Į „Oho“ kryžiažodžių turnyrą – iš visos Lietuvos

Šiemet „Oho“ kryžiažodžiams – 25-eri metai. Šio jubiliejaus proga šeštadienį surengtas kryžiažodžių sprendimo turnyras, į kurį susirinko dalyviai iš visos Lietuvos.

Galvosūkiai – kasdien

Viešbučio „Viktoria hotel“ konferencijų salė buvo beveik pilna, tačiau vyravo visiška tyla. 72 turnyro dalyviai susikaupę sprendė vieną užduotį po kitos. Dauguma entuziastų – jau patyrę tokių renginių dalyviai, tačiau buvo ir naujokų.

Visus čia atviliojo azartas, noras išbandyti jėgas ir gerai praleisti laiką. Su bendraminčiais visada smagu pabendrauti, aptarti aktualijas, o taip pat ir pasikonsultuoti, aptarti  sunkesnius iššūkius.

Tam laiko buvo sočiai, nes daugybei sprendėjų neprireikė skirtos pusantros valandos, per kurias reikėjo įveikti penkiolika įvairaus sudėtingumo ir tipų kryžiažodžių. Užduotys įvertintos skirtingais balais priklausomai nuo sudėtingumo.

Dalyviai skubėjoj spręsti, nes laikas – svarbus faktorius. Pagal turnyro taisykles, greitis suteikia pranašumo prieš tiek pat balų surinkusius varžovus.

Per pertrauką, kol turnyro komisijos nariai vertino dalyvių atsakymus, visų dėmesį prikaustė iliuzionisto Manto Wizard pasirodymas. Po jo iliuzonistas portalui kaunodiena.lt pasakojo, kad pats galvosūkius sprendžia kasdien tik kiek kitokius nei teko turnyro dalyviams.

„Labai mėgstu intelektualines užduotis. Kiekvieną kartą kurdamas naują triuką. Mano magija yra problemų sprendimas. Turiu rasti ne tik kaip paimti monetą, kad ją pavyktų pradanginti rankoje, bet ir kaip ją reikėtų apšviesti, turiu nuspręsti žiūrovas turėtų stovėti ar sėdėti, kad triukas pavyktų geriausiai, ką apsirengti, koks geriausias atstumas iki žiūrovų, sugalvoti triuko turinį – įdomią įtraukiančią istoriją. Į bendrą paveikslą susideda daugybė elementų, kuriuos reikia apgalvoti, sujungti ir įgyvendinti", - teigė Mantas Wizard.  

Dar vienas bendras su kryžiažodžiais dalykas – atradimo džiaugsmas, netikėtumo efektas.

Nugalėjo azartiška slaugytoja

Turnyre nugalėjo slaugytoja iš Šiaulių Aušra Sluoksnaitienė, antroji vieta atiteko Deividui Abramavičiui iš Vabalninko, trečioji - tiek pat taškų kaip ir Deividas surinkusiai Kamilei Vilimaitei. "Aš daugiau klaidų padariau", – teigė mergina, viename ankstesnių turnyrų buvusi nepralenkiama. Ji neslėpė, dalyvaudama turnyre visada būna nusitaikiusi į prizines vietas.

A.Sluoksnaitienė, dar laukdama rezultatų, žinojo, kad nesurinks didžiausio įmanomo taškų skaičiaus, nes vienos užduoties atliko tik labai mažą dalį. "Galima sakyti, jos visai neįveikiau. Reikėjo išbraukyti žodžius, kurių buvo pateiktas tik apibūdinimas. Radau tik vieną – kelioninė dėžė daiktams susidėti. Tą radau, o visų kitų, kurių buvo gal 20, na, nemačiau. Žinojau, ko ieškoti, bet tarp tų raidžių maišalynės, nemačiau reikiamų žodžių. Kitiems, su kuo kalbėjau per pertrauką, ši užduotis sakė labai lengva buvo", – pasakojo nugalėtoja.

Moteris kryžiažodžių turnyruose dalyvauja jau septynerius metus, o į kryžiažodžius įniko dar anksčiau. Vykdama gimdyti dukros įsimetė ne tik knygų, bet ir kryžiažodžių knygelę. Nuo tada su pasimėgavimu ir kremta įvairius galvosūkius. Šį pomėgį dalijasi su dukra, kiti namiškiai į tai žiūri atsainiau.

Sėkmingas buvo jau pirmasis Aušros debiutinis turnyras Klaipėdoje – grįžo su nugalėtojos laurais.

Šis jubiliejinis konkursas jai buvo ypatingas tuo, kad susitiko gyvai su seniai matytais bendraminčiais. "Atrodo, lyg su senais draugais susitikom. Apsikabinom. Tokie renginiai man – prasiblaškymas, proto mankšta, atsipalaidavimas. Kryžiažodžių sprendimas – tai naujos žinios, proto aštrumo palaikymas", – vardijo A.Sluoksnaitienė.

Viena dalyvė Lina Krivulia, anksčiau ne kartą tokiuose turnyruose kopusi ant nugalėtojų pakylos, sakė viską lėmė klaida paskutinėje užduotyje. Suklupo finišo tiesiojoje. „Padariau klaidą. O užduotis buvo su daugiausiai balų“, – apgailestavo Lina.

Mėgėjų gretos auga

"Oho" kryžiažodžių sprendimo turnyrai vyksta visoje Lietuvoje jau daugybę metų. Juos iniciavo patys kryžiažodžių entuziastai.

"Oho" redakcijos komercijos vadovas Audrius Murauskas skaičiavo, kad kryžiažodžių mėgėjų gretos vis auga. Vieni į turnyrus atvažiuoja komandomis, kiti – pavieniui.

Visi varžybų dalyviai buvo apdovanoti "Oho" kryžiažodžių prenumeratomis, kitomis dovanomis, o I–III vietų prizininkai – ir "Oho" redakcijos įsteigtomis taurėmis.

"Oho" redakcija iš viso leidžia jau pusšimčio skirtingų pavadinimų įvairaus tipo ir sudėtingumo kryžiažodžių žurnalus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Malonu

Malonu portretas
Malonu skaityti ir matyti besisypsančius veidus.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių