Dėl sustabdyto „Britanikos“ griovimo kreipėsi į teismą

Kauno miesto savivaldybės tarybos rugpjūčio 10-osios sprendimą stabdyti nebaigto statyti monolitinio viešbučio „Britanika“, virtusio vaiduokliu, rekonstrukciją pastato savininkas bendrovė „K26“ ginčys teisme. Bendrovės skundas teismui įteiktas rugsėjo 12 dieną.

Bendrovės „K26“ sprendimą stabdyti „Britanikos“ pastato rekonstrukcijos projektą vertina kaip nesusipratimą, iškilusį dėl kaimynystėje esančio viešbučio „Best Baltic/Daniela“ savininko rašto savivaldybei – paklausimo dėl planų nustatinėti servitutus ir pravažiavimus per bromą.

Žemės sklypo, priklausančio investuotojams, ir pastato savininkai tikisi, kad visi neaiškumai bus pašalinti artimiausiu metu taikiai išsprendžiant šį konfliktą. Daugiau nei 30 milijonų investicija sutvarkant šią apleistą vietą ir įrengiant aukščiausios klasės tarptautinio tinklo viešbutį bei daugiau nei 600 vietų konferencijų centrą įmanoma tik esant abipusiam investuotojo ir Kauno miesto savivaldybės supratimui.

Bendrovė „K26“ planuoja dar šiais metais pradėti pastato griovimo darbus, o visą projektą užbaigti iki 2020 metų. Naujo viešbučio statybos truktų apie pusantrų metų.

Antradienį Kauno savivaldybės taryba pritarė nutarimo projektui stabdyti statybas, kuriomis buvo siekiama sutvarkyti viešbučio „Britanika“ teritoriją Kęstučio g. 26, centrinėje Kauno miesto dalyje. Iš 31 tarybos nario už tokį sprendimą balsavo 20 tarybos narių, prieš buvo septyni, susilaikė keturi tarybos nariai.

Kauniečiai, be kita ko, nesulauks ne tik miestą puošiančio prabangaus viešbučio, bet ir maždaug 100 naujų darbo vietų.

Liepos 23 dieną Kauno savivaldybės taryba vienbalsiai buvo pritarusi, kad naujasis pastatas vietoj „Britanikos“ galėtų būti statomas mažesniais negu norminiais atstumais iki žemės sklypo ribos, dėl to priimant sprendimą stabdyti statybas tarybos posėdžių salėje kilo nemažai ginčų.

Tarybos posėdyje šis klausimas susilaukė išskirtinio opozicijos dėmesio. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė teigė, kad savivaldybės sprendimas stabdyti projektą jiems visiškai nesuprantamas ir keliantis daug klausimų, į kuriuos nebuvo atsakyta. Ji dar tvirtinant tarybos darbotvarkę siūlė šį klausimą išbraukti, kadangi neatsirado naujų motyvų, dėl ko reikėtų persvarstyti dar liepos mėnesį tarybos vienabalsiai priimtą sprendimą.

Administracijos direktorius Vilius Šiliauskas bandė atsakyti į konservatoriams kilusius klausimus dėl stabdomo projekto.

„Pirmiausia mes nenaikinome tarybos sprendimo. (...) Yra stabdoma tol, kol gausime visus atsakymus. Atsakymai kyla iš gretimai esančių tiek verslų, tiek fizinių asmenų. Aš vienas prisiimti tokių atsakymų negaliu ir neturiu tokios kompetencijos. Todėl yra suformuota mano, administracijos vadovo, užduotis Teisės skyriui (...) pateikti atsakymus. Kol atsakymo neturime, tol mes norime prieš tai priimtą tarybos sprendimą laikinai sustabdyti. (...) Kai atsakymus gausime, pateiksime visiems tarybos nariams“, – sakė V. Šiliauskas.

Bendrovės „K26“ direktoriaus Rolando Balčikonio teigimu, savivaldybei nusprendus stabdyti projektą, užkirstas kelias apleistai miesto teritorijai sutvarkyti. Sustabdytas 30 mln. eurų investicinis projektas, turėjęs išjudinti centrinės miesto dalies plėtrą, nes viešbutis numatytas su konkurencinga 600 vietų konferencijų sale, restoranu, kitais traukos objektais.

„Kauniečiai, be kita ko, nesulauks ne tik miestą puošiančio prabangaus viešbučio, bet ir maždaug 100 naujų darbo vietų. Iki šiol į projektą jau investuota apie 4 mln. eurų“, – sako R. Balčikonis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Una

Una portretas
Ir kam tą "britaniką" griauti? Mes kaip rusai; "Lomatj, ne stroitj" (Griauti lengviau nei statyti, todėl griaunam!). Užuot pakoregavus projektą ir monolitiniame pastate įrengus naudingas patalpas, griaunam ir pastatysim trumpalaikį stiklainį. Nuo tų stiklinių nesąmonių monotonijos tuoj vairuotojai gatvėse užmigs.

saulius

saulius portretas
nesuprantu kame problema. 30 metų stovėjo ir niekam nereikėjo. Gal ištvers dar mėnesį? O jei susirinks virtualius milijonus tai tik reikš kad eiliniai blefuotojai...Juk tokius klausimus kaip tik ir laikas spręsti, kol dar nenugriovė.

kauniečiui

kauniečiui portretas
ką vadini normos ribose, jeigu "Britanikos" sklypą pamažino būtent tie, kurie dabar per jos bromą važiuodami, inicijavo konkurentų projekto sustabdymą. Prie tos "Britanikos" stovėjo namelis, kurio net sovietai negriovė. Mūsų laikais atsirado paveldėtoja, bet niekas jai neatidavė to namelio. Kadangi tą vietą nusižiūrėjo Žalgirio gelbėtojas Šabtajus Kalmanovičius(vėliau Maskvoje nušautas). Savivaldybėje surengė spaudos konferenciją ir žadėjo pastatyti sportininkams bendrabutį su vaistine pirmame aukšte. Bet pastatė viešbutį "Danielą". Britanikos kiemas pamažėjo. Kitas "Danielos" savininkas priestatą prilipdė, tai dabar nebenori kaimyno (galingo iš tarptautinio viešbučių tinklo).
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių