Apie studijų Kauno kolegijoje užkulisius – iš studentų lūpų

 • Teksto dydis:

Praktiškos ir inovacijomis grįstos studijos – pagrindinis Kauno kolegijos 2021–2025 metų strategijos akcentas, kviečiantis būsimuosius studentus rinktis studijas, kuriose ne tik įgyjamas tvirtas teorinių žinių pagrindas, bet ir maksimaliai išlavinami praktiniai įgūdžiai, užtikrinantys greitą jaunųjų specialistų įsiliejimą į darbo rinką.

Siekiant stojančiuosius geriau supažindinti su studijų programomis iš studentų perspektyvos, Kauno kolegijoje realizuota studentų-ambasadorių idėja: suburta studijų programų atstovų grupė, pasiruošusi atsakyti į stojantiesiems kylančius klausimus ir supažindinti juos su studijų dalykais, popaskaitinėmis veiklomis, praktikos galimybėmis, pasidalinti savo patirtimi.

Bendrose diskusijose kilusi idėja: realios studijų patirties galimybė

Šiais laikais nustebinti jauną žmogų yra vis sunkiau: dažnai svarstoma, kokie poreikiai bei įgūdžiai aktualiausi pradedantiesiems specialistams. Kauno kolegijos Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovės Smiltės Juraitės teigimu, efektyviausiai stojantiesiems informaciją bei studijų patirtį perduoda studentai: „Šiais metais į pagalbą pasikvietėme kiekvieną studijų programą atstovaujantį Kauno kolegijos studentą. Šie studentai-ambasadoriai yra pasiruošę detaliai papasakoti apie tai, ką studijuoja, perspėti apie iššūkius ir vaizdžiai išdėstyti privalumus. Manome, jog  gyvas pasidalinimas, rekomendacija, patarimas iš studento, kuris jau turi studentavimo ir studijavimo patirties šioje aukštojoje mokykloje, veiksmingesnis už paprastą reklamą internete.“

Šiemet studijas baigusi Taikomosios komunikacijos absolventė, Kauno kolegijos Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus komunikacijos koordinatorė bei viena iš idėjos bendraautorių Samanta Dagytė atskleidžia, jog studentų-ambasadorių idėja kilo iš realios patirties poreikio: „Supratau, kad studentų pasakojimai, įspūdžių pasidalijimai buvo tai, ko man pačiai reikėjo anksčiau. Siekiame būti atviri ir suteikti galimybę kiekvienam stojančiajam bendrauti neformaliai su skirtingų studijų programų studentais, todėl ir kilo idėja įgyvendinti studentų-ambasadorių kampaniją.“ S. Dagytė tikina tiek kūrybinis procesas, tiek idėjos realizavimas buvo gan sklandūs, o studentai-ambasadoriai puikiai atlieka jiems pavestą užduotį – komunikuoti su stojančiaisiais ir atsakyti į visus rūpimus klausimus. 

Supažindinimui su studijų programomis – 41 studentas-ambasadorius

Antrąją vietą 2022 m. žurnalo „Reitingai“ tarp valstybinių kolegijų užėmusi Kauno kolegija siūlo pasirinkimą iš daugiau nei 40 studijų programų humanitarinių, informatikos, inžinerijos, socialinių, sveikatos, technologijų, ugdymo, žemės ūkio mokslų srityse. Studentų-ambasadorių vaizdo įrašų serijai pasirinktos studijų programos iš verslo, medicinos, technologijų, menų ir ugdymo krypčių. Prie kampanijos prisijungę studentai teigia besidžiaugiantys suteikta galimybe dalintis sukaupta patirtimi su būsimais studentais.

„Studijuoti visus dalykus buvo itin įdomu: kiekvienas dėstytojas savo dėstomą sritį bei dalyką perteikia unikaliai, aiškiai ir įdomiai. Paskaitose realiu laiku derinama teorija ir praktika, nagrinėjome realių pacientų situacijas. Kaip vieną iš įdomiausių dalykų išskirčiau psichiatrijos bei traumatologijos sritis“, – teigia Ergoterapiją studijuojanti Eglė Jurevičiūtė.

„Į Kauno kolegiją nusprendžiau atvykti per tuo metu vykusias atvirų durų dienas. Man labai patiko aplinka, atmosfera, žmonės ir pati studijų programa. Čia galimybės neribotos, jaučiu didelį norą bei užsidegimą siekti savo tikslų. Nors esu tik pirmakursė, įdomus ir susipažinimas su fotografijos istorija, kompozicijos pagrindais, architektūros fotografijos pagrindais, alternatyviais fotografijos procesais, darbu laboratorijoje su juostomis, ryškinimu ir nuotraukų spauda“, – studijų pasirinkimo priežastį bei įspūdžius atskleidžia Fotografijos studentė Gustina Keturakytė.

Paskutinius metus Dietetikos studijų programą studijuojanti Sandra Vaskelė ragina nebijoti bandyti stoti keliskart, skirti laiko planavimui ar reflektavimui: „Iš tiesų, pirmieji metai buvo sunkūs: tekdavo anatomiją ir fiziologiją naktimis, net paromis mokytis. Man norėtųsi, kad žmonės ateitų motyvuoti, žinotų, jog tikrai studijuoja ten, kur jiems patinka.“

Studentai-ambasadoriai skatina stojančiuosius, besidominčius studijomis Kauno kolegijoje, drąsiai kreiptis į juos ir užduoti rūpimus klausimus apie studijas šioje aukštojoje mokykloje. Su studentais-ambasadoriais stojantieji kviečiami susisiekti Kauno kolegijos „Instagram“ paskyroje nurodytais kontaktais.


Prašymų studijuoti priėmimas per LAMA BPO vyks dviem etapais: 

• pagrindinis priėmimas – nuo birželio 1 iki liepos 25 dienos,

• papildomas priėmimas – nuo rugpjūčio 3 iki rugpjūčio 8 dienos.

Kilus klausimų dėl priėmimo, susisiekite su Studentų priėmimo skyriumi el. paštu priemimas@go.kauko.lt arba telefono numeriu (8 37) 32 11 11. Konsultacijos teikiamos darbo dienomis: pirmadieniais–ketvirtadieniais: 9–16 val., penktadieniais: 9–15 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių