Pereiti į pagrindinį turinį

Geriausiems Kauno rajono verslininkams – apdovanojimai

2015-12-17 17:05

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje pagerbti geriausi, atsakingiausi Pakaunės verslininkai: sėkmingiausiai verslą plečiančių, daugiausia mokesčių į rajono biudžetą sumokančių, bendruomenių veiklą remiančių įmonių atstovai.

Patogu aptarnauti Lietuvą

Geriausi verslininkai praėjusį penktadienį pasveikinti ir apdovanoti atminimo dovanomis. Domeikavos seniūnijos Kumpių kaime įsikūrusi įmonė "ALSO Lietuva" apdovanota už svarų indėlį į rajono biudžetą. Pagal pardavimo pajamas tai didžiausia rajono bendrovė, kurios ikimokestinis pelnas pernai siekė 120 tūkst. eurų. Įmonės apyvarta pastaruosius penkerius metus siekdavo po 50–100 mln. eurų kasmet. Didmeninės prekybos įmonė platina kompiuterinę, programinę įrangą, kompiuterinių žaidimų įrangą, buitinės elektronikos prekes. "Kas lemia verslo sėkmę? Šioje srityje dirbame jau 20 metų, esame didžiausi tokios įrangos platintojai. Sėkmę lemia ir teisingas platinamų gamintojų pasirinkimas. Mes platiname tokių garsių tarptautinių įmonių ir jų grupių produkciją kaip "Microsoft", IBM, "HP Inc.", "Intel", "Lenovo", "Logitech", "Samsung", – vardijo bendrovės "ALSO Lietuva" direktorius Evaldas Rėkus. – Verslo sėkmę lemia daug dalykų – ir požiūris į klientus, kolektyvas, galų gale netgi vietos verslui vystyti pasirinkimas. Esame įsikūrę Kauno rajone, verslo miestelyje prie autostrados, – iš čia geografiškai patogu aptarnauti visą Lietuvą."

Priviliojo mokesčių lengvatos

Garliavos apylinkių seniūnijos įmonės "Domus Lumina" direktoriui Mantui Jančauskui apdovanojimas įteiktas už sėkmingą verslo plėtrą. Ši įmonė yra viena didžiausių langų uždangų – žaliuzių, ritininių užuolaidų, širmų, romanečių ir kt. – gamintojų Lietuvoje. Prieš aštuonerius metus įmonė pradėjo kurtis nuo vieno darbuotojo. "Tuo metu patys nieko negaminome – viską pirkdavome iš kitų. Kadangi ta produkcija neatitiko mūsų keliamų kokybės reikalavimų, langų uždangas pradėjome gaminti patys", – pasakojo M.Jančauskas.

Savo produkciją įmonė eksportuoja į penkiolika valstybių. Anksčiau Kaune veikusi įmonė pernai persikėlė į Pakaunę – Karkazų kaimą. Bendrovės vadovas neslepia, kad tokį sprendimą lėmė šioje savivaldybėje taikomos mokesčių lengvatos ir didesnė tikimybė gauti ES paramą. "Ateinančiais metais tikimės gauti per 1 mln. eurų ES paramą statyboms, verslo valdymo procesams, informacinių technologijų ūkiui atnaujinti ir gamybos procesui automatizuoti. Jį tikimės automatizuoti maksimaliai, įdiegdami naujausias technologijas. Tuomet už tą pačią kainą galėtume pagaminti daug kokybiškesnį produktą", – planavo M.Jančauskas.

Gamina inovatyvius produktus

Už inovacijas versle apdovanota Babtų įmonė "Paslaugos žemdirbiams". Bendradarbiaudama su LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkais, perdirbdama žemės ūkio produkciją įmonė gamina inovatyvius, sveikus, be sintetinių priedų ir konservantų vaisių bei daržovių produktus. "Produkciją gaminame tik iš lietuviškų žaliavų. Savo gaminius – sulos gėrimą, sultis, sirupus, džemus, liofilizuotus ir džiovintus vaisius ir daržoves – pristatome su prekės ženklu "Vertas", – pasakojo įmonės vadovė Evalina Kašėtienė. Liofilizacija – žemės ūkio produktų džiovinimas šaldant iki 60 oC. Naudojant liofilizaciją gaminti maisto produktus brangu: iš 10 kg žaliavos vidutiniškai išeina tik 1 kg produkto. "Tačiau taip paruoštos uogos išsaugo vertingąsias medžiagas. Be to, liofilizuoti produktai išsaugo formą, spalvą, kvapą, visus vitaminus, mineralus. Šiuos gaminius galima naudoti kaip natūralius dažus, kvapiklius ar tirštiklius", – aiškino E.Kašėtienė.

Apie du trečdaliai įmonės naudojamos žaliavos yra ekologiška. Per ateinančius metus E.Kašėtienė tikisi sertifikuoti įmonės gamybą kaip ekologinę.

Socialiai atsakingas verslas

Už socialiai atsakingą verslą ir partnerystę įvertintas žemės ūkio bendrovės "Vilkijos ūkis" direktorius Česlovas Tallat-Kelpša. Verslininkas tapo šiemet atstatytos Paštuvos bažnyčios pagrindiniu mecenatu, yra ne kartą rėmęs Vilkijos ir Čekiškės bažnyčias, vietos bendruomenių iniciatyvas. Technikos mokslų daktaras, vadovaujantis stambiausiam šalies kailinių žvėrelių ūkiui, yra garsaus tarpukario Lietuvos agronomo Jono Tallat-Kelpšos anūkas, įsteigęs vardinę stipendiją Aleksandro Stulginskio universitete.

"Tai, ką mes darome, nėra reikšmingas darbas. Piniginių lėšų skyrimas yra pigiausios prabos labdara: skyrei pinigų, ir daugiau nesuki dėl to galvos. Kai žmonės patys eina padėti kitiems, skiria savo laiką, savo jėgomis atstato bažnyčias ar kasa griovius – tai yra tikroji labdara, – įsitikinęs Č.Tallat-Kelpša. – Verslo tikslas yra pelnas. Socialiai atsakingas verslas atsiranda tada, kai verslininkai mato ne tik pelną – ir kitus dalykus. Manau, kad daugelis įmonių yra socialiai atsakingos. Juk, jei verslininkas mato tik pinigus, jo veikla ima krypti į kriminalinę pusę."

Įmonė "Choco group" apdovanota kaip jauno verslo atstovė. Prieš pusmetį Ilgakiemio kaime duris atvėrusi įmonė gamina šokolado masę, kakavos glaistą ir konditerinius įdarus. "Galutinio konditerijos produkto mes negaminame – savo produkciją tiekiame pieno, ledų, konditerijos pramonės įmonėms. Apie tai, ar įmonė atsiperka, galima būtų kalbėti po metų. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad įmonės darbo rezultatai geri, – pasakojo įmonei vadovaujantis Gytis Ringaitis. – Turime gaminių inovacijų skyrių, aprūpintą laboratoriniais įrengimais. Čia šiuo metu gaminame daug pavyzdžių, kuriuos tiekiame potencialiems klientams." Įmonės gamybiniai pajėgumai – 350 t/mėn. Pasak G.Ringaičio, per ateinančius metus įmonė turėtų pasiekti tokį gaminamos produkcijos kiekį.

Paveikė krizė Rytuose

Rolando Aglinsko individuali įmonė "Vailendas" apdovanota už didžiausią eksporto plėtrą. Įmonė prekiauja polimerais: polietilenu, polistirolu, polipropilenu. R.Aglinskas prisipažino, kad ankstesnę tendenciją, kai per metus įmonės metinė apyvarta paaugdavo 10–20 proc. ir siekė beveik 60 mln. eurų, pakoregavo krizė Rytuose. Įmonės vadovas užsiminė, kad dėl to sumažėjo pardavimas. "Pernai metais įmonės apyvarta siekė beveik 60 mln. eurų, šiemet planuojame apie 45 mln. eurų. Tai lėmė krizė Rytų šalyse: Rusijoje, Baltarusijoje. Pajutome didžiulį žaliavų trūkumą, reikėjo persiorientuoti iš vienų rinkų į kitas. Eksporto srautus reikėjo nukreipti į kitas šalis. Anksčiau mes 70 proc. produkcijos parduodavome Rytų rinkose, 30 proc. – Vakarų. Šiemet teko šį santykį pakeisti, dabar yra priešingai: 70 proc. produkcijos parduodame Vakaruose, 30 proc. – Rytuose", – apie įmonei iškilusius iššūkius pasakojo R.Aglinskas.

Negali atsipalaiduoti

"Moters versle" apdovanojimą pelnė bendrovės "Ilignus" vadovė Ilona Jūrelienė. Raudondvaryje įsikūrusi bendrovė užsiima internetine ir tiesiogine prekyba vaikiškomis prekėmis. Idėją steigti internetinę parduotuvę www.tavovaikams.lt prieš penkerius metus moteris subrandino kartu su vyru Pauliumi. "Tuo metu dar nebuvo tiek daug internetinių parduotuvių. Norėjosi, kad žmonėms, auginantiems vaikus, būtų patogiau apsipirkti. Nemažai mūsų klientų – rajonuose. Dažnai tai mažų miestelių gyventojai. Jiems beveik nėra kitos išeities greitai apsipirkti, kaip tik padaryti tai internetu. Kitaip reikėtų tam skirti visą dieną, važiuoti į didelį miestą", – pasakojo verslininkė.

 

Šeimai pradedant internetinį verslą konkurentų buvo mažiau, tačiau I.Jūrelienė įsitikinusi, kad tuomet užsiimti internetinės prekybos verslu nebuvo lengviau nei dabar. "Naujam visada sunkiau. Prieš penkerius metus mes atėjome į verslą niekam nežinomi – galima sakyti, žali. Konkurentų nebuvo, bet žmonės kur kas mažiau pasitikėjo interneto parduotuvėmis – tuomet dar labai mažai kas pirkdavo prekes internetu. Penkerių metų įdirbis – mūsų užsiauginti lojalūs klientai", – sakė I.Jūrelienė.

Tris vaikus – dešimties Vytautą, septynerių Gabiją ir dvejų Vilių – auginanti I.Jūrelienė prisipažįsta, kad moteriai versle nėra lengva. "Prekyba yra toks verslas, kur negali skirstyti: čia – vyras, čia – moteris. Ši verslo sritis nėra lengva visiems. Negali užmigti ant laurų – galvoti, kad, štai, daug pasiekėme, dabar jau galima ir atsipalaiduoti. Yra konkurentai, tarp jų – ir didieji prekybos centrai. Jei miegosi, tavo vietą užims kiti", – užsiminė moteris.

Ji prisipažino prieš dvejus metus, kai gimė mažasis Vilius, šeimai galėjusi skirti daugiau laiko. "Dabar, kai grįžtu į verslą, šeimai dėmesio tenka mažiau", – apgailestavo I.Jūrelienė.

Įvertino turizmo puoselėtoją

Naujas apdovanojimas už turizmo puoselėjimą Kauno rajone atiteko Babtyno-Žemaitkiemio dvaro savininkui Mindaugui Šventoraičiui. Nevėžio pakrantėje įsikūręs dvaras yra tapęs ryškiu kultūros centru: čia vyksta Pažaislio muzikos festivalio koncertai, skulptorių simpoziumai. Verslininko žmona dailininkė Miglė Kosinskaitė dvare rengia tapybos darbų parodas. Daugėja turistų, užsukančių apžiūrėti įspūdingos M.Šventoraičio sukauptos motociklų kolekcijos.

Verslininkų pagerbimo vakare apdovanotos ir trys konkursą "Sukurta Kauno rajone" laimėjusios įmonės. Pirmoji vieta Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų ir savivaldybės skelbtame konkurse atiteko Vyto Volkevičiaus vadovaujamai "Hoptrans" įmonių grupei už sukurtą paslaugą "Intelektuali logistika su 20 000 klientų visame pasaulyje". Antroji vieta – bendrovei "Paslaugos žemdirbiams" už šaltalankių džemą "Vertas". Trečioji – Juozo Martikaičio vadovaujamai įmonei "Garlita", konkursui pateikusiai atsparų vandeniui ir dėmėms megztinį.

Teikdamas apdovanojimus, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo verslininkams, svariausiai prisidedantiems prie krašto gerovės. "Esate tie, nuo kurių priklauso darbo vietų kūrimas, sėkmingas mokesčių surinkimas, socialinės atskirties mažinimas, be jūsų paramos sunkiai įsivaizduojami kultūros renginiai, šventės", – sakė meras.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų