bažnyčios) prieigos aidėjo nuo įvairių šūkių, liaudies dainų ir skanduočių. Ant soboro laiptų vyko iš karto dvi nesankcionuotos politinės akcijos. Vadinamieji nacionaldarbininkai skandavo prieš NATO ir Europos Sąjungą. Kita grupelė pasisakė už vakarietišką Lietuvos pasirinkimą.

Artėjant prie akcijų vietos iš toli girdėjosi dainuojami „Ant kalno mūrai“ , o priėjus arčiau pasitiko stebinantis vaizdas: ant viršutinės soboro pamato pakopos stovintis nacionaldarbininkų lyderis Žilvinas Razminas buvo apsuptas Lietuvos, Ukrainos, NATO ir ES vėliavų.

Vos Lietuvos nacionalistu ir patriotu save įvardijančiam visuomenės veikėjui pradėjus kalbėti garsiau, dauguma susirinkusių imdavo ką nors skanduoti, užgoždavo „eitynių ir mitingo „Už Lietuvos nepriklausomybę ir soc. teisingumą“ organizatoriaus žodžius.

Ž.Razminas prieš kelias dienas internete išplatintame vaizdo įraše kvietė į renginį vasario 15–ąją , savo retorikoje naudodamas Kremliaus propagandininkų mėgiamą terminologiją, ragindamas susirinkti į piketą „prieš Jungtinių Amerikos Valstijų okupacinę kariuomenę, prieš JAV vykdomą fašistinę ir rasistinę politiką ir prieš vietinius fašistų ir rasistų statytinius.“

Tuo metu socialiniuose tinkluose pasirodė kvietimai į atsakomąją demonstraciją, pavadintą „Lietuva su NATO, Europos Sąjunga ir Ukraina“.

„Rusijos saulės nešėjai naudojasi mūsų jautriomis vietomis – socialiniu teisingumu, senjorais, jaunom šeimom. Neapsigaukime! Tegul mūsų skaidrūs protai atskiria, kad civilizuota Europa gyvena dešimtis kartų geriau, nei bet kuri Rusijos paliesta valstybė, kad mūsų stiprybė – būti su demokratišku pasauliu. Kad mes tikime ir dirbame tam, kad galėtume laisvai kalbėti ir gyventi, dirbti ir uždirbti, mokytis, auginti vaikus ir anūkus, kad su Lietuvos Respublikos pasu galėtume laisvai keliauti po visą pasaulį ir būtume gerbiami“ – renginio puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ rašė vartotojas, pasirašantis pseudonimu Daktaras Kas.

Anot jo įrašo interneto diskusijoje, organizatoriams „svarbu parodyti, kad remiančių mūsų dabartinį pasirinkimą yra daugiau. Kad nebūtų melagingų paveikslų apie nusivylusią, palaužtą tautą ir jos dvasią. Ir, juo labiau, parodančių Rusijos šlovinimą.“

„Neturėjome jokių tikslų, norėjome pažiūrėti kas čia vyksta, bet tuo pačiu parodėme, kad tokių, kuriems aktualus Lietuvos išlikimas, yra daugiau“, – akė vienas iš proeuropietiškos akcijos dalyvių Haroldas. Apie renginį jis sužinojo iš platinamų pranešimų „Facebook“ tinkle.

Pareigūnams buvo sudėtinga užtikrinti tvarką, nes abiejų akcijų dalyviai buvo persimaišę ir vis bandė savo vėliavomis ar transparantais užgožti vieni kitus. Nors kelis kartus idėjiniai priešininkai apsistumdė, didesnių incidentų neįvyko.

Antivakarietiškos akcijos organizatoriams taip ir nepavyko garsiai išsakyti savo pozicijos. Ž.Razminui nepadėjo ir garsiakalbis, nes jam kalbant priešininkai pastoviai skandavo „Namo, namo, Jedinstvo, namo!“, „Lauk iš Kauno!“, „Koloradai“, „Bolševikai, namo!“ ir kitus šūkius. Dažnai aktyviojo nacionalisto pasisakymai buvo palydimi garsiu juoku.

Menkoms radikalų pajėgoms pasitraukus iš žodžių mūšio lauko, provakarietiškos akcijos dalyviai sugiedojo Lietuvos himną.

Nacionaldarbininkai jau ne pirmą kartą rengia viešas, negausias akcijas prieš Europos Sąjungą ir NATO, o jų lyderis Ž. Razminas pernai gruodį pagarsėjo po žiniasklaidos atskleisto jo susirašinėjmo su Kremliaus ideologu, „Novorosijos idėjos“ kūrėju Aleksandru Duginu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Valius

Valius portretas
Kaunas kaip visada išdavikų ir prisiplakėlių irštva.

Oslo

Oslo portretas
Drg. Šustauskas ten matėsi, balalaikių ir pufaikių draugas ?

> Puikiai

> Puikiai portretas
Kai nesugebi mąstyt savo galva, tai ir nešioji ant akių užtrauktą sovietinį skudurą.Taip ir lieki visiškam nežinojime ir amžinoj tamsoj. Be jokios savigarbos ir be tautos.
VISI KOMENTARAI 25

Galerijos

Daugiau straipsnių