Įstrižines perėjas įrengė, bet šviesoforus pamiršo?

Rugsėjo pradžioje miesto savivaldybė išplėtė įstrižinių pėsčiųjų perėjų tinklą, tačiau kai kuriose sankryžose neįrengti papildomi šviesoforai, tad pėstieji turi dairytis į kitus ir stebėti, ar dega žalia. Eismo specialistai nurodo, kad šviesoforai bus įrengti, bet jų dar teks palaukti.

„Maironio ir Kęstučio gatvės sankryžoje yra įstrižinė perėja. Šiaip labai patogu, gali vienu kartu kirsti sankryžą, bet keista, jog taip einantiems pėstiesiems nėra įrengto atskiro šviesoforo. Reikėjo pasižiūrėti, ar tikrai dega žalia šviesa. Mačiau, kad ir kiti pėstieji žioplinėjo, nes šviesoforai leidžia įprastai kirsti gatves, o įstrižai, kol jų nėra, taip ir neaišku, ar galima eiti“, – pastebėjimais pasidalijo kaunietė Virginija.

Moteris atkreipė dėmesį, jog K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankryžoje, kur prieš metus įrengta pirmoji Kaune įstrižinė pėsčiųjų perėja, yra šviesoforai, skirti šią vietą kirsti stačiu kampu, ir atskirai įrengti ir ties įstrižomis juostomis, todėl pėstieji gali matyti, kad tikrai visiems vienu metu dega žalia. Minėtoje Kęstučio gatvės sankirtoje atskiro šviesoforo ties įstriža perėja nėra, todėl žmonėms ir tenka abejoti, ar tikrai automobiliams tuo metu draudžiama važiuoti ir pėstieji gali saugiai kirsti sankryžą.

Regimanto Zakšensko nuotr.

Portalas kauno.diena.lt pasidomėjo, ar minėtoje sankryžoje bus įrengtas atskiras šviesoforas. „Kaip K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankryžoje, taip ir jūsų minimoje sankirtoje, artimiausiu metu bus įrengti šviesoforai pėstiesiems. Šie darbai jau užsakyti“, – komentavo Kauno miesto savivaldybės administracijos Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius. Tiesa, eismo specialistas nepatikslino, ar šviesoforai bus kabinami ant esamų stulpų, ar visgi naujiems šviesoforams reikės įrengti naujus stulpus, kad šie būtų gerai matomi įstrižai sankryžą norintiems kirsti pėstiesiems.

Primename, kad įstrižinės perėjos įrengtos Kęstučio gatvės sankryžose su Mairionio, A. Mickevičiaus ir Gedimino gatvėmis. Taip pat K. Donelaičio gatvės sankryžose su minėtomis gatvėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

stiklainis

stiklainis portretas
nukeliavau tik nuo braižytojų, o šviesoforininkai pramiegojo ir gavo špygą ?

spiralines

spiralines portretas
reikia daryt spiralinės formos perėjas, eini apskritimu iki centro, paskui nuo centro į kraštą

aklas

aklas portretas
as siulau perejas daryt suktuko forma ,praejes kur reikia sukti galesi ratu eidamas sugryzti vel ten pat ,kuo tolisu tuo durniau ,gal valdzia serga kom nots ,ar su smegenim netvarkoj ?
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių