Atėjus eurui – pamokos apie litą Pereiti į pagrindinį turinį

Atėjus eurui – pamokos apie litą

2014-08-05 09:00
Atėjus eurui – pamokos apie litą
Atėjus eurui – pamokos apie litą / Tomo Raginos nuotr.

Nors jau galutinai patvirtinta, kad litui gyvuoti liko mažiau nei pusmetis, nuo rudens Kauno pradinukai ir toliau bus supažindinami su juo. Uždavinius, kuriuose minimi litai, mokiniai spręs ir tuomet, kai jų jau nebebus apyvartoje. Adaptuoti vadovėliai mokyklas pasieks tik po metų.

Leis tik kelis

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) Komunikacijos skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė aiškino, kad pačios leidyklos sprendžia, kokius vadovėlius leisti.

"Kasmet pasirodo naujų mokymo priemonių, tačiau dėl euro įvedimo specialus visuotinis vadovėlių perleidimas nenumatomas", – tikino N.Barauskienė.

Jos žiniomis, jau ir dabar vadovėliuose minimas euras. "O matematikos užduotys skatina mokytis vaikus skaičiuoti įvairius vienetus, net tik pinigus ir ne tik litus. Užduočių paskirtis žymiai platesnė, siekiama išmokyti loginio mąstymo", – aiškino ŠMM atstovė.

Mokytojams planuojama parengti rekomendacijas, kaip mokinius supažindinti su nauja šalies valiuta. Bus pateikta išsami informacija, ką jiems vertėtų žinoti apie eurą.

Ilgai trunkantis procesas

Daugiausiai mokymo priemonių išleidžiančios leidyklos "Šviesa" direktorė Jurgita Nacevičienė "Kauno dienai" aiškino, kad nesuskubta vadovėlių keisti ir leisti naujų dar iki šio rugsėjo, nes galutinis sprendimas dėl euro priimtas tik prieš kelias savaites.

"Vien vadovėlio parengimas kartais užtrunka net iki metų. Be to, tai yra autorinis kūrinys, kurio turinį dar privalu derinti ir su autoriais, ir su Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtinta programa", – kalbėjo J.Nacevičienė.

Anot jos, mokymo priemonių keitimo principai ir terminai turėtų būti labai gerai apgalvoti, juolab kad nacionalinė valiuta pasikeis per patį mokslo metų vidurį.

J.Nacevičienė sakė, kad euro įvedimas daro įtaką ne tik matematikos, bet ir istorijos, pasaulio pažinimo bei pilietinio ugdymo mokymo priemonėms. Su valiuta susiję klausimai minimi ne tik vadovėliuose, bet ir užduočių sąsiuviniuose bei pratybose.

"Tose priemonėse, kurios yra rengiamos kaip tik šiuo metu, pvz., matematikos, jau yra įvardijamas euras, taigi kitus, 2015 –2016 mokslo metus jau ketiname pasitikti su iš dalies atnaujintomis mokymosi priemonėmis", – teigė leidyklos direktorė.

Nenorėtų tik rublio

Pedagogai ir mokyklų vadovai situacijos taip pat nedramatizuoja.

"Jeigu būtų minimas rublis, o ne euras, aišku, kad nenorėtume. Bet sakyčiau, gal net ir gerai, kad litas vadovėliuose išliks kiek ilgiau nei iki sausio 1-osios. Jis yra mūsų garsios istorijos dalis. Euras yra puiku, bet ir litas anaiptol nėra gėdingas dalykas", – sakė Kauno miesto Pilėnų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Anaita Blauzdžiūnienė.

Vadovėliai, anot jos, yra naudojami dešimtis metų. Tad keisti vadovėlį vien dėl jame paminėto lito, susidarytų "didžiulės sąnaudos mokykloms ir valstybei".

Su pradinių klasių mokytojomis dar nespėta aptarti, ką per pamokas bus kalbama apie piniginių pokyčius. Tai numatoma padaryti per rugpjūčio pabaigoje vyksiančius metodinius posėdžius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra