Buvusio Kraujo donorystės centro remontas kelia nerimą

Buvusio Kraujo donorystės centro pastate pradėtas remontas, tačiau tokie darbai užkliuvo miestiečiams. Galimus pažeidimus įžvelgia ir paveldo sergėtojai.

Išimti langai

Kauniečių akys užkliuvo už buvusio Kraujo donorystės centro pastato, įsikūrusio I.Kanto g. 15. Žmonės atkreipė dėmesį, kad pastatas ilgą laiką stovėjo be gyvybės ženklų, o dabar vyksta intensyvūs darbai.

"Kauno dienos" skaitytojai tikino, kad nugriautos atraminės sienos, pakeisti langai, todėl kyla klausimų, ar tokie darbai yra galimi ir ar nepažeidžiamos paveldotvarkos taisyklės.

Darbininkai per daug užsimojo ir gali sugadinti paveldo pastatą – juk šioje vietoje dauguma pastatų yra vertingi ir bet kaip remonto daryti negalima.

"Atrodo, kad ten vyksta kapitalinis remontas. Gerai, kad tvarko, nes kai pastatas nenaudojamas, jis sunyksta. Tačiau man atrodo, kad darbininkai per daug užsimojo ir gali sugadinti paveldo pastatą – juk šioje vietoje dauguma pastatų yra vertingi ir bet kaip remonto daryti negalima", – mintimis pasidalijo kaunietis.

Pasak jo, buvusiame Kraujo donorystės centre tvarkomi ir stoglangiai. Vyras svarstė, kad palėpės patalpos gali būti paplatintos ir uždengtos skarda. Tada būtų įgyvendintas dar vienas skandalingas projektas, mat panaši situacija buvo ir V.Putvinskio gatvėje, kai ant paveldinio pastato buvo įrengti su aplinka nederantys stoglangiai.

Patikrinimas: paveldo specialistai įžvelgia, kad remontas gali būti atliekamas ne pagal suderintą projektą. Vilmanto Raupelio nuotr.

Paveldo zona

Kultūros paveldo departamento (KPD) Kauno skyriaus vyr. specialistė Asta Nauresckaitė "Kauno dienai" aiškino, kad I.Kanto g. 15-asis pastatas yra kultūros paveldo vietovės Kauno senamiesčio teritorijoje.

Dar 2018-aisiais kultūros vertinimo taryba nustatė Kauno senamiesčio vertingąsias savybes ir apibrėžė teritorijos ribas. Buvęs Kauno kraujo donorystės centras priskiriamas teritorijai, kurioje yra vertingųjų savybių požymių turinčių objektų

Pasak A.Naureckaitės, departamento Kauno teritorinis skyrius buvo suderinęs administracinio pastato kapitalinio remonto projektinius pasiūlymus. "Infostatyboje" yra suderintas kapitalinio remonto projektas. Kauno savivaldybė yra išdavusi statybą leidžiantį dokumentą.

Daroma prielaida, kad vyksta ne kapitalinis remontas, bet pastato rekonstrukcija.

Vykdė patikrinimą

Vis dėlto, kilus abejonių, kad pastatas gali būti tvarkomas ne taip, kaip buvo suderinta, paveldosaugininkai surengė patikrinimą. Nuvykus į I.Kanto g. 15-ąjį pastatą, specialistai atkreipė dėmesį į galimai per aukštai įrengtus stoglangius.

"Buvo patikrinti vykdomi darbai. Patikrinimo metu nustatyta, kad virš pastato įrengti tūriniai stoglangiai, demontuoti langų ir durų mediniai stalių gaminiai (durų ir langų angos atviros), iš kiemo pusės tvarkomi balkonai, nuo pastato viduje esančių sienų pašalintas tinkas. Patikrinus suderintą kapitalinio remonto projektą matyti, kad įrengti tūriniai stoglangiai, paaukštintas stogo kraigas nesilaikant suderintų projektinių sprendinių. Daroma prielaida, kad vyksta ne kapitalinis remontas, bet pastato rekonstrukcija", – pirminę išvadą apie buvusio Kraujo centro remontą pateikė A.Naureckaitė.

KPD specialistai savo išvadą pateiks Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, kad ir jie atliktų patikrinimą bei įvertintų anksčiau suderintą darbų projektą ir iš tikrųjų atliekamus darbus.NAUJAUSI KOMENTARAI

yhaha

yhaha portretas
Arnas Funkas- asilas, nulaižantis šeimininkui subinę ?????

Arnui Funkui

Arnui Funkui portretas
Ne už dyką... jeigu nesupranti patylėk asiliuk

Arnas Funkas

Arnas Funkas portretas
Kaip žmonės pateks pro gaisrinę ant naujojo tilto ? Ogi požemine perėja tarp Nemuno ir K Mindaugo g prie SEB banko. Gal net nežinote, kad ji bus iš esmės rekonstruota, atverta į Nemuną, bus sėdimas amfiteatras, šviestuvai ir t. t. Projektas prieš keturis mėnesius pristatytas. Kaunas V. Matijošaičio vadovaujamas tiesiog klesti, septinmyliais žingsniais žengia į priekį. "Ožių" valdymo era baigėsi visiems laikams. Kaune išrinkti "ožiai" sėdi Seime Vilniuje ir į Kauno gyvenimą nesikiša.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių