Ketvirtadienis tapo ypatingu ir Kaunui, ir visiems tikintiesiems, skambant varpams būriais traukusiems į Kauno arkikatedrą baziliką. Dar ryte kurijoje vykusiame arkivyskupijos kunigų susirinkime Kauno arkivyskupas K. Kėvalas paskelbė dekretą, kuriuo kunigą Evaldą Vitulskį paskyrė savo generalvikaru. Taip pat jis pranešė apie naujos sudėties Kunigų tarybą ir Ekonominę tarybą.
Tuo metu vidudienį Kauno arkikatedroje bazilikoje minint Šv.Jono Pauliaus II liturginę šventę arkivyskupui K.Kėvalui buvo įteiktas palijus. Ši procedūra turėjo vykti Vatikane birželio 29-ąją, švenčiant apaštalų šventųjų Romos globėjų Petro ir Pauliaus iškilmes. Deja, epidemiologinė situacija pakoregavo planus, o ceremonija buvo perkelta į Kauno arkikatedrą baziliką.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
„Šiandien Kauno bažnyčioje yra didelis džiaugsmas – Kęstučiui Kėvalui bus uždėtas palijus“, – dvasininkus ir į šventovę gausiai susirinkusius miestiečius sveikino apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Antuanas Rajičius.
1996-aisiais arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui palijų Romoje uždėjo Popiežius Jonas Paulius II. Tačiau jau nuo 2014 metų tvarka pasikeitė – misija patikėta apaštaliniams nuncijaus arkivyskupams. Todėl Romoje per Šv.Mišias Popiežiaus Pranciškaus pašventintas, į Kauną atkeliavęs palijus ant K.Kėvalo pečių gulė iš apaštalinio nuncijaus arkivyskupo P.A.Rajičaus rankų. Pasipuošus palijumi, K.Kėvalo lūpose suskambo priesaika, o po jo šventovėje pasigirdo plojimai.
Justinos Lasauskaitės nuotr.
Bažnyčios tradicijoje palijus yra katalikų dvasininkų liturginių drabužių dalis. Tai ant pečių dedama, apskritimu sujungta balta vilnonė juosta su dviem laisvais galais. Vienas jų krenta ant nugaros, kitas – ant krūtinės. Šventojo Tėvo paskirtiems arkivyskupams metropolitams įteikti palijai taip pat turi svarbią simbolinę reikšmę. Jie yra audžiami iš prieš tai Popiežiaus palaimintų ėriukų vilnos, tuo primenant juos gavusių bažnytinių provincijų valdytojų vyskupišką pašaukimą rūpintis Viešpaties kaimene ir ypač prarastosiomis avimis. Baltos vilnos juostose yra išsiuvinėti penki juodi kryžiai, ženklinantys Kristaus žaizdas ir primenantys ganytojiškų pareigų naštos sunkumą su atsakomybe. Prieš įteikiant arkivyskupams metropolitams palijai yra sudedami prie apaštalo Petro kapo, taip pabrėžiant ypatingą Bažnyčios hierarchų bendrystę su Petro sostu valdant Dievo tautą. Nuo IV a. palijų kaip popiežiškosios galios ženklą per iškilmingas Mišias dėvi popiežius. Nuo VIII a. vidurio palijus tapo ir arkivyskupo metropolito ženklu.
Naujausi komentarai