Dvi disertacijos vienu metu, viena iš jų – Japonijoje

  • Teksto dydis:

Kauno technologijos universiteto Mechanikos inžinerijos ir dizaino (KTU MIDF) fakulteto docentė Inga Skiedraitė savo pavyzdžiu įrodė, kad parašyti dvi disertacijas vienu metu įmanoma, net jei viena jų rašoma studijuojant Japonijoje. Nors ir iš pradžių svečioje šalyje I. Skiedraitė susidūrė su nemenkais iššūkiais – kita doktorantūros sritis, kultūrų skirtumas, kalbos barjeras ir japonų kalbos pamokos, ilgainiui šią šalį prisijaukino: „Dabar tiek žiūriu filmus, tiek skaitau knygas japonų kalba.“

Docentė pastebi, kad daugeliui Japonija asocijuojasi su tolima ir egzotiška šalimi: „Šią šalį aš pažinau iš visai kitos pusės – mokslo ir studijų. Šiandien, jau gyvenant Lietuvoje, meilę šiai šaliai ir inžinerijai primena mano kūną puošiančios tatuiruotės.“

Misija įmanoma

Pradėjusi studijuoti doktorantūroje, Inga, paskatinta kolegų, nusprendė išvykti į Japoniją. Pusę metų ji intensyviai studijavo japonų kalbą ir toliau tęsė mokslinę veiklą, susietą su doktorantūros studijomis Lietuvoje.

„Praėjus pusmečiui prof. Hiroshi Fujii pasiūlė stoti į doktorantūrą. Tuo metu dar nebuvau baigus doktorantūros studijų Lietuvoje. Kadangi sutikau, beveik vienu metu rašiau dvi disertacijas“, – šypsosi docentė.

Kalbą suprasti pradėjau po gero pusmečio, kai neturėjau pasirinkimo ir teko bendrauti tik japoniškai.

Vieną disertaciją anglų kalba ji parašė būdama Japonijoje, o ją apsigynė grįžusi į Lietuvą. Po dviejų metų Japonijoje Inga apsigynė dar vieną disertaciją. Žinias ji gilino visiškai skirtingose srityse: Lietuvoje – Metrologijos ir matavimų kryptyje, o Japonijoje – Mechanikos kryptyje. „Apsigynus disertaciją pasisekė laimėti tyrėjo finansavimą podoktorantūros studijoms. Tad Japonijoje užsibuvau dar dvejus metus“, – pasakojo Inga.

Įdomi pažintis

Docentė prisiminė, kad nuo pat studijų svečioje šalyje pradžios, teko intensyviai mokytis japonų kalbos. „Kursai buvo privalomi ir vyko pagal griežtą grafiką nuo 9 iki 16 valandos vakaro. Grįžusi darydavau namų darbus ir spręsdavau testus“, – apie intensyvią studijų pradžia pasakojo ji.

Nepaisant kruopštaus darbo, Inga pamilo Japoniją ir šios šalies kultūrą. Vietiniai ją priėmė maloniai ir šiltai, kvietė į įvairius renginius, įtraukė į veiklas. „Nuo pat pirmos atvykimo dienomis manimi rūpinosi ir prof. H. Fujii. Visiems atrodo Japonija gana egzotiška šalis. Net patys japonai sako, kad apie juos užsieniečiai galvoja kaip apie samurajų ir geišų tautą“, – kultūros niuansus pabrėžė Inga.

Beje, šiuo metu ji tiek žiūri filmus, tiek skaito knygas japonų kalba. „Ši kalba nelengva. Pradžioje mokėjau paklausti tik krypties ir kokia prekės kaina. Kalbą suprasti pradėjau po gero pusmečio, kai neturėjau pasirinkimo ir teko bendrauti tik japoniškai“, – kalbos subtilybes atskleidė docentė.

Moteris inžinerijoje

Ingos studijų pasirinkimą ir doktorantūros kryptį lėmė noras konstruoti, braižyti, gaminti. Pirmiausia ji pabaigė chemiją Kauno technologijos technikume, tačiau turėjo didelį norą tobulėti ir gilinti savo žinias. „Sugalvojau stoti į KTU ir studijuoti mašinų gamybos technologijų. Visada domėjausi, kas naujo gamybos technologijose, kokie naujausi pasiekimai metalo pjovimo įrankių pasaulyje. Ši studijų programa puikiai atitiko lūkesčius“, – sakė docentė.

Daugelį kartų jaunystėje pasakius, kad dirba mechanikos ir gamybos srityse, aplinkiniai nustebdavo, kodėl moteris renkasi šią sritį. „Parodžius žinias, darbus ir tai, kad išmanau mechanikos sritį, klausimų nelikdavo. Kartais būti moterimi inžinerijoje – privalumas, nes galime savo pavyzdžiu įkvėpti kitas ir prisidėti prie lygybės skatinimo“, – tvirtina Inga.

Kartais būti moterimi inžinerijoje – privalumas, nes galime savo pavyzdžiu įkvėpti kitas ir prisidėti prie lygybės skatinimo.

Ji įsitikinusi, kad šiandien požiūris į moterį vadinamajame vyriškame moksle ir pramonėje jau keičiasi. Tuo labiau kad šiuo metu inžineriją renkasi studijuoti daugybė jaunų merginų. „Jos puikiai dirba pramonės inžinerijoje – labai džiaugiuosi savo studenčių pasiekimais. Tad moteris inžinerijoje nėra kliūtis, o lygiateisis darbuotojas, išmanantis, ką daro“, – priduria docentė.

Keičiasi ne tik požiūris į moterį inžinerijoje, bet ir pati specialybė. Docentė pabrėžia, kad pramonės inžinerija – įdomi ir ganėtinai plati sritis, į kurią galima pažvelgti iš gamybos, mechanikos, mechatronikos ir informacinės pusės. „Čia nėra taip – pagaminau ir išėjau. Viskas daug kompleksiškiau. Pramonės inžinerija apima ne tik gamybos procesą, bet ir vadybines, organizacines sritis“, – tvirtina Inga.

Gamybos procesai ir įmonės plėtojasi, technologijos tobulėja, svarbiausia išmanyti pagrindines inžinerijos sritis. „Viskas prasideda nuo dizaino ir paklausos rinkoje analizės, toliau – gamyba, apimanti daugelį įvairių procesų, kad būtų gautas galutinis produktas, paskui – paties produkto realizavimas“, – apie inžinerijos kompleksiškumą aiškino docentė.

Išskirtinės tatuiruotės

Inga tatuiruotėmis puošti savo kūną pradėjo atsitiktinai, tačiau jose dažnai atsispindi Japonijos tapatybės stilius. Beje, tarp tatuiruočių galima pamatyti mechanikos elementų. „Tatuiruotėmis susižavėjau per Naujųjų metų šventę. Manęs paklausė, ko norėčiau. Pagalvojau, kad tatuiruotės. Taip ir prasidėjo“, – sakė ji.

Idėjų docentė sėmėsi iš kitų žmonių, turinčių tatuiruočių. „Pamačiau, kas gražu, pradėjau domėtis meistrais. Pasidariau vieną tatuiruotę, paskui – kitą. Vis dar norisi kelių tatuiruočių, nes kai kur oda atrodo per tuščia“, – sakė Inga.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tomas

Tomas portretas
Įdomus straipsnis ir smagu sužinoti, kad Lietuvoje yra proto bokštų, kur sugeba parašyti dvi disertacijas vienu metu ir dar Japonijoje, tokioje šalyje, kur kita kultūra, kalba, tradicijos. Tatuiruotės parodo, kad stipri, drąsi ir protinga asmenybė. Šaunuolė mokslininkė, linkiu sėkmės, sėkmės ir dar kartą sėkmės. 

Anonim

Anonim portretas
Reikia daugiau tokiu zmoniu kaip Jus! Labai gerbtini ir puikus pasiekimai

Anoni

Anoni portretas
Dvi disertacijos vienu metu ir per pusmetį pramokta japonų - tikrai be galo daug reikalaujantis iššūkis. Labai gerbiu Ingos ryžtą ir atsidavimą savo darbams. Man, žinant savo asmenines galimybes ir sugebėjimus belieka tik išplėstomis akimis žavėtis, kiek Inga sugebėjo nuveikti per pakankamai neilgą laiką. Neabejoju, kad jos veikla turėtų įkvėpti ir kitus nebijoti siekti daugiau, ypatingai tiems, kurie turi abejonių.
VISI KOMENTARAI 17

Galerijos

Daugiau straipsnių