Ugniagesys apie gaisrą Alytuje: teko kapoti ugnies slibino galvas

 • Teksto dydis:

Savaitės pradžioje pasklidus žiniai apie didžiulį gaisrą Alytuje, kai užsiliepsnojus pastatui, kuriame buvo laikomos padangų granulės, dūmuose paskendo visas miestas, liepsnų gesinti vykęs ugniagesys pasidalijo savo prisiminimais iš lemtingos dienos, kuomet kartu su kitais dešimtimis kolegų plušo sukaupę visas jėgas.

Kova su didesnio ar mažesnio masto ugnimi – kauniečio Eimanto Muliuolio kasdienybė jau dvidešimt metų. Tad apie tai, jog Alytuje laukia tikras liepsnų pragaras Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) 5-osios komandos skyrininkas šeimai nepranešė, priešistorę apie komandos nario pasirengimą vykti gesinti gaisro Alytuje, socialiniame tinkle rašė Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai.

Daugybę minėto pobūdžio patirčių sukaupusiam vyrui tokioje pat amplua teko suktis ir serialo „Černobylis“ filmavimo aikštelėje. Tačiau gesinti gaisrus gyvenime, sakė jis, yra sudėtingiau nei filmuotis, nors pastarieji potyriai taip pat buvo įdomūs.

Pasak E. Muliuolio, gaisrai panašūs: ugniagesius visada pasitinka didesnis ar mažesnis ugnies chaosas. „Į Alytų atskubėjom, kad pakeistume visą naktį gaisrą gesinusius ugniagesius. Iškart buvo aišku, kad darbo bus daug. O gaisre visada kaip kare. Alytuje darbo tikrai nestigo. Teko 20 metrų aukštyje su lafetiniu švirkštu kapoti ugnies slibino galvas“, – apie įvykį, kilusį naktį iš antradienio į trečiadienį, pasakojo Kauno PGV 5-osios komandos skyrininkas.

Tačiau kalbėdamas apie šią Alytaus nelaimę, suvienijusią daugybę ugniagesių iš skirtingų Lietuvos miestų, Eimantas nekalbėjo apie riziką, tačiau patikino, kad ugniagesiams visada privalu galvoti apie savo ir kolegų saugumą. O, kartais apie savo saugumą, kai tviekste tvieskia ugnis, prisipažino jis, sukti galvos esą tiesiog nėra kada.

Gaisre visada kaip kare.

„Iš daugelio didelių gaisrų, kuriuos yra tekę gesinti, šio gaisro gesinimas buvo labai gerai organizuotas. Turėjome geras sąlygas dirbti. Buvo pasirūpinta ir vandeniu, ir maitinimu, atvežta papildomų apsaugos priemonių“, – pasakojo skyrininkas, socialiniame tinkle Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovų pasidalytoje žinutėje.

Paklaustas apie filmavimąsi seriale „Černobylis“, vyras sakė, kad jame filmavosi 50 šalies ugniagesių, dar 50 žmonių teko apmokyti gesinimo įgūdžių. Porą dienų truko mokymasis, o po to bemaž savaitę vyko filmavimas. Filmuojama buvo naktimis. Didelį įspūdį jam paliko grandiozinės dekoracijos.

Tos filmavimo dienos visus paskatino geriau susipažinti, kas tada nutiko Černobylyje. Žvelgiant Eimanto akimis, svarbiausia, kad seriale įprasminta istorija niekada nepasikartotų realiame gyvenime. Beje, jis iš tų, kurie nestokoja optimizmo. Tiek darbe, tiek gyvenime yra linkęs padėti kitiems.

„Mūsų penktojoje komandoje visi tokie. Kitaip ir būti negali, nes dirbame žmonėms. Mes – ugniagesiai. Mūsų darbas yra gesinti ir gelbėti. Visi mes esam kaip deimantai, grūdinti ugnies, apnešti suodžių ir prisikvėpavę dūmų“, – sakė E. Muliuolis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Irena

Irena portretas
Nuosirdziausi Aciu gaisrininkams,kurie uz ,,centus,,dirba labai pavojinga ir sunku darba.Tegul jus Dievas saugo nuo nelaimiu.

del ES

del ES portretas
Tai norejau parasyti ,kaip atrodo gaisrininkai ,gesindami padangu gaisra Alytuje.

ES

ES portretas
Kazkas vis dar tiki ,kad LT yra ES salis? Pagal gaisrininku apranga .. tai ne 3 ,o 4 Pasaulio salis ...
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių