Antstolis areštavo svetimas trąšas?

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Apie 5 mln. eurų – toks nuostolis gresia trąšas parduodančiai bendrovei "UHB Agro", nes jai priklausantį turtą areštavo antstoliai. Pati bendrovė nėra niekam skolinga.

Situacijos įkaitai

Bendrovė "UHB Agro" įsivėlė į nepavydėtiną ir itin nuostolingą situaciją. Antstoliai areštavo kitos bendrovės turtą, kartu įšaldė ir teritorijoje buvusias "UHB Agro" trąšas. Dabar bendrovė negali jų pristatyti pirkėjams. Jei artimiausiu metu situacija nepasikeis, trąšų nebebus galima parduoti. Tad bus patirta milžiniškų nuostolių.

"UHB Agro" pernai dėl trąšų gamybos sudarė sutartį su bendrove "Arvi fertis". Kelis mėnesius vyko sklandus darbas –  "UHB Agro" pristatydavo medžiagas, iš gamyklos pasiimdavo trąšas ir jas parduodavo.

"Arvi fertis" teritoriją saugo apsauga, kuri neleidžia išvežti kitoms bendrovėms priklausančio turto.

Šį vasarį viskas pasikeitė. Į "Arvi fertis" teritoriją įžengė antstolis Laurynas Lukšys su trąšų prekyba užsiimančios bendrovės "Belor" įpareigojimu areštuoti turtą dėl "Arvi fertis" skolų. Bet antstolis areštavo ne tik skolininko, bet ir "UHB Agro" turtą – jau pagamintas, tačiau dar neišvežtas trąšas.

"Mūsų darbo principas buvo toks, kad mes atvežame gamyklai žaliavas, jie mums suteikia paslaugą ir mes pasiimame pagamintas trąšas. Mums niekada nepriklausė "Arvi fertis" turtas, kaip jiems nepriklausė mūsų atvežamos medžiagos ar trąšos. Kitaip sakant, jie atlikdavo darbą, už kurį mes sumokame", – pasakojo UHB įmonių grupės akcininkas Kęstutis Pakalnis.

Jis nurodė, kad sausio 28 d. buvo nutraukta "Arvi fertis" restruktūrizavimo byla, o jau kitą dieną atvyko "Belor" įmonės atstovai ir antstolis L.Lukšys, kuris turėjo turto arešto aktą. Kartu į trąšų gamyklą atvyko ir "Belor" pasamdyti apsaugininkai.

"Areštavo viską. Lyg būtų ir natūralu, kol neišsiaiškins, kam kas priklauso. Tada parašėme skundą, kad areštavo mūsų trąšas, paprašėme nesuvaržyti mūsų turto, nes mes juk tik perkame paslaugą, tad areštuotas bendrovėje esantis turtas jai nepriklauso. Nuo pat pradžių norėjome atskirti, kam priklauso kokios trąšos, bet antstolis uždraudė net įmonės viduje stumdyti sudėtas trąšas. Nuo pirmųjų dienų tiek mes, tiek "Arvi fertis" visiems pateikė žaliavų, paslaugos pirkimo sutartis, sąskaitas, apmokėjimus, įrodančius, kiek kokių trąšų priklauso mums", – dėstė K.Pakalnis.

"Arvi fertis" atstovai patvirtino, kad teritoriją dabar saugo "Belor" pasamdyta apsauga. "Pas mus uždara teritorija ir išvažiuojant yra užkardas. Jų apsaugininkai saugo, kad trąšų neišvežtų. Tai galima padaryti tik važiuojant pro užkardą, tačiau jie savo automobilį pasistatė viduje. Čia važinėja, daro netvarką, nors pas mus vyksta procesas, trąšos fasuojamos, važinėja mūsų krautuvai", – sakė trąšų gamyklos direktorius Tomas Dudėnas.

Nuo pirmųjų dienų visiems pateikėme žaliavų, paslaugos pirkimo sutartis, sąskaitas, apmokėjimus, įrodančius, kiek kokių trąšų priklauso mums.

Nesąžininga konkurencija?

Negana to, kad antstolis areštavo kitos įmonės turtą, jį patikėjo saugoti kreditoriui, o "Belor" yra "UHB Agro" konkurentai. Nukentėjusios įmonės atstovai tikino, kad neigiama informacija apie juos buvo paskleista ir klientams.

"Kai buvo areštuotas visas turtas, buvo nurodyta, kad jo saugotojas yra "Belor". Antstolio potvarkyje nurodyta, kad mes galime išsivežti prekes, kai atskleisime visą informaciją apie pirkėjus "Belor" kompanijai. Jiems turėjome pateikti informaciją, kur važiavo automobilis, kokiam klientui vežama prekė. Keista tai, kad dėl kitų medžiagų, kurios nesusijusios su trąšų gamyba, antstolis sakė, jog reikia įslaptinti įmonių pavadinimus", – stebėjosi UHB grupės akcininkas.

K.Pakalnis pasakojo, kad, atskleidus pirkėjų duomenis konkurentams, šie jais pasinaudojo.

"Jie išsiuntė nuotraukas mūsų klientams ir pasakė, kad jie niekada trąšų negaus. Pradeda mus šmeižti. Turime nuotraukas, kad laiškus siuntė Lenkijos "Belor grupė", – apie galimus nesąžiningus konkurentų veiksmus užsiminė UHB grupės atstovai.

"Konfliktas su "Belor" tęsiasi jau trejus metus. Čia tokia jų taktika. Atrodo, kad bando pakenkti ir "Arvi" grupės įmonei "Arvi cukrus". Ten taip pat vyksta restruktūrizavimo procesas, tai jie superka svetimų kreditorių skolas, kad įeitų į tą procesą ir jį stabdytų ar griautų. Taip bando visai "Arvi" grupei pakenkti. O dėl trąšų – visi žino, kad tai ne mūsų nuosavybė. Netgi pagal sutartį visas mūsų turas įkeistas SEB, jie turi mūsų hipoteką, tad, net jei ir trąšos priklausytų mums, jos automatiškai būtų "SEB" turtas. Vyksta nesuvokiami dalykai", – aiškino "Arfi fertis" direktorius T.Dudėnas.

Jis teigė, kad klientai iš Ukrainos pateikė informaciją, jog "Belor" jau pateikė jiems pasiūlymą dėl trąšų. "Gavome iš ukrainiečių, kad Lenkijos "Belor" jiems jau atsiuntė kažkokį užsakymą su pas mus pagamintų  trąšų specifikacija ir pavadinimu. Aplink niekas tokių trąšų negamina. Tai jie gal jau įsivaizduoja, kad mūsų klientų trąšas jau bando realizuoti. Gal tikisi tas trąšas su antstoliu ir apsauga išvežti, neįsivaizduoju. Patys ukrainiečiai sako, kad Ukrainoje netvarka, vyksta korupcija, tačiau tokių dalykų, kaip ši situacija, tikrai nėra", – sakė trąšų gamyklos vadovas.

Neįtiko antstolio sprendimas

Pagal pirminį antstolio potvarkį buvo leidžiama įvežti medžiagas, toliau gaminti trąšas, tačiau neleido nieko išsivežti. Vėliau buvo atskirtas bendrovės turtas, bet jo išvežti ir toliau neleidžiama.

"Nuo sausio 29 d. dar įtraukė mūsų 1,5 mln. eurų, nes sakė, kad galime įvežti ir toliau gaminti, bet prekių vėl neišleidžia. Čia išeina, kad dar įtraukia daugiau pinigų ir dar daugiau neleidžia jų išsiimti, daro didesnę žalą", – piktinosi K.Pakalnis.

UHB vadovai teikė ne vieną prašymą, kol vasario 6 d. antstolis sutiko suorganizuoti susitikimą ir atskirti, kam priklauso įmonės teritorijoje esantis turtas, tačiau situacija nepasikeitė.

Į "Arvi fertis" dar kartą atvyko antstolis L.Lukšys, kreditoriaus "Belor" atstovai. Dalydavo ir "UHB Agro" atstovai bei jų samdytas antstolis.

"Tuo metu buvo atskirtas skolininko ir trečiųjų šalių turtas, uždėti lipdukai, kuriuose nurodyta, kad trąšos priklauso mums ir Ukrainos bendrovei "Agro fertis" bei su skolininku nėra susiję", – apie antstolio sprendimą, kuris turėjo leisti išsivežti "UHB Agro" priklausančias trąšas, pasakojo K.Pakalnis.

Tačiau džiūgauti buvo per anksti. Kelias dienas buvo leidžiama iš "Arvi fertis" teritorijos išvežti kitoms bendrovėms priklausančias trąšas, bet "Belor" pati apskundė teismui savo antstolio veiksmus. Esą L.Lukšys netinkamai įvertino, kam priklauso turtas. Teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones ir vėl uždraudė trąšas judinti.

"Jie teismui nurodė, kad antstolis leido vežti mums savo prekes, nors nėra įsitikinęs, kad tai tikrai mums priklausantis turtas, nors "Belor" atstovai patys dalyvavo turto atskyrimo procese", – veiksmais stebėjosi UHB grupės akcininkas.

Toks "Belor" sprendimas glumina ir "Arvi fertis" bendrovę, kurios turtas buvo areštuotas dėl skolų kreditoriui. Kaip "Kauno dienai" teigė minėtos trąšų gamyklos vadovas, nesuprantama, kaip teisinėje valstybėje gali vykti tokie dalykai.

"Visi nustatė, koks yra "Arvi fertis" turtas, visi pasirašė. "Belor" vadybininkai klijavo lipdukus, kas areštuota. Antstolis turėjo surašyti potvarkį ir nurodyti, kad kitas turtas nepriklauso mums ir trąšos turėjo išvažiuoti. Bet "Belor" patys apskundė šį antstolio potvarkį, neva jis neįsitikino, kur yra "Arvi fertis" trąšos, todėl viskas, kas yra mūsų teritorijoje, gali priklausyti mums. Nors pati "Belor" vadovė Inga Kunigiškienė ėjo su balanso lapais ir pati maišus žymėjo. Visą dieną vaikščiojome, skaičiavome, o po to apskundė. Absurdas", – komentavo "Arvi fertis" direktorius T.Dudėnas.

"Teisininkai patys sako, kad buvo gal koks vienas atvejis, kai kreditorius apskundžia savo antstolį dėl to, jog kažką blogai nustatė. Čia galbūt yra siekis užvaldyti trąšas ir pakenkti mūsų gamyklai ar net išstumti mus iš rinkos. Jau daugiau nei mėnuo, kai trąšos yra areštuotos ir kitos bendrovės negali išsivežti savo turto. Tai labai keista ir mums nesuprantama situacija", – pridūrė jis.

Milijoninė žala

Skaičiuojama, kad "Arvi fertis" teritorijoje areštuota apie 8,5 tūkst. tonų trąšų, kurios priklauso kitoms įmonėms. Jų vertė sudaro apie 3,5–4 mln. eurų. Tačiau nuostoliai dar gali išaugti, nes pirkėjai jau buvo sumokėję avansą. Prekių negauna, todėl tikėtina, kad bus taikomos baudos.

Gamyklos teritorijoje areštuota apie 8,5 tūkst. t kitoms bendrovėms prikausančių trąšų.

"Šiandien mums išrašytų sąskaitų suma jau viršija 80 tūkst. eurų, tačiau žala tikrai bus didesnė, nes žinome, kad praėjusią savaitę mūsų klientui jo klientas surašė baudą už 1,5 mln. zlotų, tad mes laukiame bumerango, kada bus ši sąskaita pateikta mums. Čia jau net neina kalba, kad prarandame pelną. Gali būti, kad mes patirsime apie 5 mln. eurų žalą", – sakė UHB įmonių grupės akcininkas.

K.Pakalnis aiškino, kadangi "Belor" taip pat sukasi trąšų rinkoje, žino visas trąšų galiojimo ir naudojimo subtilybes, todėl galbūt specialiai vilkina visą procesą, kartu ir dar daugiau didina kitų patiriamus nuostolius.

"Trąšos yra jautrios drėgmei, negali būt ištisai laikomos neuždengtos atviroje teritorijoje. Kitas dalykas, kad visos šios trąšos yra skirtos būtent pavasario sėjai. Jei mūsų produkcija nepateks pas ūkininkus, jos gali būti panaudotos kitą sezoną. Tačiau jų galiojimo laikas yra du mėnesiai, todėl jos bus neberealizuojamos. Tai "Belor" puikiai supranta, nes šiame versle sukasi. Jie įvelia mus į teismus, nors mes esame pateikę visus nuosavybę įrodančius dokumentus, ir taip bando viską vilkinti", – nurodė trąšas siekiančios atgauti UHB akcininkas.

"Arvi fertis" dėl turto arešto taip pat kasdien patiria nuostolių. Dėl to, kad sustabdytas gamybos procesas, kasdien gamykla negauna 17 tūkst. eurų pajamų.

"Jau daugiau nei savaitę mūsų aštuoniolika vagonų stovi Marijampolės sotyje ir jų niekas neišleidžia, rašo pareiškimus prieš mus, kad mes čia vagiame trąšas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Algis

Algis portretas
Tegul geriau paraso, kad cia vienos puses uzsakytas straipsnis. Susimokekit skolas, o ne machinacijom uzsiiminekit. Dabar tipo cia ne mano, nes as yik kazkam gaminau. Nu blin visiskas briedas.

Žiūrint

Žiūrint portretas
į šitą antstolį,taip ir norisi uždainuoti:"Mūsų kaimo traktoristas vidury ratelio..."

.

. portretas
Tai panašu kad Agro nori pasiimti trašas nesusimokėjusi už jų gamybą. Už “Paslaugą”, kaip įvardina. O galbūt susimokėjo juodais, ir dabar teks mokėti antrąkart. Žurnalistas vienpusiškai viską įvardina, bet pagarba nors už tai kad įdėjo kitos pusės atsakymą. Kurio, panašu, nesuprato arba nepanoro suprasti.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių