Pereiti į pagrindinį turinį

Brangiausios studijos universitetuose – už 18 tūkst. litų per metus (dar papildyta)

2011-08-11 20:34
Brangiausios studijos universitetuose – už 18 tūkst. litų per metus (dar papildyta)
Brangiausios studijos universitetuose – už 18 tūkst. litų per metus (dar papildyta) / Evaldo Butkevičiaus nuotr.

18 tūkst. litų - už muzikos studijas, 12 tūkst. litų - už norą tapti odontologu. Į mokamas vietas įstoję studentai turės gerokai susiveržti diržus.

Nusivylę Lietuva?

„Kainas nustato Vyriausybė. Kainą lemia personalinis paruošimas. Ekonomistai gali būti rengiami didelėje auditorijoje ir dėstant vienam profesoriui, o čia dešimt profesorių vienam skaito“, - pasakojo KTU Priėmimo komisijos vedėjas docentas Saulius Raila. Muzikinės technologijos šiame universitete jau dėstomos 7 metus.

„Studijuoti šią specialybę surenkama viena grupė – apie 25-30 žmonių“, - tęsia S.Raila.

Pigiausiai į KTU mokamas vietas patekusiems kainuoja socialiniai mokslai – apie 3,8 tūkst. litų per metus. Už mokslą šiame universitete moka apie 30 procentų studentų.

Pasak doc. S.Railos,  ne pirmus metus šiame universitete populiariausi išlieka socialiniai mokslai. „Ekonomika, šiemet dar atsirado ekonomikos atmaina – finansai, marketingas. Prieš 15-20 metų visi mielai rinkosi inžinerines studijas“, - pastebi docentas.

Jis pastebi kitą tendenciją: šiemet vidurinę mokyklą baigę abiturientai parodė mažesnį norą studijuoti Lietuvoje.

„Arba išvažiavo, arba išvis nesimokys“, - svarsto S.Raila. Negalutiniais duomenimis, šiemet KTU studijuoti priėmė apie 2,1 tūkst. studentų.

Grįžta nusivylę

Vytauto Didžiojo universitetą (VDU) pasirinkę studentai pirmenybę teikia teisės, viešosios komunikacijos, politikos mokslų, viešojo administravimo ir ekonomikos studijų programas.

Šiemet į VDU priimta panašus skaičius studentų, tačiau, pasak universiteto Studijų marketingo tarnybos direktorės Miglės Šontaitės, šiemet daugiau studentų įstojo į valstybės finansuojamas vietas.

„Tuo labai džiaugiamės, vadinasi, studentai ateina geresni, labiau motyvuoti“, - sakė M.Šontaitė.

Šiemet 50 procentų studentų moka už mokslą, pernai tokių buvo 60 procentų.

Paklausta, ar emigracija netampa universitetams rykšte, M.Šontaitė tvirtino pastebinti kitą tendenciją. „Pabandę metus studijuoti užsienyje, dalis išvykusiųjų vėl grįžta į Lietuvą ir tęsia studijas čia. Ten pabandė, pamatė, kad yra brangu, tie universitetai, kur pavyksta įstoti, nėra tokia geri. Kai kurie prilygsta mūsų kolegijoms. Daugelis sugrįžta nusivylę studijų kokybe“, - tęsia VDU atstovė.

Šiemet šis universitetas pasiūlė keletą naujų studijų programų – marketingo vadybą, Baltijos regiono kultūros studijas, multimedijos ir interneto technologijų, karjeros ir profesinio konsultavimo, socialinės politikos studijų programas. Šiemet prie VDU prisijungė Lietuvos muzikos akademijos Kauno padalinys: jame taip pat atsirado dvi naujos studijų programos – atlikimo menas ir muzikos pedagogika.

Šiemet VDU studijuoti priėmė apie 1,8 tūkst. studentų. Iš viso universitetas siūlo 36 studijų programas.

 

Tapti odontologu - brangu

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Priėmimo komisijos atsakingoji sekretorė Marija Stankevičienė pasakojo, kad populiariausia studijų programa šiame universitete – medicina.

„Toliau – odontologija, kineziterapija, farmacija ir veterinarinė medicina“, - vardija M.Stankevičienė.

Per bendrąjį priėmimą LSMU gavo 478  valstybės finansuojamas vietas. Už mokslą mokės 499 naujai įstoję studentai. Iš viso šis universitetas, kurį sudaro buvęs Kauno medicinos universitetas ir Veterinarijos akademija, šiemet priėmė per tūkstantį naujų studentų.

„Brangiausiai kainuoja odontologijos studijos – apie 12 tūkst. litų, medicinos – 10 tūkst. litų, farmacijos – apie 8 tūkst., veterinarinės medicinos studijos studentui, įstojusiam į mokamą vietą, kainuoja apie 9 tūkst. litų per metus“, - skaičiavo Priėmimo komisijos atstovė.

Ji pastebi, kad palyginti su praėjusiais metais, studentų šiame universitete priimta nežymiai daugiau.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų