Kariškiai perspėja, kad Aleksote vykdytos jau trys jų operacijos – dar ne paskutinės

 • Teksto dydis:

Liepos 9 d. ankstų rytą Sausumos pajėgų Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono (Inžinerijos bataliono) išminuotojai skubėjo į Aleksotą, Kaune, kur vos prieš keletą dienų, šeštadienį, buvo rastos trys Pirmojo pasaulinio karo aviacinės bombos bei dar apie keliasdešimt kitokių sprogmenų.

Vandeniui paplovus šlaitą vos už keliasdešimt metrų nuo savaitgalį vykdytos sprogmenų neutralizavimo operacijos vietos vėl buvo pastebėti į sprogmenis panašūs daiktai. Išminuotojams apžiūrėjus teritoriją, nustatyta, kad gilioje upelio vagoje su stačiais šlaitais yra apie keliasdešimt betoninių vokiškų aviacinių bombų ZC-250. Atsižvelgus į tai, kad radinys gali kelti pavojų, buvo uždaryta J. Bakanausko gatvė ir nedelsiant pradėta išminavimo operacija.

„Operacija – nestandartinė, apimtys didelės ir sunku prognozuoti jos pabaigą. Pirminiu vertinimu, paviršiuje buvo galima identifikuoti apie 30 įvairios būklės bombų, tačiau jas iškėlus matyti, kad jų gali būti apie 70 ir daugiau,“ – operacijos pradžioje teigė Sprogmenų neutralizavimo kuopos vadas kpt. Kazimiras Bogdanas.

Nors rastos bombos savyje neturi sprogmenų ar pavojingų medžiagų, o būklė tokia, kad jas galima saugiai iškelti ir transportuoti į sunaikinimo vietą, tačiau operaciją sunkino status šlaitas bei po lietaus gerokai pažliugusi žemė. Sprogmenų neutralizavimo opracija buvo baigta tik vėlai vakare – Lietuvos kariuomenės išminuotojai rado ir iš žemės ištraukė 74 vnt. vokiškas betonines aviacines bombas ZC-250, kurios buvo nuvežtos į Rokų poligoną ir sunaikintos.

Tikėtina, kad vakar dienos radinys šiame šlaite dar nėra paskutinis – šalia yra buvę Kauno tvirtovės kairiojo Nemuno kranto centriniai artilerijos sandėliai. Pasakojama, kad sovietiniais metais valant sandėlius nereikalingų sprogmenų buvo atsikratoma, juos tiesiog numetant nuo šlaito. Inžinerijos bataliono išminuotojai į šią vietą jau yra vykę ir anksčiau.

„Gegužės mėnesį apie 300–400 m atstumu nuo šiandieninių radinių vietos taip pat buvo aptikta betoninių aviacinių bombų. Tąsyk jas iškeliant buvo rasta ir 500 kg aviacinė bomba SC-500, kuri galėjo pridaryti žalos kilometro spinduliu esantiems gyventojams,“ – apie rastus sprogmenis pasakojo Inžinerijos bataliono karininkas.

Lietuvos kariuomenės išminuotojai įspėja, kad nuo I ir II pasaulinių karų likusių nesprogusių sprogmenų yra ne tik sausumoje, bet ir Lietuvos vandenyse bei ragina gyventojus būti atidžius bei sąmoningus - pastebėjus sprogmenį ar neaiškios paskirties daiktą, kuris galėtų panėšėti į sprogmenį, jokiu būdu neliesti, o iš karto pranešti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pulimiotcikas Alius

Pulimiotcikas Alius portretas
Durnas klausimas: ''Nors rastos bombos savyje neturi sprogmenų ar pavojingų medžiagų...'' Tai kam jas isvezti, jei tai betono gabalas?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių